Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
31.518
Поени од реакции
62.367
Месец дена сигурно,по мене.
Инаку,кој знае некоја баба да го носиме логото од клубов да фрли некоја контра клетва,ти ебам тоа вудуто више.
Не е можно онака да се повреди у 95 минут.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Te чуди? Па секој меч имаме по 8-9 играчи повредени.

 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.502
Поени од реакции
6.129
Па и со Партизан заработи помала повреда Скот, Мегваер исто. На претходни утакмици се дешаваше повторно играчи да се жалат на помали повреди. Муабетот ми е дека и тие што играат се на раб на повреда. Ја играат скоро секоја утакмица и нормално ќе се повредуват.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Manchester United players organise Dubai training camp


Огрооомен лајк и почит за ова.(y) Група од играчи на клубот самоиницијативно за време на репрезентативна пауза отишле во дубаи на тренинг камп, иако солскер им дал слободно време бидејки нели не се со репрезентациите.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.964
Поени од реакции
1.866
Требаше да биде надежно дете од академијата, но засега, нема конституција за во ПЛ.
Не само конституција, ништо немат.
Ко мува без гла трчат на терен.
Од сите млади шо добија шанса годинава и лани дефинитивно најслаб.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Автоматски споено мислење:

76974192_2674740112546422_3120665233740267520_o.jpg

Значи реализацијата е најголем проблем сезонава(читај Рашфорд).По мене неоќекувана статистика, обично сме биле од 15то надоле со висок процент на реализација.

Инаку имаме 4та најдибра одбрана у лига за сега, мада не е толку лоша, глупи голови примаме.
 
Последно уредено:
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Ако е точна информацијата со Чонг...повеќе да не помириса ни тренинг со првиот тим.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Мене Чонг не ми оставил никаков впечаток. Го најавуваа ко голем прсопект ау бау. Кога и да му се дадеше шанса ништо не покажа. Турни ја топката и трчај по нејзе.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Мене Чонг не ми оставил никаков впечаток. Го најавуваа ко голем прсопект ау бау. Кога и да му се дадеше шанса ништо не покажа. Турни ја топката и трчај по нејзе.

Последната вест ја класифицира наведената дека е забава за Италијаните, ништо повеќе.До скоро немало договор, сега наводно му бил понуден.

Иначе бил некој наш скаут да гледа Парма Рома за да врши нешто во врска со Смолинг, го видел Кулушевски дека добро изиграл и е талент кој цела италија го величи, испаднало да направи препорака до Солскер и тимот да го видат шо е како е.Инаку Сотон и Вулвс се посериозно заинтересирани, Арсенал исто прати ситуација, за италијанските екипи нема да зборам.Аталанта бара 25м евра.Ќе биде интересно Македонец да заигра за Јунајтед.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.901
Поени од реакции
10.525
нас ни треба еден од среден ред, ПРИРОДНО ДЕСНО КРИЛО, и напаѓач а замена за Ајсменот немора по секоја цена зашто мислам дека коа нападот и средниот ред ке си ја врши работата ке неаме проблеми


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom