Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Малце ми нема логика, лани нејкеа да дадат за Перишич 50м, годинава ќе давале 60-70 милиона за Вилиан.Врв ќе биде ако им го платиме на Челзи Пулишич(да го земат со парите од евентуалниот трансфер од Вилиан).
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Како што читам и тоа е разидувањето меѓу Ед и Жозе. Демек управата би му ги исполнила желбите, но клубвоите бараат 50+м фунти за 29+ годишни играчи, нешто што не било прифатливо за нас. Секако не се проблем парите, туку од принципиелни причини се натегала работата.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.490
Поени од реакции
4.042
Како што читам и тоа е разидувањето меѓу Ед и Жозе. Демек управата би му ги исполнила желбите, но клубвоите бараат 50+м фунти за 29+ годишни играчи, нешто што не било прифатливо за нас. Секако не се проблем парите, туку од принципиелни причини се натегала работата.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
Па тоа требало да го договорат Мурињо и Вудвард пред да почне трансфер периодот. Ако не може клуб како Јунајтед да предвиди како ќе се движат цените на играчите, кој може?
Аматеризам
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Никој не трга по Вилијан, патки се, Вилијан изгледа во Реал ќе заврши. Ед не му дава ни за Вилијан ни за Перишиќ пари а и искрено ни јас не би му дала толку.

Доста му беа исполнувани желби, и со ланската екипа можеше и требаше подобро. Збориме за трансфери сме имале слаби позиции, па нема екипа без слаб дел ама со играта се покриваат а не се експонираат недостатоците. Нека покаже дека знае да го држи тимов конкурентен за титули, сигурна сум и дека бланко чек ќе му дадат.

Нека му донесат уште стопер и доста му е, срамота од офанзива составена од Погба, Алексис, Лукаку, Марсијал, Рашфорд да се жалиш дека ти дошло до десно крило.

Се читаме мало касније.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.255
Поени од реакции
6.451
Никој не трга по Вилијан, патки се, Вилијан изгледа во Реал ќе заврши. Ед не му дава ни за Вилијан ни за Перишиќ пари а и искрено ни јас не би му дала толку.

Доста му беа исполнувани желби, и со ланската екипа можеше и требаше подобро. Збориме за трансфери сме имале слаби позиции, па нема екипа без слаб дел ама со играта се покриваат а не се експонираат недостатоците. Нека покаже дека знае да го држи тимов конкурентен за титули, сигурна сум и дека бланко чек ќе му дадат.

Нека му донесат уште стопер и доста му е, срамота од офанзива составена од Погба, Алексис, Лукаку, Марсијал, Рашфорд да се жалиш дека ти дошло до десно крило.

Се читаме мало касније.
Па гледаме што се дешава без десно крило. Ни ја затвараат левата страна пошо само од таму можеме да нападнеме и нормално средина. Десно знаат дека нема кој да нападне и оставаат еден игтач да го покрива Валенсија и неговите очајни центаршутеви. Ни еден од играчите што ги имаме не е ни просечен ако игра десно крило. А кога ќе видиш цела игра ни се базира на нафрлени топки и дефанзивен пристап и против екипи како Барнли, ВБА, Вотфорд и остали тапа екипи.
Колку е очаен и крив Мурињо, толку е и Ед.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.005
Како што читам и тоа е разидувањето меѓу Ед и Жозе. Демек управата би му ги исполнила желбите, но клубвоите бараат 50+м фунти за 29+ годишни играчи, нешто што не било прифатливо за нас. Секако не се проблем парите, туку од принципиелни причини се натегала работата.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
А бе до принципи ни дошло време да држиме, види ги каде се Баерн во поглед на ЛШ што се држат до своите принципи да не преплаќаат играчи.

Барселона да не се држи до Ла Масија? Не го разбирам Вудвард, ако фудбалот му е во преден план, ова ми се нелогични потези.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Санчез и тоа како може да игра десно крило, ама господинот никој не може да го тргне од фрирол.
Затоа реков некои играчи се со поголеми та**ци од Мурџо, не смее да им писне.
Шо и Мата ги онади како му се присака две години, затоа што знае дека ќе го трпат, со Погба се како тетки, си се лутат и инатат, циркуси од менаџер имаме.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
А бе до принципи ни дошло време да држиме, види ги каде се Баерн во поглед на ЛШ што се држат до своите принципи да не преплаќаат играчи.

Барселона да не се држи до Ла Масија? Не го разбирам Вудвард, ако фудбалот му е во преден план, ова ми се нелогични потези.
Е ајде де. Лани за факинг 5м не сме го ангажирале Перишиќ, а како што гледам можно е поради истите причини и Тоби да не го доведиме.

@Ilumious Види, факт е дека за централен бек сме сложни и се поизвесно е дека ќе се случи тоа во наредниве 10 дена. Но, исто така факт е дека нападот ни е премногу еднодимензионален и многу предвидлив. Немаме можност во тек на меч да извршиме некоја си трансформација со тоа што би го изненадиле противникот и тоа е се баш ради дупката која ја имаме десно. Мата кога се позиционира, братот има слобода и тера де по средина, де лево, а се отвара простор за ЛАВ кој нема никаква можност да изигра нешто со свој соиграч и да испадни сам во казнен простор затоа што е сам и секогаш има барем по еден кој го чува. Затоа е многу важно и тука да има солиден партнер кој ќе ги прави нападите многу понепредвидливи и ќе бидеме доста тешки во справувањето. Сети се само колку крилата ни газеле во минатото и често се слулчувало на втора статива да поентираат, да испраќаат квалитетни топки затоа што излегувале сами во казнен простор поради разни комбинации.

Со квалитетен напад, кој би немал проблем во градењето на шанси и би биле реализаторски способни (не само како сега Лукаку), одбраната ќе има далеку порекалсирана задача. Многу е полесно и потрезно да играш кога знаеш дека си во позитива со 2 гола, кога имаш доверба во офанзивците дека и некоја грешка во одбраната ќе биде надоместена со погодок затоа што нападот функционира. За овој дел и Мурињо има голема вина.

Ете и со дефанзивец само сум задоволен до крај јас. Според мене имаме играчки кадар да ја билдаме играта нешто налик Франција на ова СП, со задачите што ги има Гризман да ги има Санчез, Лукаку како Жиру со далеку подобри перформанси од него, а брзината и пробивноста на Мбапе ја имаме во Рашфорд и Марсијал. Со креативен и дефанзивно дисциплиниран среден ред во Матич, Фред и Погба, централни бекови во Баји и Тоби/Мегвајр и бочно како што е состојбата засега со ЛАВ/ТФМ/Далот и Јанг/Шо/Далот. Така мислам дека ќе бидеме способни многу подобри перформанси да прикажеме. Исто ќе имаме и солиден играчки кадар за 3-4-2-1 во варијанти на Англија и Белгија.

Припремиве гледам дека го кренале песимизмот на високо ниво, но мислам дека тимов има шанси да демантира оваа сезона.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.005
Ви се дивам на оптимизмот, најискрено. Ја типувам дека Мурињо нема на крај на сезона да биде тренер на Јунајтед, ако не му донесат CB и RW до крај на трансфер периодов.

Луѓе, МАТА ни е десно крило. Човекот е поспор од фиќо пред зарибување. Имаме 2 бека од по 33 години кои најверојатно ке играат прв состав.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ви се дивам на оптимизмот, најискрено. Ја типувам дека Мурињо нема на крај на сезона да биде тренер на Јунајтед, ако не му донесат CB и RW до крај на трансфер периодов.

Луѓе, МАТА ни е десно крило. Човекот е поспор од фиќо пред зарибување. Имаме 2 бека од по 33 години кои најверојатно ке играат прв состав.
Мата е десно крило затоа што ненормалниот не го става Санчез да игра таму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom