Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340

Ми се свиѓа медисон, ама 80м личи солено.Овој Колинс го претставуваат ко перспективен.
Ако ја изигра сезонава на ниво, тешко дека "само" 80 ќе бараат.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
проблемот е што останавме без замени у нападот и средниот ред, со вакви постапки сам ке си се избрка
у најлош можен период он се курчи со деца дека ке игра цела сезона, дај не ме јеби и уште подршка да му давам а ке си лупам глава секој викенд


Sent from my iPhone using Tapatalk

Види и Клоп имаше малце сомнителни одлуки околу составот кои испаднаа супер, кога го суспендираа Сако и кога се врати не го играше, го шитна и не донесе замена иако претходно им беше главна алка во одбрана.Исто носесеше некои просеци и играчи со сомнителен квалитет, Трент го вклучи на 17 години во тим, еве на 19-20 играше финале ЛШ и беше клучен да ја поминат барса.

Сепак прав си околу големината на ростерот, требаше + уште нешто да се издејствува бидејки многу е мал ростерот.Времето ќе покаже дали бил во право, сепак има поддршка од мене за играње на млади иако се дрва или губат глупо.Повеќе ме нервира Мата слепецон што фаќа место а постои само на хартија.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.894
Поени од реакции
10.517
Види и Клоп имаше малце сомнителни одлуки околу составот кои испаднаа супер, кога го суспендираа Сако и кога се врати не го играше, го шитна и не донесе замена иако претходно им беше главна алка во одбрана.Исто носесеше некои просеци и играчи со сомнителен квалитет, Трент го вклучи на 17 години во тим, еве на 19-20 играше финале ЛШ и беше клучен да ја поминат барса.

Сепак прав си околу големината на ростерот, требаше + уште нешто да се издејствува бидејки многу е мал ростерот.Времето ќе покаже дали бил во право, сепак има поддршка од мене за играње на млади иако се дрва или губат глупо.Повеќе ме нервира Мата слепецон што фаќа место а постои само на хартија.
моменталниов Јунајтед и тогашниот Пул неможеш да ги споредиш у однос на очекувањата и притисокот што е врз клубовите
Клоп веќе ги имаше донесено Клаван и Матип, се знаеше дека Сако ке лета
Трент не му беше единствена опција туку си имаше бекап, неам ни јас ништо против младиве ама неможе без бекап и да очекуваш да бидеш на врвот


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
моменталниов Јунајтед и тогашниот Пул неможеш да ги споредиш у однос на очекувањата и притисокот што е врз клубовите
Клоп веќе ги имаше донесено Клаван и Матип, се знаеше дека Сако ке лета
Трент не му беше единствена опција туку си имаше бекап, неам ни јас ништо против младиве ама неможе без бекап и да очекуваш да бидеш на врвот


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tочно.За Трент имаше бекап кој беше клајн кој закачи гадна повредна на кичмата што практично му ја сјеба кариерата.Технички Трент беше бекап за Клајн ама овој се повреди и беше промовиран Трент.

Башка има ли некој некакви очекувања од овој Јунајтед и тоа поголеми од оние на Ливерпул тогаш?И едните и другите се бореа магично да дојдат до топ4.Јас немам.Очекувам преку ЛЕ да избориме ЛШ.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Дечки дајте инфо за карти за со партизаните, плс енибади
Ko so e kazano pred toa vidi koga gi pustaa blok kartite, idi na na ednata drugite sitni gi, drug nacin ne gledam

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.356
Поени од реакции
3.223
Санчо, Медисон, Чилвел.
Англичани што мора да се соберат, особено Санчо. Типот е иднината на фудбалот и идеален за играта на Оле.
Везен играч (замена за Погба), штопер (првотимец или не, зависи каква сезона ќе изигра Линделоф), шпиц (резерва)

6 трансфери кои се надевам дека клубот ќе ги реализира во следните два трансфер периоди.

Аут: Јанг, Рохо, Матич, Мата и најверојатно Погба.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.894
Поени од реакции
10.517
Tочно.За Трент имаше бекап кој беше клајн кој закачи гадна повредна на кичмата што практично му ја сјеба кариерата.Технички Трент беше бекап за Клајн ама овој се повреди и беше промовиран Трент.

Башка има ли некој некакви очекувања од овој Јунајтед и тоа поголеми од оние на Ливерпул тогаш?И едните и другите се бореа магично да дојдат до топ4.Јас немам.Очекувам преку ЛЕ да избориме ЛШ.
па немаш очекувања зашто не се засилија ко што треба и искрено ме нервира коа ке помислам дека свесно пуштаат упте една сезона у вода, нешто што не доликува на клубот


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.894
Поени од реакции
10.517
Санчо, Медисон, Чилвел.
Англичани што мора да се соберат, особено Санчо. Типот е иднината на фудбалот и идеален за играта на Оле.
Везен играч (замена за Погба), штопер (првотимец или не, зависи каква сезона ќе изигра Линделоф), шпиц (резерва)

6 трансфери кои се надевам дека клубот ќе ги реализира во следните два трансфер периоди.

Аут: Јанг, Рохо, Матич, Мата и најверојатно Погба.
ако се среди средината и нападот мислам дека и нема да е толку неопходна замена на Линделоф, јбг неможе на секоја позиција да имаш класа
најбитно е десно крило и саглам шпиц и нормално замена за Погба
за Јанг несум да го летнат, за разлика од другиве он знае да изигра колку толку


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
А нели мислите дека не се засилија кај што треба зошто не сакаат да трупаат ханзапласт играчи за да те изгураат само сезонава додека ги донесат тие што сакаат, зошто пак после ќе треба сосила да ги бркаат од клубов? Да не мислите дека јас се согласувам со ова ама ја земам во предвид и оваа појдовна точка и ми држи вода. Памтите и Фергусон не сакаше да земе крило ни на позајмица кога Валенсија скрши нога и Гигс стискаше заби пола сезона, играше секоја утакмица?
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Санчо, Медисон, Чилвел.
Англичани што мора да се соберат, особено Санчо. Типот е иднината на фудбалот и идеален за играта на Оле.
Везен играч (замена за Погба), штопер (првотимец или не, зависи каква сезона ќе изигра Линделоф), шпиц (резерва)

6 трансфери кои се надевам дека клубот ќе ги реализира во следните два трансфер периоди.

Аут: Јанг, Рохо, Матич, Мата и најверојатно Погба.
За средина нема да е доволен еден играч. Моментално фали минимум 1, а ако заминат Погба и Матич ќе мора уште 2. Везњак мора да пробат да довлечкат уште Јануари
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.230
Договорот на ДДГ е одлична вест и многу важна за тимов. Веќе полека почнува да се гради костурот. Сега се ќе зависи дали на пр. Погба би потпишал нов договор затоа што имаше шпекулации дека клубот на маса му има понудено нешто такво. Доколку е тоа точно за следно лето 200м нека спремаат за Санчо и Медисон. Доколку бега Погба со износот од неговата продажба да се реинвестира во друг играч за негова позиција и тоа е тоа. Од ослободување финансии од договори со Матич, Јанг и продажба од Смолинг може да се покрие и бекап за лев бек. На хартија би имале квалитетна 11ка. Плус позрели Гринвуд, Чонг и Гомес.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.505
Поени од реакции
62.324
А нели мислите дека не се засилија кај што треба зошто не сакаат да трупаат ханзапласт играчи за да те изгураат само сезонава додека ги донесат тие што сакаат, зошто пак после ќе треба сосила да ги бркаат од клубов? Да не мислите дека јас се согласувам со ова ама ја земам во предвид и оваа појдовна точка и ми држи вода. Памтите и Фергусон не сакаше да земе крило ни на позајмица кога Валенсија скрши нога и Гигс стискаше заби пола сезона, играше секоја утакмица?
Не, мислам дека не се засилија заради тоа што имаме неспособна управа да работи на неколку трансфери истовремено. На пример, Санчо и Ериксен, разбирам зошто не ги донесоа. Но, не разбирам други 2 трансфера, да не кажам tier 2 играчи, кои би биле на помал договор, временски.

Трансферите за кои сега се кука се:
  • Играч од среден ред, во зависност од тоа каде сака да го игра Погба. Ако и даље инсистира на оваа повлечена позиција, да купи 10-ка која знае да даде пас. Кој и да донесеш, не може да има полоши бројки од Лингард, кој откако го остави онаа бушавата, не може стадион да погоди, а не гол.

    Кога се знаеше дека ке ни фали играч на оваа позиција? Фелаини отиде во Јануари, Ерера си кажа уште во Април дека не продолжува договор.

  • Напаѓач за ротација. Искрено, молев бога да го донесат Манџукиќ барем на 2 сезони. Играч кој дава се од себе, и кој знае да игра со глава и нема проблем да седи на клупа.

    Кога се знаеше дека Лукаку ке си оди? Уште во Април. Не гледав никаков ризик во евентуалниот трасфер на Манџукиќ, зашто нити ке стопираше развој на некој од младиве, а ке донесеше толку многу разноврсност во тимов, и е баш ханзапласт играч, ко што викаш, на кого ваљда нашиве немаше да му начукаат подолг договор од 2 години.
Не мислам дека овие 2 трансфери ке не направеа конкуренти за титула, но сигурно ке ни ја засилеа позицијата за во топ 4, нешто што очајно ке ни фали за наредна сезона, ако сакаме да работиме на посериозни трансфер цели, вклучувајки го и Санчо.

Страв ме фаќа за топ 4 сезонава, зашто и даље немаме десно крило, немаме замена за главниот напаѓач, на 10-ка крпиме со Лингард, Мата и Переира, се дур ваљда не се свести Оле да го проба Погба таму со Фред и МекТоминеј зад него.

Немам проблем со ребилдингов, ама да одржиш некое ниво, а не да се тресеме за топ 4. Го спомна Ферги кој кога правеше ребилд никогаш не заврши под второ место.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom