Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
И јас сум голем фан на Манчестер Јунајтед, не е лошо да пуштам сиви, за позади гол можам и прва постава да бидам :D


Инаку треба да си одврзат кесето и да фрлат некој грош повеќе за играч кој е веќе докажан во и против големи клубови, вакви како овој може ќе се погодат, а може и да му стане конкуренција на лингурот.
Оди слободно во преговори, од Лингурот сигурно не можеш да бидеш послаб, ако е тоа критериум!
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
За бекап опција и за играч кој е земен само за полусезона е ок овај Игало. Да даде 5-6 гола во лигата плус некој во Лига Европа јас ќе бидам задоволен од него. На лето ќе се бара перманентно решение за напачач.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
За бекап опција и за играч кој е земен само за полусезона е ок овај Игало. Да даде 5-6 гола во лигата плус некој во Лига Европа јас ќе бидам задоволен од него. На лето ќе се бара перманентно решение за напачач.
На лето Раул Хименес :D
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.503
Поени од реакции
6.129
Мислам кога Рашфорд ќе се врати а ги ротира Марсиал и Игало ќе прави крило од Гринвуд а тоа не е ок детето е шпиц
P.S. Овој потег требаше уште летоска да се заврши или да се донесеше десно крило сега ќе бевме во подобра положба и на табелата и помалку повреди ќе имавме
Гринвуд си е шпиц по природа, но моментално за него е подобро да игра крило. Нема доволно снага сеуште за да се турка со штоперите и ем е бескоросен ем поголем е ризикот да го повредат. Вака од крило знае да се искраде од позадина и да флезе во шанса, не случајно повеќето голови му се од таа позиција.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Гринвуд и Рашфорд не играат класични крила, повеќе се inside-forward, додека Марсијал функционира како лажна 9ка.Технички многу слично играат ко Ливерпул со очигледната разлика во квалитет.Некад мењаат т.ш. Переира/Мата/Лингард играат 10ка а Марсијал спие напред во облик на 4-2-3-1.Очекувам вторава варијанта да се игра со оглед на тоа дека дојде Бруно сега и 10ка ќе биде токму тој.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.518
Поени од реакции
62.373
Имаше осет за гол овој, патем тоа е и единствена особина што го красеше. Има добра статистика гледам, бил најдобар стрелец и на купот афричките нации лани. Ќе врши работа до јуни.
Игало беше хит со Дини, зашто Вотфорд играа 4-4-2. Ми останал во сеќавање дека знае да даде гол, ама и дека често промашува 100% шанси.

Како и да е, за крпење е топ, па ако му тргне, нека си размислат и за перманентен транфер. Нема што да изгубиме со опција плус.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
1580553765962.png

Не верувам ваква форма да прикаже, ама добар аргумент за тепачки со фанови на Арсенал :D
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.659
Поени од реакции
7.239
Зашто не е океј,не му оди лошо на десен крилен напаѓач,уште е млад и не му е дефинирана позицијата,ако се сеќаваш и Рашфорд го форсираа напред,па увидоа дека не е за 9ка
По опасен е како шпиц само снага му треба уште дека лигата е по физичка али млад е за година до две го гледам како шпиц и 1 прв состав
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
Со време намалете очекувања, 1 тренинг има одработено со тимот :)
У прв тие е само ради тоа што нема кој,а и на Лингард веќе треба да му е јасно дека Оле повеќе не му верува и на негово место стави човек што тренирал само еднаш со екипата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom