Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
можно е и адидас да притискаше за таков трансфер
можно е уште наредната сезона да се кренеме ако земат конечно тоа што треба


Sent from my iPhone using Tapatalk
Да се кренеме може, ама 10 играчи одеднаш не се мањаат, а за мењање се зрели!
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
По се ова го замислувам Погба во Реал како си игра ноншалантно, и го вадат од игра во 25минута.
Мислам дека последен чекор треба да е јавното именување кој треба да се подобри. А тек 4 месеци е тренер.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Трипие е добар.
Земо нас бек ни треба, мислам кога збориме за Трипие ваљда е прва асоцијација дека ќе игра бек! Он батка ти е голуб летач накај вртач, нема играчка дисциплина за такво место, се занесува и пречесто бега напред. Остава впечаток тоа што е пробивен и има центаршут, прашај ја одбраната за неговиот придонес. Може некому му се допаѓа, мене он ич не ми личи на играч што му е потребен на Јунајтед у моментов! Како да си му довел другарче на Лингур , Раш и Погба.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Земо нас бек ни треба, мислам кога збориме за Трипие ваљда е прва асоцијација дека ќе игра бек! Он батка ти е голуб летач накај вртач, нема играчка дисциплина за такво место, се занесува и пречесто бега напред. Остава впечаток тоа што е пробивен и има центаршут, прашај ја одбраната за неговиот придонес. Може некому му се допаѓа, мене он ич не ми личи на играч што му е потребен на Јунајтед у моментов! Како да си му довел другарче на Лингур , Раш и Погба.
Најнепрежален лик и бек у помодерна историја на клубов од сите навивачи не само на форумов него и пошироко делеше исти такви карактеристики, сите го памтат по офанзивните карактеристики.Башка се усреќивме од Дармиан со неговите дефанзивни карактеристики.


(ако не ти е јасно, за Рафаел зборам)[DOUBLEPOST=1555710504][/DOUBLEPOST]


овие изјави ги очекував доста време.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Друга е ситуацијата кога некој младинец од твоја школа или пилиштарец како Рафаел, се избори за место во први единаесет!
Сосема друго е кога квотата на засилувања со играчи кои треба ем да го консолидираат првиот тим, ем да се уклопат во колективот, ја трошиш на нецелосни засилувања.
Јас ве разбирам вас сега, кога си правите филм како Трипие прави слаломи на десно крило, кое ни е рак рана долго време.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Земо нас бек ни треба, мислам кога збориме за Трипие ваљда е прва асоцијација дека ќе игра бек! Он батка ти е голуб летач накај вртач, нема играчка дисциплина за такво место, се занесува и пречесто бега напред. Остава впечаток тоа што е пробивен и има центаршут, прашај ја одбраната за неговиот придонес. Може некому му се допаѓа, мене он ич не ми личи на играч што му е потребен на Јунајтед у моментов! Како да си му довел другарче на Лингур , Раш и Погба.
Земо тој Трипие ќе игра полуфинале, ако бараме влакно кај сите ќе најдеме, мене ми е супер играч баш ради тоа што го кажа дека е пробивен и шут и центаршут, камо Далот да достигне некое слично ниво па ич да не купуваат, иначе Јанг не можам да го гледам.
А оној Баји скроз го заборавив човекот изгледа скроз падна.
Некако сум скептик за овој преоден рок, особено ако се дрзне за некои анонимуси да купува за големи пари, како што се спомнуваше Кинг, да даде 100м за тој од Наполи, тој ти е Сако за богати.
И се на се мислам дека ниту еден не треба да остане што не е задоволен или поради некаква причина сака да си оди, или не се залага па тоа и да е Де Геа, Погба, Марсијал, Рашфорд,Херера или Меси. На крај краева они ги направија тие бљувотини од кои што бегаат .
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Ок никој не вика дека не го бива човекот, кај нас проблемот е што ако го купиш Трипие , треба да купиш уште мин двајца подвижни централни, да ги укомпонираш со Баји, и да можеш да играш 3-5-2! Одма се јавува проблем со контратегот од лево, Шо нема да може да држи исто темпо, па треба да се преоѓа на 3-4-3 , формација која бара да се врати Кин и да ги исшутира сите у соблекувална пред натпревар или да играш некои недоквакани формации, каде на лево имаш по 5 играчи, централно двајца и десно еден или ниеден.
Има Солскјер и друштво многу работа, ќе видиме што ќе направи после сезона-две кога ќе има свој тим. Сега иде на работа со оделото на Мурџо и тоа е тоа!
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Ок никој не вика дека не го бива човекот, кај нас проблемот е што ако го купиш Трипие , треба да купиш уште мин двајца подвижни централни, да ги укомпонираш со Баји, и да можеш да играш 3-5-2! Одма се јавува проблем со контратегот од лево, Шо нема да може да држи исто темпо, па треба да се преоѓа на 3-4-3 , формација која бара да се врати Кин и да ги исшутира сите у соблекувална пред натпревар или да играш некои недоквакани формации, каде на лево имаш по 5 играчи, централно двајца и десно еден или ниеден.
Има Солскјер и друштво многу работа, ќе видиме што ќе направи после сезона-две кога ќе има свој тим. Сега иде на работа со оделото на Мурџо и тоа е тоа!
Мислам дека Трипие, е празен муабет нема како да се случи.
А и ако дојде нема да може да даде таков допринос како во Тотенхем, Покетино е страшен мотиватор.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Клаузула за играње/неиграње Лига Шампиони.
Стварно постои таква клаузула во договорите? Неколку сезони не игравме ЛШ па никој не им бараше такво нешто. Освен ако некој во клубот се освестил да инсистира на тоа!
Мислам дека и тајмингот на овие двајца, да форсираат покачувања не им е баш:confused:, на фон на настапите во последно време, тешко и сегашните плати!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom