Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
12 декември 2010
Мислења
9.883
Поени од реакции
10.508
рано е да се предвидува било што ама на добар пат е да стане алфа и омега на тимов Џејмс, страв ми е само да не влезе у кланот па да се уфилма заедно со ниве тек тогаш го обрал бостанот


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Само нека игра , нека си направи свое име да не го идеализирам, па за друго не ми е гајле.
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Еве сега ќе видиме како ќе изгледа тимот без Погба.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Само да не го игра Матиќ место Погба подобро Ганер нека игра ако не е спремен Фред. Исто десно нека не го мачи Переира нека му даде шанса на Гринбуд или Чонг евентуално.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Лестер се и те како опасни, а со повредиве пораз не личи невозможен.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Скот-Матиќ
Лингард Мата Џејмс
----------Рашфорд----------

Јанг десен бек, Рохо лев.
Ваков состав очекувам иако што е до мене Гомеш/Фред и Гринвуд би ги играл пред Мата и Лингард без око да ми трепне.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Скот-Матиќ
Лингард Мата Џејмс
----------Рашфорд----------

Јанг десен бек, Рохо лев.
Ваков состав очекувам иако што е до мене Гомеш/Фред и Гринвуд би ги играл пред Мата и Лингард без око да ми трепне.
Лингард не е сигурен за играње, Мата ко за Лестер не го бива спор е, а ќе се игра брз фудбал.Нема да ме чуди да се во игра Фред(со малце поофанзивни карактеристики) и Переира(десно) или Мата десно и Переира на 10ка.Нема да ме изненади да се залета Солскер и да го пушти Гринвуд од почеток.Мислам дека ќе оди Оле на опција да згусне средина(Матич-Скот-Фред/Переира) и да ги форсира Џејмс и Рашфорд.4-2-3-1 против лестер со Матич и Мата во средина е еднакво на самоубиство, ваљда нема да испадне будала Оле.

Очекувам Матич на апарати да е и да се посере побааги и Чилвел да не буши десно бидејки Јанг ќе лета напред.Составов е смешка
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.135
Поени од реакции
107.415
Евра се изнајаде гомна за управата, истата таа управа го оставила на пракса за тренерската лиценца во клубот периодов и нормално, сега се е топ. Абе, легендиве ни се со кичма на амеба.
Evra jadel gomna, covekot sto na sred utakmica so majageri vleze na navivac, kkkk, super lik nema sto. Da ne zboram sto redovno se bruka na instagram so videa za Juve i Mancester i soli pamet sto i kako trebalo da bide, da mu ebam mater. Aj be posle ne bidi rasist. :D
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Evra jadel gomna, covekot sto na sred utakmica so majageri vleze na navivac, kkkk, super lik nema sto. Da ne zboram sto redovno se bruka na instagram so videa za Juve i Mancester i soli pamet sto i kako trebalo da bide, da mu ebam mater. Aj be posle ne bidi rasist. :D
Nisto od ova ne e ni blisku do videoto koga lize zamrznata misirka za Thanksgiving.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Evra jadel gomna, covekot sto na sred utakmica so majageri vleze na navivac, kkkk, super lik nema sto. Da ne zboram sto redovno se bruka na instagram so videa za Juve i Mancester i soli pamet sto i kako trebalo da bide, da mu ebam mater. Aj be posle ne bidi rasist. :D
Општо мене на нерви ми шетаат нашиве икони уште одамна, само Керик испадна господин.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom