Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.741
Поени од реакции
1.168
Ја мислев дека на тој стадион се иде Партизан да се гледа. Баш ме интересира на некој со црвен дрес меѓу гробарите што ќе му се деди.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.515
Поени од реакции
62.364
Ја мислев дека на тој стадион се иде Партизан да се гледа. Баш ме интересира на некој со црвен дрес меѓу гробарите што ќе му се деди.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Ke биде, немојте по глави, нисам знао.

^ За ваков Јунајтед, не вреди ни карта со превоз и оброци да ти платат за да ги гледаш.
Ја купив карти за на Олд Трафорд за со Партизан, платив и авионски карти и воз, али сериозно се мислам дали да заебам све, и да не идам.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.900
Поени од реакции
10.525
Реално гледано голот што ни го дадоа оди на душа на Линделоф и на Јанг исто колку и на Туанзебе. Судењето очајно. Нема потреба да се хејта Погба во вчерашната утакмица. Не можам една работа да разберам, Јанг 34 годишен фудбалер,моментален капитен на Манчестер Јунајтед како побогу не знае да погоди еден пас и едно нафрлање од страна?! Оле нема муда да ги седне на клупа дрварот Рашфорд и неговото поголемо братче Лингард.
што е крив Јанг, гледа дека линскиот крева офсајд и се знае по дифолт дека нема да иде да гине иначе сигурно му уклизаваше ама јбг
за недосудениот пенал да не ни коментирам, едно три пати сме оштетени ради тој вар затоа проклето фали да воведат челинџ, оти вака испаѓа кога им одговара проверуваат кога не нема


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
што е крив Јанг, гледа дека линскиот крева офсајд и се знае по дифолт дека нема да иде да гине иначе сигурно му уклизаваше ама јбг
за недосудениот пенал да не ни коментирам, едно три пати сме оштетени ради тој вар затоа проклето фали да воведат челинџ, оти вака испаѓа кога им одговара проверуваат кога не нема


Sent from my iPhone using Tapatalk
Крив е што има 34 години и искуство за да процени дека треба да игра а не да крева рака.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ја мислев дека на тој стадион се иде Партизан да се гледа. Баш ме интересира на некој со црвен дрес меѓу гробарите што ќе му се деди.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Poso neli retardirani se pa ke odat so obelezja megu domasnata publika.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
А до кога со пенали ќе се вадат?
Искрено ако им е, ако нешто реално добро се прави за клубот тоа оваа сезона се судиите и ВАР, што ако досудеше пенал хипотетички еве досудил сме победиле? Ќе му ги качат егото на Рашфорд и се ќе се реши, така? Не , нема да се реши преку ноќ, оти на овие години во главата треба да му е само голот. Убава топка доби од Џејмс зошто секогаш е на крива нога или не е на вистинско место?
Постојат недостатоци што се гледаат без технологија и детална анализа а не пак тие што имаат свашта и детали и статистики до најмал покрет на противникот. Мегваер беше поопасен од Рашфорд и Лингард вчера .
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263

Солскер изјави дека во јануари ќе бараат креативен везњак и шпиц, се шпекулира дека тоа ќе се Манџукич и Медисон.

Интересно ми е што Матич и Погба најавуваат заминување а они ќе пазарат само еден играч од средината.

И конечно ќе се нафатат да бркаат десно крило.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131

Солскер изјави дека во јануари ќе бараат креативен везњак и шпиц, се шпекулира дека тоа ќе се Манџукич и Медисон.

Интересно ми е што Матич и Погба најавуваат заминување а они ќе пазарат само еден играч од средината.

И конечно ќе се нафатат да бркаат десно крило.
За нив замени наредно лето ке бараме,сега само да се надогради тимот да проба ЛЕ да се освои или топ4 да се фати
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
За нив замени наредно лето ке бараме,сега само да се надогради тимот да проба ЛЕ да се освои или топ4 да се фати
Konkurencijata ni e mnogu slaba, veruvam deka ako ja podobreme realizacijata kje zavrsime na treto mesto. Vo nisto ne se podobri arsenal osven aubamejang, lakazet i celzi. Totenhem ima razdor vo timot i ne veruvam deka kje se stabiliziraat osobeno sto 6-7 igravci kje potpisuvaat pred dogovori za tri meseci.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
На ТВ неќам да ги гледам, не пак да давам пари за во живо. Кој да гледам? Лингард? Мата? Мршшш таму копилиња профитерски!
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Уште не можам да сфатам како може да им се лутите на Јанг,Мата и таа геријатрија генерација. Не се криви луѓето што некој воопшто се ослонува на нив и мисли дека може да изиграат 30 квалитетни меча во сезоната. Клубов не постои пошо главниот напаѓач е 22 годишно копиле што ефикасноста му е помала од 20%, главната ѕвезда игра 3 од 20 утакмици пошо е побитно да си активен на инстаграм со екипата.Не знам само што очекувавте и зошто сеуште очекувате :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom