Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.127
Поени од реакции
35.078
Сеа случајно видов на SK Moments, Линделоф каков гол им има шибнато на Спортинг од слободен. Он им ги шутирал тогаш на Бенфика или така му се посреќило еднаш? :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Сеа случајно видов на SK Moments, Линделоф каков гол им има шибнато на Спортинг од слободен. Он им ги шутирал тогаш на Бенфика или така му се посреќило еднаш? :D
Да, шутира слободни само кај нас имаат други предност :)
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Дали имаше официјално соопштение кои ќе бидат капитените оваа сезона? Претпоставувам Јанг е прв, па де Геа, па Смолинг
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Дали имаше официјално соопштение кои ќе бидат капитените оваа сезона? Претпоставувам Јанг е прв, па де Геа, па Смолинг
Se uste ne, ama Solskjer izjavi predhodnata nedela deka koga Jang kje igra toj kje bide kapiten, a koga ne, kje bil kapiten toj sto kje bil kapiten protiv Celzi, t.e. De Gea.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.894
Поени од реакции
10.517
Колку Руни што го седнаа на клупа и избркаа од клубот, толку и Погба ќе го...
само што Руни имаше какви такви кредити, додека другиов...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Можеше Погба да го замениме многу лесно со Себаљос и Ван де Бек оваа лето, двајца млади играчи жедни за докажување. Сигурен сум дека со овие двајца а без Погба средината ќе ни беше многу подобра. Ама јбг.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Можеше Погба да го замениме многу лесно со Себаљос и Ван де Бек оваа лето, двајца млади играчи жедни за докажување. Сигурен сум дека со овие двајца а без Погба средината ќе ни беше многу подобра. Ама јбг.
Може следната сезона да го трампаме за Себаљос плус пари со Реал. Оваа сезона Себаљос ќе добие искуство во лигата со Арсенал и таман ќе ни легне како замена за Погба .
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.230
Според мене многу доцна преговараме за ослобудвање на Санчез, но искрено многу шанси доби. Да им го увалиме Санчез и да ја покријат платата негова. Чонг на терен поголем придонес ќе има од него.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Рубен Невес замена за Погба или Сергеј Милинкович Савич(вториов го сакам зашто е висок, со добра техника и шут, но е исто доста пргав.У принцип е ист ко Погба, само без тие циганските моменти, ко дриблање пред одбрана или успорување напад за да се покаже).
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.740
Поени од реакции
1.166
Ја малце не ги разбирам нашиве. Не дека Санчез изигра многу добро за нас ама продадоа двајца од средина, со Санчез ќе бидат двајца од напад на три фронта мислат да играат со тинејџери и да освојат нешто .....

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Ја малце не ги разбирам нашиве. Не дека Санчез изигра многу добро за нас ама продадоа двајца од средина, со Санчез ќе бидат двајца од напад на три фронта мислат да играат со тинејџери и да освојат нешто .....

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Ne odi nikade Aleksis, Ole izjavi deka toj saka da se dokaze kaj nas deka seuste vredi i deka bil celosno fokusiran na Mancester, taka da ne mu ja sekjiraj mnogu.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.230
Санчез и Лукаку се доста блиски. Мислам дека таа конекција го притиска неговиот излез од ОТ.

И не жалете, подобро ќе ги гледам Чонг и Џејмс како се трдудат, Гринвуд како трет напаѓач, отколку да се нервираме со Санчез. Што поскоро си замине, тоа подобро. Се надевам и Дармиан да им го дадеме до крај на преоден рок и некој од одбраната да лета.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Ne odi nikade Aleksis, Ole izjavi deka toj saka da se dokaze kaj nas deka seuste vredi i deka bil celosno fokusiran na Mancester, taka da ne mu ja sekjiraj mnogu.


Од една страна ме плаши тоа што сме тенки во средина и напад и нема многу играчи што освоиле нешто во кариерата, од друга страна Алексис глава не дигна од повреди и повеќе го нема него што го има, а кога го има исто ко да го нема ...


Како што рече зиак, подобро Џејмс и Чонг да ги гледам него Алексис како при прв спринт истегнува задна ложа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom