Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
24 март 2010
Мислења
15.154
Поени од реакции
25.621
Ако Медисон продужи со добрите настапи а го шитнат Алексис, можам да замислам сценарио каде го купуваат него во Јануари.И он би си осигурал карта за европско со трансфер во клубот бидејки ќе има загарантирано време, од друга страна англичанец е, фан на клубот, повеќе не треба да се зборува доволно е ова за Оле :D Win-win сценарио за двете страни.
За 350 милиони фунти, можеби би го пуштил Лестер во јануари.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
За 350 милиони фунти, можеби би го пуштил Лестер во јануари.
глумење лудило, да беа асален клуб ко што се замислуваат ќе најдеа замена за Мегваер.Башка ќе им се ували Крис Смолинг у Јануар и таман сме, им треба штопер како и да е :D
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
5.332
глумење лудило, да беа асален клуб ко што се замислуваат ќе најдеа замена за Мегваер.Башка ќе им се ували Крис Смолинг у Јануар и таман сме, им треба штопер како и да е :D
и таман Еванс и Смолинг тандем ќе им се у одбрана :pos: "новите" Рио и Видиќ :pos: :pos:

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
глумење лудило, да беа асален клуб ко што се замислуваат ќе најдеа замена за Мегваер.Башка ќе им се ували Крис Смолинг у Јануар и таман сме, им треба штопер како и да е :D
Да се наоѓаше замена за Мегваер, ќе ја купевте вие истата за 15м а не него за 80м.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Изгледа само мене Медисон не ми е ништо посебно.
И мене. :D

Технички поткован играч и добар со топка, ама тука негде како Андреас Переира, ништо посебно.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Taква импресија добивате зш Лестер го форсираат на крило :D И јас би го собрала ама нормално не на зима и не пред да ги завршиме некои приоритети.
Автоматски споено мислење:

Да се дополнам, од самото креирање клубов настојувал да ги има во своите редови UK's best така што со Оле на клупата сметам дека тоа ќе продолжи. На добар пат сме со Мегваер, АВБ, Џејмс, има шпекулации за Медисон и имаше летово и за Годфри од Норвич кој исто важи за перспективен стопер, мора да се поработи на регрутацијата на британските таленти. Да се земе само некако Санчо (а за него има веродостојни информации дека уште од сега се договараат некои работи) и на коњ сме.
 
Последно уредено:
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Taква импресија добивате зш Лестер го форсираат на крило :D И јас би го собрала ама нормално не на зима и не пред да ги завршиме некои приоритети.
Автоматски споено мислење:

Да се дополнам, од самото креирање клубов настојувал да ги има во своите редови UK's best така што со Оле на клупата сметам дека тоа ќе продолжи. На добар пат сме со Мегваер, АВБ, Џејмс, има шпекулации за Медисон и имаше летово и за Годфри од Норвич кој исто важи за перспективен стопер, мора да се поработи на регрутацијата на британските таленти. Да се земе само некако Санчо (а за него има веродостојни информации дека уште од сега се договараат некои работи) и на коњ сме.
Тогаш земај го Санчо за десно крило и дај му уште 100 милки на евреинон за Кејн и то е то :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.388
и таман Еванс и Смолинг тандем ќе им се у одбрана :pos: "новите" Рио и Видиќ :pos: :pos:

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Еванс изигра одлична партија вчера против Челси. За тие 3-4 милиони што го купија, игра одлично. Проблемот со истиот е што дур беше во Јунајтед, слично ко Фостер, знаеше даму удри у глава каде игра, и да го фати паника.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Еванс изигра одлична партија вчера против Челси. За тие 3-4 милиони што го купија, игра одлично. Проблемот со истиот е што дур беше во Јунајтед, слично ко Фостер, знаеше даму удри у глава каде игра, и да го фати паника.
Добар е Еванс, супер му одеше во ВБА(Сити и Арсенал за малку ќе го купеа за 30м, Арсенал посериозно загризаа за него) и после тоа во Лестер е одличен.Ко за паничар, идеално место му е тоа.
Автоматски споено мислење:

Да се наоѓаше замена за Мегваер, ќе ја купевте вие истата за 15м а не него за 80м.
Не се баш исти очекувањата во Лестер и Јунајтед, така да нив полесно би им било околу замена.Инаку држи вода твоево, но коментарот беше насочен кон тоа дека мислеа трансфер целта(Данк ли беше не ми текнува) ќе го земат за кило семки, ама се почешаа кога им побараа 40м+, а други алтернативни цели немаа.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.388
Не памтам дали тука некој го пиша ова.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom