Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
17 август 2011
Мислења
9.765
Поени од реакции
17.481
Real Madrid relies on Pogba, but the Frenchman prefers Juve who already has the agreement in principle on the engagement with him and with which he is in daily contact (via Di Marzio)

Ќе си правиме "На ти го, дај ми го" со Погба :(
Ја како фан на јуве би се разочарал ако го купат по поголема цена од што го продадоа. Всушност цената му беше зашто беше многу млад и се очекуваше да биде еден од најдобрите играчи моментално. Не само што не го постигна потенцијалот туку и уназади. Нема никакво оправдување за неговата игра, не збориме за некој рандом просек тука.
Иако со маркетиншката вредност и моменталнте луди цени, веројатно и не е преценета опција во реал за 130 милиони.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
брат алал нека му е на тој шо те чита до крај...
Погба не барал смена на Жозе ама саботираше со лоши партии па кога го седна на клупа почна со ширење негативна енергија, поделба у соблекувална и се тоа си влијаеше да летне Жозе
послем него играше топ утакмици ама само до утакмицата со ПСЖ
е шо послем Солскјер да не почна тактика ко на Жозе?
значи подобро е со ноунејм играчи одколку овакви шо рушат атмосфера и имаат придонест нула, колку да се брои
се додека чуваме играчи ко Марсијал, Погба и други надежни никад нема да го биде Јунајтед

Sent from my iPhone using Tapatalk
Брат, стара школа сме веќе овде :icon_lol::icon_lol:
После ПСЖ се случи падот поради неколку причини според мене. Прво тројката во средината (Погба-Матич-Ерера) која ја трошеше Оле 12-13 натпреври без ротација попушти. Сите овде се крстевме да не се случи тоа, но очекувавме дека ќе дојде до тоа. Ерера се повреди (дали се повреди или отсуството од терен беше чисто поради натегањата за новиот договор не знаеме) и Матич исто заработи повреда. Овие тројца беа клучот за балансот кој даде одлични резултати до тогаш. После тоа се случија и други повреди и имавме пад во формата...

Како што кажува и @Vampiria, проблемот е прво што чуваме типови како Лингард и Јанг, па потоа Смолинг,Џонс, Рохо, Дармиан...просеци. Тие се еден проблем. Кога би се решиле овие со квалитетни алтернативи имаш веќе решение на тој проблем.

Се надевам дека Оле е карактер како што го опишуваат поблиските и дека ќе даде максимум за да успее тука. Единствена добра работа што доби шанса на полусезона е тоа што веќе си го знае тимот и знае кои му се просек и од кои не може да очекува подобрување и од таквите да се ослободи час поскоро, а знае кои позиции имаат дупка за пополнување со квалитет.
 

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
Добро бе , дали имаме грам памет упм , што прави таа управа на Јунајтед , стварно не ми е јасно , толку ненормални да се ,не ми се верува , никаков ебан план немаат. На второ кафе идам , гледам новости Man Utd , некој трансфер да не направиле , тие 3 години нов договор на Мата му дале :facepalm::facepalm::facepalm:
Човекот е топ карактер ама фудбалските денови на највисоко ниво му се готови , и сеа 3 годишен договор му дале на 31 годишен , јас не знам стварно , како може некој да го правда раководството на Man Utd , и американциве нафта не пијат толку , до кога Woodward и компанија ќе бидат толерирани
 
Член од
8 ноември 2008
Мислења
542
Поени од реакции
731
Добро бе , дали имаме грам памет упм , што прави таа управа на Јунајтед , стварно не ми е јасно , толку ненормални да се ,не ми се верува , никаков ебан план немаат. На второ кафе идам , гледам новости Man Utd , некој трансфер да не направиле , тие 3 години нов договор на Мата му дале :facepalm::facepalm::facepalm:
Човекот е топ карактер ама фудбалските денови на највисоко ниво му се готови , и сеа 3 годишен договор му дале на 31 годишен , јас не знам стварно , како може некој да го правда раководството на Man Utd , и американциве нафта не пијат толку , до кога Woodward и компанија ќе бидат толерирани
Не е проблемот што на Мата ќе му дадат 3 годишен договор. Проблемот е што сакаат на Погба да му дадат 500.000. Мата со 31 година се труди нешто да направи за да ги надмине неговите недостатоци. На Погба се некој друг му е крив. Да не правиме муабет што 3 тренери се сменија а за Мата немам слушнато "а" да каже против некого, а не пак да флертува со други клубови на пола сезона. Тука треба да се бара вината во раководството на Јунајтед.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Добро бе, имате ли филтер и некоја доза на скептичност или медиумска писменост???Што читате бе луѓе имате ли појма?

Која е логиката да му дадат на Погба 500к. и која е логиката и веројатноста он да ја прифати?Мислам глупости на кило, типот е незадоволен што игра со идиоти и се такмичи за топ4 ама не 500к ќе го смират.Нонсенс

Или што ви е со глупоста дека Рашфорд барал 300к?На кој основ, играње месец дена у сезона и дека е локалец?

Ве дупчат дефли фејлови, Goal, The Sun и слични жута штампа весници како стигнат и уште сакате.Експрес ве ребраат веќе 6 месеци, пишуваат статија скроз рандом или до-шминкуваат ситуација и во делот за Автор им пишува: Експрес автор.Немој да ме јебеш бре кој ти е тој Експрес автор?Сите озбилни медиуми си пишуваат кој стои позади статијата и луѓе нормално одлучуваат за веродостојноста на истиот према тоа.
Или друга голема глупост, имаат Gossip дел и го пунат со разно разни глупости за читаност и се фаќате ко мува на гомно.

Веројатно не го пратите клубот од вчера, многу добро знаете што има секое лето и у принцип цело време, цело време се штампаат глупости.И после Погба ви бил крив, он барал формации, он барал пред утакмица личен бербер и црнкиња да му тверка итн итн.

Дај уклучете малце мозок и филтрирајте вести, не е се вистина што има на интернетов.Мата 3 годишен договор, жими газов.Клубот му даваше 1 година плус една опционална за која одлучува клубот овој сакаше 2 + 1.Оваа понуда е прифатена.Јасно е кажано дека ќе биде squad player(Ќе игра против Барнли тип на екипи и ќе влага во 70та кога не е стартер) а не главен стартер.Мата е последен проблем во клубот, си има улога да изигра во клубот, може да биде одличен role-model за млади, да пренесе знаење и да ги подучи нешто бидејки има памет повеќе од сите заедно, плус има добри фудбалски квалитети.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.909
Поени од реакции
10.540
Брат, стара школа сме веќе овде :icon_lol::icon_lol:
После ПСЖ се случи падот поради неколку причини според мене. Прво тројката во средината (Погба-Матич-Ерера) која ја трошеше Оле 12-13 натпреври без ротација попушти. Сите овде се крстевме да не се случи тоа, но очекувавме дека ќе дојде до тоа. Ерера се повреди (дали се повреди или отсуството од терен беше чисто поради натегањата за новиот договор не знаеме) и Матич исто заработи повреда. Овие тројца беа клучот за балансот кој даде одлични резултати до тогаш. После тоа се случија и други повреди и имавме пад во формата...

Како што кажува и @Vampiria, проблемот е прво што чуваме типови како Лингард и Јанг, па потоа Смолинг,Џонс, Рохо, Дармиан...просеци. Тие се еден проблем. Кога би се решиле овие со квалитетни алтернативи имаш веќе решение на тој проблем.

Се надевам дека Оле е карактер како што го опишуваат поблиските и дека ќе даде максимум за да успее тука. Единствена добра работа што доби шанса на полусезона е тоа што веќе си го знае тимот и знае кои му се просек и од кои не може да очекува подобрување и од таквите да се ослободи час поскоро, а знае кои позиции имаат дупка за пополнување со квалитет.
значи не се проблем само просеците тоа мора да го сфатиме
како што се шутна Депај така треба сите ко него, доста им се дава алиби со просеци, формации и тренери


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Изјавата на Погба може да се толкува и како притисок врз управата да донесат квалитетни и проверени имиња, јас се согласувам со тебе , и исто го споредив со Меси претходната страна ама никој не ме цитираше. Во врска со успехот во Барса и со Аргентина.[DOUBLEPOST=1560938587][/DOUBLEPOST]
Не можеш на Лингард и на Рашфорд и Јанг да им кажеш дека се но нејм, значи таму треба проблемот да се бара, не во Погба.
Чудо како на никого у сФет не му дојде оваа идеа, за болдот мислам! Сега кога ќе се сетам дека двеипол години се влечеше по терен, многу ми е полесно, оти знам дека е од љубоФ спрема Јунајтед, не од друго!
Дај бе одете нека ви побајат, замијте се со крстена водичка, може ќе видите дека циганот и неговиот агент не дупчат сите нас!
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
Готово е, го земавме Ван Бисака, следни Де Лихт и Фернандеш. Истите извори за Бисака зборат цело време дека овие двајца се BOUND за Јунајтед.
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.246
Готово е, го земавме Ван Бисака, следни Де Лихт и Фернандеш. Истите извори за Бисака зборат цело време дека овие двајца се BOUND за Јунајтед.
И за Меси има од тие извори
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Чудо како на никого у сФет не му дојде оваа идеа, за болдот мислам! Сега кога ќе се сетам дека двеипол години се влечеше по терен, многу ми е полесно, оти знам дека е од љубоФ спрема Јунајтед, не од друго!
Дај бе одете нека ви побајат, замијте се со крстена водичка, може ќе видите дека циганот и неговиот агент не дупчат сите нас!
А кој кого не дупчат?
Па милијарда пати е зборено дека од љубов никој не игра.
Две години сигурен ли си?
Па кој беше поарен од него.
Или повеќето како парите од џеб да ги давате па заради што е купен 105м треба сам да ги тепа другите?
Абе страшно, дајте не зезајте имате милион луѓе да хејтате, него сте нашле.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
А кој кого не дупчат?
Па милијарда пати е зборено дека од љубов никој не игра.
Две години сигурен ли си?
Па кој беше поарен од него.
Или повеќето како парите од џеб да ги давате па заради што е купен 105м треба сам да ги тепа другите?
Абе страшно, дајте не зезајте имате милион луѓе да хејтате, него сте нашле.
Освен него и свињата од агент па и нема кого повеќе да хејтам. Ок е и Лингур можам да го додадам на листата.
Земо немој со тие вмросдсм паралели, кога ќе фатат дека некој краде, изговорот е: а вашите малку ли крадеа?
Прашање кој бил поарен од него, а кој бил поскап од него не прашуваш?
Уствари демократија е, можете да си верувате во што сакате!
Ај помладите кои не знаат зошто еднаш е избркан, можам да ги сфатам, ама тие што знаат и пак го подигаат каменот да ја видат змијата, не ги разбирам![DOUBLEPOST=1560969073][/DOUBLEPOST]
Готово е, го земавме Ван Бисака, следни Де Лихт и Фернандеш. Истите извори за Бисака зборат цело време дека овие двајца се BOUND за Јунајтед.
Овој уште недојден почна со недоразбирања со својот голман :)
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom