Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.229
АВБ со прва асистенција, Гринвуд прв сениорски гол.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Погба да се продаде :icon_lol:
 

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
Погба некое кило да намали не ќе биде лошо , многу се опуштил летово . Средината заникаде ни е , никаква флуидност нема , ни со Лидс не можат да ја добијат битката на средина :свиркам:
Ако десно крило не купат , ќе биде дооолга сезона
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Погба некое кило да намали не ќе биде лошо , многу се опуштил летово . Средината заникаде ни е , никаква флуидност нема , ни со Лидс не можат да ја добијат битката на средина :свиркам:
Ако десно крило не купат , ќе биде дооолга сезона
Нема флуидност?Различна утакмица гледаме.Транзицијата е многу добра, без многу ташлање се пенетрира брзо напред.

Дефанзивно многу лабилни личиме, баји има панични и лоши чистења, ВанБисака на моменти имаше сумњичав decision making, некако глупи одлуки беа.

Гринвуд личи дека ќе биде страшен играч, можеби треба повеќе да се вклучи во прв тим.Брз е, напаѓа со лева и десна, добар финишер и е непредвидлив.Рашфорд солиден, Џејмс исто + погоди статива.Можеби малку по себично треба да настапи.Погба и Мектоминрк солидни и лабави, но не ја домимираа средината.
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.356
Поени од реакции
3.223
#mufc mufc are getting closer to signing Harry Maguire. The deal is being finalised with the fee being close to €90m (£81m) #mulive [
@AlfredoPedulla

Уште Мегваер и Фернандеш ги очекувам и тоа е тоа.
Иако ни треба уште еден ДМФ и десно крило.

А ѓубрето не мора да се исчисти а? Џабе се фураше со изјавите Оле од типот на многу од овие што играа денес нема да бидат дел од Манчестер Јунајтед следната сезона..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ако го потпишеме Мегваер и овој Фернандеш, редит ликон Сајмон ќе добие култен статус само се гледа дека најверојатно има роднина што работи за клубот и од таму му се информациите.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Дечки што мислите за Переира?Мене ми е страшно задоволство да го гледам со која елеганција и техника игра.Ми се бендисува што трча многу, се труди, технички е можеби најдобро поткован во клубот(дури и пред мата), има страшно добри центаршутеви, пасеви(долги и кратки) и има добар шут од далечина и е израснат во академијата на клубот.Едино што ми е негативно е што е ко мушичка во лига и лесно можат да го смотаат на физички план.

Денес имаше упатено страшна ракета која ја одбрани кико касиља и уствари од тој корнер падна голот на џонс, по асистенција на Переира.

ПС: Малце офтопик и неколку години каснам, ама му успеа на Ед да ја ќари Рашида Џонс?Чим нема помпа најверојатно не.
 
Последно уредено:
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Гомез ми е најпозитивно изненадување. Страшен е.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Дечки што мислите за Переира?Мене ми е страшно задоволство да го гледам со која елеганција и техника игра.Ми се бендисува што трча многу, се труди, технички е можеби најдобро поткован во клубот(дури и пред мата), има страшно добри центаршутеви, пасеви(долги и кратки) и има добар шут од далечина и е израснат во академијата на клубот.Едино што ми е негативно е што е ко мушичка во лига и лесно можат да го смотаат на физички план.

Денес имаше упатено страшна ракета која ја одбрани кико касиља и уствари од тој корнер падна голот на џонс, по асистенција на Переира.

ПС: Малце офтопик и неколку години каснам, ама му успеа на Ед да ја ќари Рашида Џонс?Чим нема помпа најверојатно не.
Переира секоја година ни е најдобар на припреми, ама почне ли сезоната друг играч. Искрено не верувам дека ќе биде нешто сериозно од него во Јунајтед. Сквад плејер.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Дечки што мислите за Переира?Мене ми е страшно задоволство да го гледам со која елеганција и техника игра.Ми се бендисува што трча многу, се труди, технички е можеби најдобро поткован во клубот(дури и пред мата), има страшно добри центаршутеви, пасеви(долги и кратки) и има добар шут од далечина и е израснат во академијата на клубот.Едино што ми е негативно е што е ко мушичка во лига и лесно можат да го смотаат на физички план.

Денес имаше упатено страшна ракета која ја одбрани кико касиља и уствари од тој корнер падна голот на џонс, по асистенција на Переира.

ПС: Малце офтопик и неколку години каснам, ама му успеа на Ед да ја ќари Рашида Џонс?Чим нема помпа најверојатно не.
Добар е Переира за на припреми! Минаха години, он на ништо не заличе, ете што мислам јас за него! Ни во Сандерленд прва постава не фаќа!
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.229
Страшен е Переира на припремите и лански и годинашни, но мислам дека континуитет му фали. Минути да добива на неделна база можеби ќе ја одржува формата. Техника, визија има далеку подобра од Фред според мене.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom