Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Не врзано за Халанд не е за кај нас.
Ама овие пак ми изгледаат како никој нема да донесат.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.502
Поени од реакции
6.128
За 20 милиони вредеше да се проба иако со прогресот на Гринвуд не сум сигурен колку ни треба млад напаѓач. Десно крило и десетка секако ни се попотребни во моментов. Не очекувам да ги добиеме овој трансфер рок сепак.
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
20
Поени од реакции
8
Според тоа што го прочитав Риаола и татко му сакале процент од идната продажба и плус некој милион од сегашното потпишување.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
Не беше лошо да се земе за 20 милиони,ама имаме доста поприоритетни позиции за јануари
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.452
Поени од реакции
20.209

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Уште недојден, ке договараме процент од продажба. Фала, ама сеуште не сме фидер клуб.
Логично е клубот да бара ама во случајов, татко му барал процент од идна продажба :pos:

Не ми е толку за ликов зошто ми делуваше дека нема да се снајде во фудбалов што Оле сака да го играме. Мене ме депримира што знам дека ќе биде екстремно тешко да се земе играч во јануари а да не е некое плукни залепи решение. Нека им го земе Челзи Санчо и нека се обесат.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Во што се состои позитивноста?
Го подобрил процентот на успешни додавања, позитивни и успешни одлуки, успешноста на ударите?
Вчера имаше еден добар период од 20 минути кога се прашував игра ли он уопште на овој натпревар. Да, вчера имаше помалку утки, само ради фактот что дел од товарот му превзема Матич. Со Мектоминај кога е, попотресен е, а може и до противниците било во тие натпревари.
Да не гатаме, има ли некој негова статистика од последниот натпревар? А уште подобро од последните 3 натпревари!
Можеби не е Сколси, Пирло квалитет, ама греота е да се оспорува дека моментално меч за меч како што игра е на доста високо ниво.
Моторче е..го има насекаде. Поддршка во одбрана, во офанзива носи добри одлуки со движење без топка до пас на играчите, се подобро ги чита противниците, сечи топки, дели добри пасови, добива дуели...
И да, во фудбалот не е се во статистиката иако сигурен сум дека информациите кои ги бараш се баш на страната на Фред.
Не ми е омилен и од почетокот на сезоната сум со мислење дека не е Јунајтед материјал, но од мечот со Тотенхем навака си гази братот ( а и пред тоа во пар со МекТоминеј играат на солидно ниво). Дали е само моментален и едносезонски блесок ќе кажи времето, но ако продолжи вака ќе ми го промени мислењето и како таков би го задржал во тимот.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Можеби не е Сколси, Пирло квалитет, ама греота е да се оспорува дека моментално меч за меч како што игра е на доста високо ниво.
Моторче е..го има насекаде. Поддршка во одбрана, во офанзива носи добри одлуки со движење без топка до пас на играчите, се подобро ги чита противниците, сечи топки, дели добри пасови, добива дуели...
И да, во фудбалот не е се во статистиката иако сигурен сум дека информациите кои ги бараш се баш на страната на Фред.
Не ми е омилен и од почетокот на сезоната сум со мислење дека не е Јунајтед материјал, но од мечот со Тотенхем навака си гази братот ( а и пред тоа во пар со МекТоминеј играат на солидно ниво). Дали е само моментален и едносезонски блесок ќе кажи времето, но ако продолжи вака ќе ми го промени мислењето и како таков би го задржал во тимот.
Се е тоа во ред!
После постот му ја погледнав статистиката, која кажува дека е подобар и од Сколс и од Пирло заедно :D. Се шалам, ме изненади статистиката, пошто го гледав мечот!
Нејсе, дали во тимови како Челзи, Тотенхем можеш да го замислиш Фред? Да не збориме за Сити или Ливерпул! Сигурно не!
Епа тој факт ме убива у поим, правиме муабет за мидтејбл тим играч и си викаме шуќур!
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Се е тоа во ред!
После постот му ја погледнав статистиката, која кажува дека е подобар и од Сколс и од Пирло заедно :D. Се шалам, ме изненади статистиката, пошто го гледав мечот!
Нејсе, дали во тимови како Челзи, Тотенхем можеш да го замислиш Фред? Да не збориме за Сити или Ливерпул! Сигурно не!
Епа тој факт ме убива у поим, правиме муабет за мидтејбл тим играч и си викаме шуќур!
Со моменталнва форма е од корист на Јунајтед. Тоа сакам да ти го укажам и во споредба со оној Фред од почетокот на сезоната (па и лани) можам комотно да тврдам дека има голем напредок во неговите перформанси. Да не барам мои постови од пред некој период каде бев убеден дека викам дека е превара братот и дека тешко дека ќе видим нешто добро од него, но еве со тек на време станува константен во настапите и греота е да се кажи дека игра лошо.
Впрочем, Фред не беше планиран за стартер сезонава туку дуо од Скот и Погба (така ја започнавме и сезоната), но со повредата на Погба си го зацементира местото. Така да ни ние не го редевме во први 11, па еве го сега дојде до израз.
Мојот пост каде што ме цитира се однесува на тоа, а не да го величам дека е ниво на Канте или сл...и да правиме дискусии што би било кога би било.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Дечки како изиграа Матич и Марсијал вчера?Читам позитивни коментари за Марсијал.Матич мислам ќе е слаба карика за со Арсенал, а ако игра Погба, не сум сигурен дека ќе е добар дефанзивно и мислам дека ќе го извиси Фред.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Дечки како изиграа Матич и Марсијал вчера?Читам позитивни коментари за Марсијал.Матич мислам ќе е слаба карика за со Арсенал, а ако игра Погба, не сум сигурен дека ќе е добар дефанзивно и мислам дека ќе го извиси Фред.
Мое лично мислење: Матич изигра добар натпревар, имаше една грешка кога изгуби топка на некаде 35 метри, што не смееше да ја изгуби, се дуго повеќе од очекуваното!
Марсијал, пата-пата! Даде гол и упропасти 100% шанса за гол.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
За со Арсенал ќе бидат пијани. Ама и така ќе ги плеснат мислам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom