Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
За Марсијал 20м беа платени одма и уште 30м Јули 2016. Плус додатни бонуси 10м за постигнати 25 гола, 10м доколку направи 25 настапи за Франција сениорска реп. и уште 10 доколку е номиниран за златна топка... До сега не кошта 60м. :)
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Пак читам коментари...Оле дал список ама Ед не му ги довел? Од каде е таа информација и колку е точна? Јас досега немам такво нешто сретнато, а и Оле даваше изјави дека е среќен со тимот.

Го сакам многу човекот, ама реално имаше 6 месеци да увиди сите слабости и да прави солуции. Ете можеби чисти со продажби и позајмици, ама што имаме како алтернатива во составот. Пресиромашен ни е за тим кој има аспирации за топ 4. Од друга страна Оле има и многу слабости во играта, нема воиграни комбинации, лоши тактики при прекини и она што најмногу ми пречи е тоа што или споро ја чита играта на противникот или воопшто не ја чита за да превземе одговор дали со поместување на формација или преместување на играчи од нивни позиции. Пр. поризичен зафат со вадење на Линделоф и редење на Гринвуд по црвениот картон на Сотон. МекТоминеј и Матиќ ќе му помагаа на Мегваер дефанзивно.

Таман Мегваер ја реши дупката во одбраната, наместо да гледаме подобар Линдеоф, братот има отскок од 5 цм. 2 директни гола кои не чинеа 5 поени.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Пр. поризичен зафат со вадење на Линделоф и редење на Гринвуд по црвениот картон на Сотон. МекТоминеј и Матиќ ќе му помагаа на Мегваер дефанзивно.
Да те корегирам - со МкТоминеј го замени Грунвуд не со Линделоф :)
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Да те корегирам - со МкТоминеј го замени Грунвуд не со Линделоф :)
Да те корегирам и јас тебе. Знам дека го замени со МекТоминеј, ама не ми ја разбра поентата. Зборот ми беше кога Сотон е со играч помалку и ќе играше на нивна половина можеше да ризикува Оле со вадење на стопер и редење на напаѓач, а дефанзивно ќе покриваа и Матиќ и Мек Томинеј како средни играчи. Многу менаџери го прават тоа.
 
Член од
2 септември 2012
Мислења
319
Поени од реакции
91
Најава деа фернандеш ќе оди во реал. И следната година ќе го менуваме погба за фернандеш и плус ќе ни дадат некој кеш... И со сите сили по санчо и еден ДМФ...

Let the celebration begin....
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Останаа да се исчистат уште Џонс, Јанг, Рохо, Переира, Лингард, Линделоф, Баји, Рашфорд, Марсијал, Погба, Мата,Матич, Фред...
Автоматски споено мислење:

:(
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Останаа да се исчистат уште Џонс, Јанг, Рохо, Переира, Лингард, Линделоф, Баји, Рашфорд, Марсијал, Погба, Мата,Матич, Фред...
Автоматски споено мислење:

:(
Цел тим :masa:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.132
Историјата се повторува.
И Ван Гал ги избрка 70-80% од ѓубрето, па еве до каде сме со тимот.
Ван Гал донесе еден куп просеци и потрошени фудбалери. Оле за почеток добар со изборот, засега 3те засилувања му се погодени иако е рано да се суди. Мислам дека се спремни да ја пуштат оваа сезона низ вода и безразлика на резултатите да му дадат уште најмалку една, ма да со Ед никад се незна, едно им зборува на тренерите друго прави. Ако излезе некоја прилика за добар, докажан тренер нема да ме чуди да се премисли.

На Матиќ, Јанг и Бејли им истекуваат договорите оваа сезона, не очекувам да им се продолжат. Рохо, Переира, Мата исто нема што да понудат повеќе.

Со ДДГ како стои ситуацијата нема да ме чуди да си фати патот накај Псж/Јуве. Ако замине очекувам Хендерсон да добие шанса. Цела година преговараат без никаков напредок. Погба нема да ме чуди ако го задржат уште една сезона, освен ако ептен не запнат и тој и Реал.

Лев бек, штопер, дмф, амф, десно крило, џокер шпиц кој знае да игра на глава. 7-8 играчи сме од состав покриен на секоја позиција со квалитетен играч или во превод 2-3 трансфер периоди најмалку. И тоа со Погба и Де Геа во тим, за кој засега е непознато дали ќе можеме да сметаме по оваа сезона.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Ма нека си оди и Погба. Ако не е задоволен. Јако ќе беше да го пуштеа сега во Реал па да видиме дали Крос или Модриќ ќе му го покриваа грбот.
Или ќе го ишибаа па ако му се игра нека игра.
Ја би му дал шанса на Гомез би бил поефективен од Лингард и Мата и Гринвуд заедно.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Најава деа фернандеш ќе оди во реал. И следната година ќе го менуваме погба за фернандеш и плус ќе ни дадат некој кеш... И со сите сили по санчо и еден ДМФ...

Let the celebration begin....
Брат, добар си?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.908
Поени од реакции
10.539
Ма нека си оди и Погба. Ако не е задоволен. Јако ќе беше да го пуштеа сега во Реал па да видиме дали Крос или Модриќ ќе му го покриваа грбот.
Или ќе го ишибаа па ако му се игра нека игра.
Ја би му дал шанса на Гомез би бил поефективен од Лингард и Мата и Гринвуд заедно.
Погба кога сака да игра поштено си гази така да не очекувајте блам у Реал дека ке има, освен нели ако и таму нешо не го фркнат бубачките


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Автоматски споено мислење:


Чисто за споредба што прави асална одбрана пред голман, видете го Адриан, во Вест Хем местото му го зема Фабиански идиотот, сега е 3ти меѓу топ6 голманите.
Додека сме на тема голмани, мислам ДеГеа се спрема за гага трансфер во Јуве.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom