Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.737
Поени од реакции
1.163
Кога Санчез влегол во игра? Па не е но чудно што играме вака кога сме со 10 играчи.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
Само еден збор, говна.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Никакво второ полувреме, срамота за сите до еден што беа на терен. Веќе ми е преку кур и од математики правење, ама ако по некоја случајна среќа фатиме место во ЛШ треба сите до еден да јадат клоца, пошто очигледно и не им се игра таму.

Од Санчез како знаат, така нека се ослободат. Ако треба цела плата нека му ја исплатат и нека му го раскинат договорот, ама да не го видам на терен веќе. Рохо исто, на идиотот му требаа 3 минути да направи страт за црвен картон.

Да не ја должам, едноставно е. Не заслужуваме пласман во топ 4 и тоа е тоа.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Само казнување на овие и продажба на манекените, Рашфорд би го седнал на клупа цела сезона да моли како куче за да влезе во игра. Циганиве Лукаку и Погба дури држат цена одма на продажба, манекенот на гол исто на преслушување, дури игра паметот во играта, а не по чавките. Јанг аут, Санчез аут, Рохо Аут. Баји аут. Мислам дека без да се помисли човек може комотно да ги избрка 80% од тимот. Мене ми личат дека му е дадена преголема слобода да се курчат на манекениве, камшикот за овие.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
Епа збогум ЛШ,а надам се и збогум Де Геа,Погба,Баји,Јанг и остала багра
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
За денешново глупирање по мене Солскер е крив.Од 46та минута се знаеше епилогот и дури у 68 го става алексис кој не постои.Мата исто издиша,Лукаку цреп, Погба не постои.

Не изреагира соодветно и тоа е.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Јас незнам која топла вода ја измислувате, ама до киксот на факсот изигравме солидно! Од тоа што имавме на терен, Шо, Мата,Ерера, Лукаку, Линделоф па и Матич изиграа солидно! Погба стандардно се ку*чеше и тие две три можности за брз проток на топка ги упропасти:(.
Јасно беше како бел ден дека не подигаме игра ние после таков кикс на де Хеја, реално беше да се очекува дека Мата ќе издиши накај 65-70 мин и дека тука ќе престане секоја шанса дека ќе сврземе две добри додавања. Санчез откако е купен уште нема направено успешно додавање до свој соиграч.
Околу чистката или ремонт, како сакате лафете си, максимум 5-6 играчи е реално да се заменат. Во превод: не ни гине грчевита борба за ЛЕ( дај боже ЛШ) и следна година:mad:
 
Член од
16 март 2014
Мислења
77
Поени од реакции
66
Напишав и пак ќе повторам.
Со овие играчи толку, од Де геа ,Рашфорд ,Погба очекував повеќе.
Матич, Мата, Лукаку и да не набројувам се добри за Евертон, Вулфс, Лестер....Ако сакаме ЛШ ќе ни требаат минимум 5-6 играчи и според мене ни треба стабилна средина како на времето со Кин Сколс Бекам
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.737
Поени од реакции
1.163
Напишав и пак ќе повторам.
Со овие играчи толку, од Де геа ,Рашфорд ,Погба очекував повеќе.
Матич, Мата, Лукаку и да не набројувам се добри за Евертон, Вулфс, Лестер....Ако сакаме ЛШ ќе ни требаат минимум 5-6 играчи и според мене ни треба стабилна средина како на времето со Кин Сколс Бекам
Немој да не споредуваш со Евертон и нестер. Види ги нивните резултати во последниве две-три кола. И после види ги нашиве.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
На тие играчи што не им се игра (Погба, ДЕ Геа, Рашфорд, Лингард) управата нека ги продаде, отколку со сила да играат и дс не придонесуваат за играта!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom