Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Ако му ја дадат 7мицата на кретенот Лингард нека се самоубијат. :popce: FB_IMG_1567846473746.jpg
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ај резон малце - како да му ја дадат среде сезона?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.138
Поени од реакции
25.568
тие потези носеа стабилност на клубот ама затоа денес мочковци диктираат у која насока клубот ке се движи
Мојс ја отпушти цела тренерска екипа на Фергусон, и донесе своја, за да покаже дека е фактор и многу јак. На Видич и Фердинанд им рече јас сум тука тренерот, вие има да гледате видеа од Јагиелка и да учите фудбал, или низ врата надвор.

Ван Гал го направи истото, изместуваше играчи од позиции како да се пластелин, па можеш да ги трансформираш секако.

Мурињо направи чистка кога дојде, донесе негови играчи, не дозволуваше егото на Погба да е над неговото, го седнуваше на клупа и кога играч ќе заебеше нешто му расплакуваше матер.

Па видовме колкава стабилност донесе тоа.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.229
Ни на крај памет не ми е да ги спорам успесите на Фергусон (спортски, менаџерски, финансиски, персонални и секакви). Само мислам дека му го промашуваш гневот на Кин. Тој не вика дека е лут зошто Фергусон решил да го казни за испадот. Тој многу повеќе е лут за наредбата да биде шиканиран од целата медиумска машинерија на Јунајтед.

Јас знам дека за мене и тебе и двајцата ќе бидат легенди на клубот. И тоа е факт. Ама стави се во позиција да си капитен на клубот толку долго. И од нигде никаде, човек со кој одлично си соработувал, кој патем има исто лудо его како твоето, наредува координиран напад врз сите твои децениски заслуги. За тоа е лут Кин на Фергусон и Гил.

Не е убаво такви работи да излегуваат во медиуми, ама веќе дистанцата е безбедна, и не нанесува штета на никој. И јас порадо би имал човек како Кин до клубот, отколку некој како Гери Невил што се тетеравеше. Рој Кин во интервјуто ништо не излажа, само си ја раскажа неговата верзија на настаните. За разлика од Гери Невил кој пробуваше да продаде некаква коректност, да балансира, па после да заќути ко лигле кога овој му рече “доста бе, и брат ти беше во приватна вила“.
Брат, успесите се само еден сегмент. Зборот ми е дека цела негова творба во Јунајтед и тоа како била од интерес на клубот. И сега со бледи аргументи Кин носи констатација која тоа го дискредитира. За мене е неприфатлива таква констација.

Тоа што го пиша. Кин си ја кажа неговата верзија. Како и за делот што го коментирав. Таа е вистината, но неговата констатација за мене срамна. А таква констатација братот носи затоа што САФ му застана на патот и му покажа дека еден е главен во соблекувалната, а тоа е менаџерот. Не знам колку е вистина дека САФ оргнизирал медиумски атак врз Кин, но да бидеме објективни дека како капитен направи некапитенски потег со тоа што по мечот дава таква изјава пукајќи скоро по секого. Ја нападна соблекувалната, а САФ остана во нејзина одбрана. Како резултат на тоа донесе тешка одлука со тоа што се пресече лик како Кин на сред сезона да му понуди раскин на договор. И претходно имал историја и со Квеироз и со останатите и неговото присуство само би ја влошила ситуацијата.

Да не ти го цитирам и другиот пост. Не може да се споредува авторитетот на САФ со авторитетот кои се обидоа да го наметнат Мојс, ЛВГ, Жозе. Самиот кредитибилитет кој го имал САФ во Јунајтед тежел толку многу и дури негови грешки не успевале да го подмрнат тој авторитет, а Мојс, ЛВГ и Жозе немале таков кредибилитет и секоја нивна грешка и тоа како влијаела врз нивниот авторитет.
За пр. да имавме лош период под САФ како лани под Жозе и фронтот со Погба го изведеше на побрутален начин од Жозе, гарантирам дека клубот ќе си го оставеше стариот да тера и по поразот од Ливерпул зошто стариот имал кредибилитет и раководството верува дека знае да излезе од таков период.

@Gose007 Брат, броевите се одлулчуваат неколку дена пред почеток на сезоната т.е денот кога ги објавивме сите броеви на официјалната страна. По тој ден, со почеток на сезона нема право клубот да менува броеви. Лингард ја има 14ката и настапил со неа и готово е. Единствено ќе имаше шанса Лингард да ја добие 7ката доколку не му беше назначен број досега и немаше настап со друг број во овие 4 кола. Тогаш за негов настап ќе требаше да му назначиме број и ќе имаше право да се селектира исклучиво од слободните броеви. Значи најрано Лингард може да ја добие 7ката на почеток на следната сезона, а чисто се сомневам дека тоа ќе се случи.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.878
Поени од реакции
10.496
Мојс ја отпушти цела тренерска екипа на Фергусон, и донесе своја, за да покаже дека е фактор и многу јак. На Видич и Фердинанд им рече јас сум тука тренерот, вие има да гледате видеа од Јагиелка и да учите фудбал, или низ врата надвор.

Ван Гал го направи истото, изместуваше играчи од позиции како да се пластелин, па можеш да ги трансформираш секако.

Мурињо направи чистка кога дојде, донесе негови играчи, не дозволуваше егото на Погба да е над неговото, го седнуваше на клупа и кога играч ќе заебеше нешто му расплакуваше матер.

Па видовме колкава стабилност донесе тоа.
Ферги знаеше кај да сече и у кој момент, пуштање видео од Јагиелка воопшто не е начин да наметнеш авторитет
управата не стоеше целосно позади ВанГал и Мурињо, ја немаа таа подршка а и далеку од тоа дека направија бог знае каква чистка


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.487
Поени од реакции
62.214
така се поставува авторитет и се дава до знаење дека никој не е над тренерот и си стои клубот целосно позади него, па така у иднина некоја ѕвезда од типот на Рио ке подразмисли као ке се понаша а тек па за просечните играчи да не правиме муабет, или па за еден мочко ко Погба шо ке му дозволеше да праи циркуз
оправдан потег и со платата кога си ја зголемил, да се знае дека никој неможе да е над босот
тие потези носеа стабилност на клубот ама затоа денес мочковци диктираат у која насока клубот ке се движи


Sent from my iPhone using Tapatalk
Кин бил пикиран уште на почеток на сезона за да биде отстранет од тимот, со оглед на неколку ситни стварни што му ги направиле. Случајот со вилата, инцидентот на трнинг со Квеироз итн. Случајот со Бекам беше покажување муда, не со Кин.

Заборавате дека Кин во тоа време имал 34 години и договорот му истекувал на крај на сезона.

Истото што го вика Кин, можеа да ме тргнат на страна и да ми кажат дека веќе нема да сметаат на мене. Наместо тоа, од нешто што можело да се реши интерно, направиле медиумски скандал, затоа што им ја пумпало суровоста. Тоа фамозно интервју никогаш не е емитувано.

Ја да сум на местото на Кин, и кас не би ќутел ако некој ме понижил на таков начин по 12 години во клубот. Кога му го раскинале договорот, не му кажале дека до крај на сезона нема да може да потпише за друг клуб, и му викале дека немаат пари да го исплатат целосно. Немој да ме јебеш бре.

На Ферги во тоа време му било потребно да покаже дека може капитен да исшутира во рок од 24 часа, како порака за младите играчи во тоа време, Роналдо, Руни и компанија. Нужно зло.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.878
Поени од реакции
10.496
Кин бил пикиран уште на почеток на сезона за да биде отстранет од тимот, со оглед на неколку ситни стварни што му ги направиле. Случајот со вилата, инцидентот на трнинг со Квеироз итн. Случајот со Бекам беше покажување муда, не со Кин.

Заборавате дека Кин во тоа време имал 34 години и договорот му истекувал на крај на сезона.

Истото што го вика Кин, можеа да ме тргнат на страна и да ми кажат дека веќе нема да сметаат на мене. Наместо тоа, од нешто што можело да се реши интерно, направиле медиумски скандал, затоа што им ја пумпало суровоста. Тоа фамозно интервју никогаш не е емитувано.

Ја да сум на местото на Кин, и кас не би ќутел ако некој ме понижил на таков начин по 12 години во клубот. Кога му го раскинале договорот, не му кажале дека до крај на сезона нема да може да потпише за друг клуб, и му викале дека немаат пари да го исплатат целосно. Немој да ме јебеш бре.

На Ферги во тоа време му било потребно да покаже дека може капитен да исшутира во рок од 24 часа, како порака за младите играчи во тоа време, Роналдо, Руни и компанија. Нужно зло.
како сакаш врти пак на крај целта е иста дека ниеден не е сигурен


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Што има срамно или невистинито во тоа? Одлуката син му да игра цела сезона во клубот, брат му да е шеф на скаутинг и да праќа и враќа играчи на позајмица затоа што го вработиле или отпуштиле син му се тотално на штета и против интересите на Јунајтед.
Ако му ја дадат 7мицата на кретенот Лингард нека се самоубијат. :popce:Прегледај го приврзокот 216768
фејк њуз.Башка и фотомонтажава е очајна, барем да ја зголемеле главата на лингард.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.613
Поени од реакции
10.861
Ако го пуштат Де Хеа да си оди на фри дефинитивно ќе изгубат секаков кредибилитет на голем клуб и можат да се ебат у гз.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.229
Не е до нас...тој одлучува во моментов. Ние преговараме и му нудиме плата од 350к+. Според мене и тоа како добар износ има на маса. Мислам дека ќе следи што ќе се случува во наредниот период и дали амбициите на клубот ќе се совпаднат со неговите односно дали ќе гледа некој успешен период на клубот или ќе одлучи да оди пр. во Јувентус каде што шансите за трофеи би му биле нешто поголеми.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Би било добро да го земеме Ван Дер Сар како спортски директор, некој што се разбира од фудбал за разлика од Ед.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom