Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Моја 11ка за со Астана:

Ромеро
Далот(ако е здрав) - Туанзебе - Џонс - Рохо
Фред Переира
Чонг Мата Гомес
Гринвуд

Би го убацил Лингард во некоја кобинација ако е здрав, место Мата би играл.

Клупа: Грант, Вилиамс, Мегваер, Гарнер , Лингард/Мата, Матич, Џејмс, Марсијал.

Ако со овој тим не ги пројдат Астана нека се утепаат, очекувам бункерашки да настапат Астана.Мислам дека Оле ќе го уфрли Лингард место Чонг заради искуство.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.964
Поени од реакции
1.866
Tим Шервуд е клен, ама за ова е во право, во 2 прилики се виде дека кога едниот централен бек ке излезе на долга топка, и ке го изгуби воздушниот дуел, веднаш противникот прави шанса за гол, што во никој случај не би требало да се случи.

Против Палас примивме гол кога Мегваер не го покри Линделоф, а со Лестер, Линделоф не го покри Мегваер, па среќа Медисон шутна во Де Геа.

Ке виидме дали баш ке не таргетираат противничките екипи, знаејки го ова.
Сепак, заедно имаат одиграно само 5 натпревари, верувам дека комуникацијата ќе им се подобрува како одминува сезоната.
Мислам дека ако успееме да обезбедиме пласман во топ 4 годинава ќе биде благодарение на добрата одбрана и очекувам сезонава да имаме многу 1:0 победи како во саботата.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.861
Ова со Де Хеа исто ко да сме фатиле место за ЛШ. Топ вест.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.307
Одлична вест е ова со Де Геа зошто ако си отидеше немаше да донесеме соодветна замена туку ќе заглавевме со некој просек.
Зашто имаше дебата дали да си иде Де Геа со оглед на променливата форма и да го сменат со Облак, прочитав некаде нешто во стилот на:
- Со Јунајтед и нивната трансфер политика, не гледаш што ке направат, туку што нема да направат. Па така, со оглед на тоа дека нема да го сменат Де Геа со Облак туку со Хендерсон, боље е да остане Де Геа.

Шала на страна, одлична вест.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Се гледа дека кончено клубот е тргнат во права насока и се прават потребните и исправни одлуки.Ѓубрето се исчисти 90%, она што вреди се зачува, паметно се купува.Ако фејлне Оле, сакам ДОФ да го стават.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
ДДГ од секогаш коментирал како Англија е супер средина за него и дека обожава што Манчестер е примарно место за концерти на рок бендови. Мислам дека освен Реал никогаш не ни имаше во игра друг клуб. Голем плус е и што се здружи со оној од ГоТ кој е навивач на клубов па си тепаат време.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263

Ми се свиѓа медисон, ама 80м личи солено.Овој Колинс го претставуваат ко перспективен.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Се гледа дека кончено клубот е тргнат во права насока и се прават потребните и исправни одлуки.Ѓубрето се исчисти 90%, она што вреди се зачува, паметно се купува.Ако фејлне Оле, сакам ДОФ да го стават.
Нека му дадат време, ќе изгради екипа, сигурен сум. За споредба видете му ги првите сезони на Клоп во Пул. Си треба време, не е туку така да направиш свој тим за едно лето. Проблем е што рибилдингот бавно се одвива, требаше да купат повеќе играчи оваа лето, вака не сум сигурен дека заклучно со следното ќе се направи тим кој ќе се вмеша во борбата за 1во место освен ако не реагираат во јануари со 1-2 трансфери што не ми се верува.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.889
Поени од реакции
10.515
Нека му дадат време, ќе изгради екипа, сигурен сум. За споредба видете му ги првите сезони на Клоп во Пул. Си треба време, не е туку така да направиш свој тим за едно лето. Проблем е што рибилдингот бавно се одвива, требаше да купат повеќе играчи оваа лето, вака не сум сигурен дека заклучно со следното ќе се направи тим кој ќе се вмеша во борбата за 1во место освен ако не реагираат во јануари со 1-2 трансфери што не ми се верува.
проблемот е што останавме без замени у нападот и средниот ред, со вакви постапки сам ке си се избрка
у најлош можен период он се курчи со деца дека ке игра цела сезона, дај не ме јеби и уште подршка да му давам а ке си лупам глава секој викенд


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Нека му дадат време, ќе изгради екипа, сигурен сум. За споредба видете му ги првите сезони на Клоп во Пул. Си треба време, не е туку така да направиш свој тим за едно лето. Проблем е што рибилдингот бавно се одвива, требаше да купат повеќе играчи оваа лето, вака не сум сигурен дека заклучно со следното ќе се направи тим кој ќе се вмеша во борбата за 1во место освен ако не реагираат во јануари со 1-2 трансфери што не ми се верува.
Ова лето требаше малце појако да влезат, зошто Челзи се со трансфер бан и ќе менуваат генерации, Тотенхем исто се каша попара, Арсенал се смешни, Ливерпул не се подобри, Сити слично не направи некоја промена, а сега со повредите на Љапорте и Сане се значително ослабнати.

Во принцип коцките се погодија за нешто посериозно да се направи и да се намали чекорот со врвот, ама ете ги одиграа работите како ги одиграа, да одиграа појако идната година ќе можеа да се вмешаат за прво.Сега Матич и Погба најавуваат дека ќе одат наредна година и ќе останеме со 2 вистински играчи од средината (Фред и МекТоминеј), а наведениве погоре тешко да пополнат дупките од Погба и Матич.И да влезат појако идното лето, ќе треба време да се воиграат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom