Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Ја прочита целата статија? Ако ја прочита, кажи ми дали не ти вреѓа интелигенција малце? :) ГДС се шпекулатори пар екселанс, еден трансфер немаат погодено.

Не за друго, после испаѓа, еден трансфер не може да се договори. Не дека сум задоволна од трансферите летово ама пола од трансфер метиве се измислени.
Не прочитав ништо целосно. Од сабајле вртев на брзина па на едно 4-5 пати ми се појави истата вест :). И мене ми е доста чудно, од нигде никаде последната недела се појавија доста информации дека Сергеј и пред трансфер во Манчестер.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Абе стандард игри на агентите. Преговара со Ливерпул, Јунајтед, Баерн, не знам кој и после во Наполи. Седи, нема грешка.

Истото и со Фернандеш, на крај ќе си остане во Спортинг или ќе замине во клуб како Севиља, Наполи, Лион итн.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Брат го видов се ова викам ќе се местат сега жив ѕид топка за изведување затоа свртев поглед да видам што се дешава на работа кога се испотепале. Од тепачката сакав дада видам како почнало не прекршокот
 

fcwiz@RD

Supreme Сasual Dating Real Women
Член од
30 јануари 2009
Мислења
460
Поени од реакции
376
По повредава на Баи, се мислам дека против Челси ќе почнеме со Смолинг :facepalm: , имаме 6 стопери од кој само еден може да биде првотимец.

Од припремиве најдобар впечаток ми оставија Ван Бисака, Переира и Гомес на АМ, Скот на ЦД/ЦМ, до некаде и Чонг, видовме дека Јамес е надежен но како лево крило, Гринвуд треба да добива шанса но сеуште не е физички на ниво на пл. т.е сеуште немаме десно крило иако сите на крај на сезона мислевме дека Санчо е наш.
Флуп на припремиве дефинитивно се Рашфорд, Матич и Фред, а двајца од нив најверојтно ќе ни бидат стартери.
Се на се ќе си продолжиме со Лингард( за кои оле изјави дека бил најдобар:ROFLMAO: во тој пресинг напаѓачки фудбал шо сака да го игра)Мата, Јанг,Смолинг итн. долга е листата :confused:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не прочитав ништо целосно. Од сабајле вртев на брзина па на едно 4-5 пати ми се појави истата вест :). И мене ми е доста чудно, од нигде никаде последната недела се појавија доста информации дека Сергеј и пред трансфер во Манчестер.
Другар, ДДГ успеаа да го сликаат преку чаршаф, Ван Бисака го сликаа со зум 500 и со морков камера. Да беше Кежман во Манчестер ќе имаше 200 слики на статијата. Друго е што вика Штеф дека канцелариите се во Лондон, така да апла лош обид за шпекулација е статијата.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.011
Фред до завчера беше на свадбарски астал.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Во средина само играч кој ќе крева на квалитет да се носи. Од достапните тоа би бил само Фернандес. Во спротивно ако се носи на пр. Лонгстаф повеќе би преферирал да добиваат минутажа МекТоминеј и Переира. Првиов е премногу напреднат физички пред се, а и исто и квалитативно пас играта му е на некое повисоко ниво од претходниот период. Переира исто така има одлични припреми. Доста мобилен и креативен.

И по последнава ситуација со Баји, нека го одврзе Ед ќесето и нека го носи Мегваер. Рохо исто не е имун на повреди. Џонс исто така. Туанзебе е океј, но не е за носител сеуште. На крај ќе останиме со Смолинг и Линделоф како пар. Доста е зафрканции.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Цел живот иста прича.... ама не бе, си имаме ние централни бекови, шо ќе ни се нови.

67442429_10157079985389279_2131430872723750912_n.jpg
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.348
Поени од реакции
3.217
Manchester United manager Ole Gunnar Solskjaer has made it clear to the club's executive vice-chairman Ed Woodward that he wants to sign Harry Maguire as soon as possible, Sky Sports News understands.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Reports surfaced today which suggested #MUFC are unlikely to sign Fernandes but I’ve just had contact with someone close to the situation who tells me that talks are ongoing & United are still definitely interested in Bruno. Frustrating, yes, but it’s just part of the dance, Reds

Тип што се вртка околу клубот и снима подкасти и слични глупости, мислам дека има чичко или некој род во клубот и летово дур имаше матни води за играчи се ко што треба рече и испадна.Да видиме дали е така.

Јас мислам дека намерно пуштаат ладна вода по медиуми деновиве од клубот, зошто португалциве пробуваат да исцицаат пари и лицитација да иницираат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom