Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.703
Поени од реакции
5.332
Рашфорд и Мата не постојат... едино Переира и Мектоминеј се плеткаат со топка и нормално Ешли факинг Јанг као мува без глава ...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Нека ги вади Мата и Переира и нека ги стави Гомез и Гринвуд зошто вака ако се продолжи ќе примаме гол сигурно.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ајде добро е, што очекувавме, што испадна, и повеќе од очекувано. Проблемот е што и со повредените назад не е сјајно.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Ни фалат квалитетни креативци во средината. Со брзина, агилност и визија. Ни Мата, ни Переира ги имаат комплетно овие карактеристики. Погба е најблиску до сите овие карактеристики и мора да игра малку понапред. Денес со Матиќ и МекТоминеј, а подоцна и Фред изгледавме стабилно во средината. За мене МекТоминеј изигра перфектен меч. И дефанзивно сме постабилни, но Линделоф не ми е сигурен и мислам дека во иднина ќе биде таргетиран како слаба алка во одбраната. Дали е време за Аксел да добие шанса?? Јас би го пуштил сега во ЛЕ.

Со враќање на Погба и Марсиал очекувам и поквалитетна офанзивна игра од оваа денес. Но Оле мора да разбери дека колку и да се потенцијал Чонг, Гринвуд и Гомес сеуште се премлади, со ниско ниво на фитнес за да можат да се носат во ПЛ. Во Јануари се надевам дека ќе се доведе некое засилување кое ќе ги пополни дупките во офанзивата.

За крај, важна победа против квалитетен противник кој и тоа како знае да биде опасен, а денес беше оставен без сериозна прилика иако ја чуваа топката во поголем процент.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom