Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Гринвуд е ѕвер, ваков потенцијал одамна сме немале во академија. Техника и завршница страшни. Мислам дека е подобар на 9ка отколку на крило иако и по крилата е добар. Се надевам ќе добива солидна минутажа барем во ЛЕ и куповите.
Ван Бисака гази со стартовите, барем дефанзивно сме добри по таа страна. Џејмс беше лош, дефинитивно не е за десно.
Погба ни е најдобар играч кога му се игра.

Ги издоминиравме Интер но не е никаков показател до каде сме. Се надевам до крајот на трансфер рокот на десно ориентиран играч во нападот кој знае да даде гол.
Погба во Јуанјтед ти е како да купиш Ферари и да му ставаш уље од 100 денари и гуми што не издржуваат брзина над 180км/х.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Гринвуд е ѕвер, ваков потенцијал одамна сме немале во академија.
Од време на Јанузај :D

Иначе, глеав 10-15 мин од прво и цело второ, не знам како заврши прво полувреме ама во второ прописно ги измалтретиравте, овој Гринвуд може да биде опасен мамојеб, се глеа дека има дрскост.
Одбраната во принцип (од тоа што видов) се справуваше прелесно со обидите од напади на Интер. Џонс при крај имаше јако промашување на топка ама некако пројде незабележано :ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.229
Има уште простор за работа. Рашфорд и Марсиал мора да бидат поодлучни и да не комплицираат многу. Потегот повеќе им е голема мана на двајцата. Гринвуд како што кажа и @Peja989 има голема дрскост. Уште малку физикусот да го досреди во годините кои што му следуваат и може да биде играчиште. Има страшен осет кога да се уфрли, што потег да направи. Искрено позитивно сум изненаден и од Чонг. Многу експлозивен ми делува. Вингер тип на играч налик на Гигси. И тој кога би го средил физикусот во наредните години мислам дека уште еден играч ни се наметнува за левата позиција. Џејмс на десно не ми остави некој впечаток. Играше доста претпазливо, не се впушташе во спринтови и ќе видиме како ќе тера тој сегмент. Во средина МекТоминеј има многу напреднато. Физички е станат доста јак, игра доста смирено во многу ситуации. Денес демонстрираше доста добри одлуки и квалитетни високи топки.

Искрено со денешниот приказ на терен да сум на место на Лукаку ќе си се фатам за работа,ќе тренирам х200 и би се борел да останам во Јунајтед. Јес да е пријателски натпревар, ама Интер ми делуваше на Јунајтед од ланските припреми...многу ненадежно.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Има уште простор за работа. Рашфорд и Марсиал мора да бидат поодлучни и да не комплицираат многу. Потегот повеќе им е голема мана на двајцата. Гринвуд како што кажа и @Peja989 има голема дрскост. Уште малку физикусот да го досреди во годините кои што му следуваат и може да биде играчиште. Има страшен осет кога да се уфрли, што потег да направи. Искрено позитивно сум изненаден и од Чонг. Многу експлозивен ми делува. Вингер тип на играч налик на Гигси. И тој кога би го средил физикусот во наредните години мислам дека уште еден играч ни се наметнува за левата позиција. Џејмс на десно не ми остави некој впечаток. Играше доста претпазливо, не се впушташе во спринтови и ќе видиме како ќе тера тој сегмент. Во средина МекТоминеј има многу напреднато. Физички е станат доста јак, игра доста смирено во многу ситуации. Денес демонстрираше доста добри одлуки и квалитетни високи топки.

Искрено со денешниот приказ на терен да сум на место на Лукаку ќе си се фатам за работа,ќе тренирам х200 и би се борел да останам во Јунајтед. Јес да е пријателски натпревар, ама Интер ми делуваше на Јунајтед од ланските припреми...многу ненадежно.
Исто, ако се жалиме дека кај нас лани немаше кој да му искреира шанса, во Интер па уште помалку ќе го добива тоа. Не видов денес кој би го хранел со топки. Дисклејмер: само од денес ми е импресијата.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Абе што есап удривте на припреми еј.
И Македонија пријателска ја победи Данска па овие пак играа на Европско тогаш.
И лани играа топ на припремните па станаа каша попара уште Август.
Со нерешен статус на одредени непотребни играчи, и не направен трансфер список уште во Април следува делузија и идеализирање на одредени играчи, додека не не спуштат на земја. Никој на припреми не игра со цела сила, само ние.
Мегваер мора да го земат и десно крило, Џејмс од клупа додека не се уигра, оти ни едно уфрлање како од видеата не видов во овие 3 натпревари.
Ван Бисака е најдобриот трансфер во последните 3години.
Десно крило под итно и Мегваер ако сака раат сезона Оле.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Погба во Јуанјтед ти е како да купиш Ферари и да му ставаш уље од 100 денари и гуми што не издржуваат брзина над 180км/х.
Погба во Јунајтед е Ферари со дефект во моторот.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Погба во Јунајтед е Ферари со дефект во моторот.
Чудно како со француско гориво моторот работи ко нов o_O

Претпоставката од прееска испаѓа точна, детево е под импресии.


:cool::cool:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.490
Поени од реакции
62.228
Само да си ја врати препознатливата форма. Денес од 2 нафрлени топки, исплива и на двете.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Де бе па вие, ко без емоции да сте :) нека му се среди тоа поглавје од животот, се ќе биде полесно.

А Џејмс си е лево крило, и против Лидс покажа каде каде поостри потези отколку денес, и него а и самите се мачиме кога го тераме да оди десно.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Шо ти е Рик утд викаше десно играл. :cool:
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Само да си ја врати препознатливата форма. Денес од 2 нафрлени топки, исплива и на двете.
Уствари де Хеја никогаш не бил јак на нафрлени топки, игра во и вон шеснаесет, заборави! Човекот е со најдобар рефлекс и тоа му е коњак, страшно е што лани при крај и на линија правеше утки.
Во игра каква ја игра например Сити, де Хеја воопште не би се вклопил!
Исто сега ако Оле планира висок притисок, само не ми е јасно со кои играчи:D, ќе има чисто поле пред нашиот гол, кое по идеа ќе треба да го покрива и де Хеја. Е тука веќе имаме прашалници!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom