Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Мегваер играчиште, ненормална разлика направи во одбраната иако е 4 дена со тимот, по мене најзаслужен е зашто не примивме гол воопшто.Инаку е прв во сите дефанзивни статистики + никој не го помина.Вика уште боље следи, пофит ќе бил.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Мегваер МОТМ (y)
На зима играч од средина мора да биде must buy, особено кога ќе згусти распоредот ќе биде прекупотребен... Се останато моментално горе-долу е ок, прва утакмица, одличен резултат, одлично второ полувреме посебно одбраната, со текот на времето мислам дека ќе бидат се подобри
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Средината не ми се допадна искрено, прво полувреме неможевме да се составиме со топка и реално многу лесно можевме и да губиме на паузата.

Во второ далеку подобар перформанс. Дефанзивно одлични, Мегваер ќе има огромен импакт на одбраната, се гледа од прва утакмица. Ќе видиме што ни носи следното коло, ваљда и потешка утакмица од денешнава.
 
Член од
13 мај 2016
Мислења
492
Поени од реакции
937
Многу битна победа на старт, особено што е врз Челзи и што иде по еден тон критики од сите нас.. и на еден начин разбивање на таа негативна енергија што се створи после крајот на трансфер периодот.
Одлично деби на Мегваер, без грешка, супер и за него што ќе влее дополнителна сигурност дебиво.

Наредна утакмица Волвс на гости во понеделник.
Ќе биде екстра ако заминеме со победа, и натпревар по натпревар да расте духот и единството во тимов.
Дечкиве имаат потенцијал, тоа ни е јасно на сите. Само нека даваат се од себе и ќе си легнат работите.
✌
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Дечки да не ве лажи резултатот, лесно можеше да е и 1-3 или 2-4.

Средината ни е каша попара, Переира не е за во Јунајтед, Погба стандард 1 ќе игра 3 нема да се замара. Не носењето на везен скапо ќе не чини. Ај за десно крило ќе е помал проблем, Гринвуд може да игра дома, Џејмс или Лингард во гости. Мегваер е столб!
Имаше 2 ситуации кај што Линделоф требаше да покрие и таму ако беше Хазард ќе беа секако 2та гола.
Секако дека е слатко 4-0 против Челзи али земете ги топ 5 екипиве + Челзи со овој тим што играше против нас. Не верувам дека некој ќе победат. Булвално ни играа со Челзи Б.
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Имаше 2 ситуации кај што Линделоф требаше да покрие и таму ако беше Хазард ќе беа секако 2та гола.
Секако дека е слатко 4-0 против Челзи али земете ги топ 5 екипиве + Челзи со овој тим што играше против нас. Не верувам дека некој ќе победат. Булвално ни играа со Челзи Б.
Кој е Челзи А?
 

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.023
Поени од реакции
1.141
@Ryan Giggs критиката во првото полувреме беше заслужена. И Марсијал и Рашфорд само се плеткаа пред и во 16-те метри. Лоши беа и двајцата. Погба сакаше да изиграва Зидан и раздаваше топки наоколу како на задушница.
Баш ова сакав и ја да го пишам. Со тоа што плус и Лингард го немаше нигде у прво. Маааалку поарни беа у второ-ради головите. Умислени ѕвезди.
Автоматски споено мислење:

Го испофаливте Мегваер, шо си е сосема ок - и ја сум презадоволен од денешната игра. Ама Бисака е исто ѕвер бре луѓе, дај малку и него пофалете го. А Џејмс? Па детето памет им испи од кога влезе. Со АВБ може да ора по десно, иако не му е природна позиција.
И пак ќе кажам, без разлика што игравме со Челзи, ова не се сезоните пред 10 години кога се јадевме едни со други. Дур нашиве дремат еден куп нови клинци се појавија у "топ 4" комшилук.
ГГМУ
 
Последно уредено:

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Баш ова сакав и ја да го пишам. Со тоа што плус и Лингард го немаше нигде у прво. Маааалку поарни беа у второ-ради головите. Умислени ѕвезди.
Автоматски споено мислење:

Го испофаливте Мегваер, шо си е сосема ок - и ја сум презадоволен од денешната игра. Ама Бисака е исто ѕвер бре луѓе, дај малку и него пофалете го. А Џејмс? Па детето памет им испи од кога влезе. Со АВБ може да ора по десно, иако не му е природна позиција.
И пак ќе кажам, без разлика што игравме со Челзи, ова не се сезоните пред 10 години кога се јадевме едни со други. Дур нашиве дремат еден куп нови клинци се појавија у "топ 4" комшилук.
ГГМУ
Prolistaj da vidis kolku e falen Bisaka do tolku znam nemoj da ni vadis muabeti.Znaci koga e nesto za pofalba vredi da se pofali, sea uvek ke se najde po nekoj so ke soli pamet.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Последно уредено:

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.023
Поени од реакции
1.141
Prolistaj da vidis kolku e falen Bisaka do tolku znam nemoj da ni vadis muabeti.Znaci koga e nesto za pofalba vredi da se pofali, sea uvek ke se najde po nekoj so ke soli pamet.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Никогаш ниту сум листал ниту ќе листам статистики, јутјуб видеа, фалби по фејсбуци и твитери. Коментирам за тоа што го гледам на утакмицата и отварам форум пред следна. И не следам рекла-казала профили по соц-ванабефејмос мрежи. И АВБ - - ДЕНЕСКА-- искина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom