Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Од летото ќе ни зависи цела наредна сезона - факт. Пак ќе кажам, Санчо ми е најголема желба.

Модерниов фудбал сака брзина и трчање на крилата, а малиот е мини Стерлинг. Можда ќе му треба некоја година да се доразвие, ама има страшен потенцијал.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.737
Поени од реакции
1.163
Го гледам Сити вечер и си викам ќе игра ли Јунајтед ваков ефикасен и пожртвуван фудбал?

Мислам дека нашиве ја утнаа работата кога место Мурињо не успеаја да го доведат Гвардиола.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Го гледам Сити вечер и си викам ќе игра ли Јунајтед ваков ефикасен и пожртвуван фудбал?

Мислам дека нашиве ја утнаа работата кога место Мурињо не успеаја да го доведат Гвардиола.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Остај Сити глеј го Тотенхем и Покетино
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Со ладни глави сега, се надевам дека само оној меден месец на Солскер не беше само привремен блесок и дека има нешто фудбалско во него. Си го заслужи договорот, го пропуштаме Покетино како таргет на фановите и клубот и ќе каже времето дали било исправен потег. Негов тест за оценување ќе биде следната сезона.

Се надевам на квалитетна одлучи на Оле и да ја пополни секоја дупка со квалитетни играчи. Не мора имиња по секоја цена.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.409
Поени од реакции
62.005
Ова мртвите играчи да ги истовари, ке ни дојде ко Меси да сме го потпишале.
 
Член од
28 октомври 2007
Мислења
762
Поени од реакции
250
Со ладни глави сега, се надевам дека само оној меден месец на Солскер не беше само привремен блесок и дека има нешто фудбалско во него. Си го заслужи договорот, го пропуштаме Покетино како таргет на фановите и клубот и ќе каже времето дали било исправен потег. Негов тест за оценување ќе биде следната сезона.

Се надевам на квалитетна одлучи на Оле и да ја пополни секоја дупка со квалитетни играчи. Не мора имиња по секоја цена.
Тој месец беше само инат на играчите против мурињо и ништо друго. Јас не можам да разберам како 4ца тренери не успеаја да воведат ред во тимот и да им држи мотивацијата
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.493
Поени од реакции
6.119
Немаме лидери на теренот, мора да се земат 1, 2 играчи со лидерски способности. Ги имаме Пеп и Клоп за пример дека тим се гради со млади играчи а не со звезди.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.409
Поени од реакции
62.005
Сепак е точно... патем, Ван Дер Сар и мене ми е желба.

 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Немаме лидери на теренот, мора да се земат 1, 2 играчи со лидерски способности. Ги имаме Пеп и Клоп за пример дека тим се гради со млади играчи а не со звезди.
Или ги имаме превише па не знаеме кој од кој поголем лидер е.
Мада пивеќето се фејк и егоисти ама треба некој да им каже.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.255
Поени од реакции
6.451
Колку само им е потребен на Јунактед еден тотален ресет. Онака, буквално, од Вудвард до чистачка, све да се промени. Единствено добро у целиов клуб е само финансискиот аспект. До толку е изгубен респектот за клубов, што нема да ме чуди утре некое циганче од академија да земе да ги уценува со договори и да му лупнат некоја плата 100+ илјади. Тотално ја утнаа политиката со платите на играчите. Тотално ја утнаа политиката со договорите на играчите. Од Ван Перси навака, немаме погодено трансфер, ама онака некое играчиште што ќе има јак импакт на играта. Да си речеш, свака част каква играчина имаме у тим. Преполн тим со лиглиња, без муда. Моментално еден нема у тим за кој би рекол, види го, живи луѓе јаде на терен, ора, ја игра секоја утакмица ко да му е последна. Не знам што праат луѓето задолжени за трансфери, али ни еден играч нема победнички ментакитет, уште у први минути да речеш, види го овој е роден победник, ни еден нема карактер, а тоа е најбитната работа за успех, дури и пред талентот. Најлошо е што за 6-7 гидини од кога се пензионираше Ферги, ние ннемаме изградено стил на игра, некоја рамка, од која ни тренер, ни играчи смеат да искочат. Кој и да дојде тренер, со овие ограчи нема да може да изгради стил на игра. Пре дисфункционални се играчите, нема никаква хемија меѓу нив на терен. Повеќето се долго веќе заедно, треба да се познаваат кој како дише, а гревовиве на три метри еден од друг не можат да се погодат.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Сабајлево ме мачи прашањево како Џонс,Смолинг ,Јанг , Лингард станале милионери а јас за 2000$ да работам.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.409
Поени од реакции
62.005
Јанг јаде непотребен хејт ... али останатите тројца...
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Јанг јаде непотребен хејт ... али останатите тројца...
Зошто непотребен хејт? Јас не очекувам многу од него, цел живот играл како крило, да заспие некогаш кога местат офсајд ок, годините го стигнаа да го претрча некој и тоа разбирам, да не помага многу у напад исто и тоа, у право е Фроси што вика дека не е он крив што на 34 години игра како бек за Манчестер Јунајтед. Ама како може бе да се врти како посерен кога 5 играчи беа околу него и тоа толку блиску до сопствениот гол? Па аматер од македонска петта лига треба подобро да изреагира од тоа, а не професионалец што 15 години игра во Премиер Лига и речиси 10 во Манчестер Јунајтед. Зјапа во земја цело време, ма нека се гони у курац, за оваа грешка нема апсолутно никакво оправдување.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom