Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.056
Какви шорцеви не зафркавајте :icon_lol: За истиве пари ќе купиш маичка некоја, или нормални кратки панталони.

Дресот ми е 50-50.o_O
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Значи од ко дојде адидас.. еден дрес не напраија као што треба мме. Од најкито еден дали не чинеше.. овде еден не ме бендисал да си купам ко човек.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.964
Поени од реакции
1.866
Значи од ко дојде адидас.. еден дрес не напраија као што треба мме. Од најкито еден дали не чинеше.. овде еден не ме бендисал да си купам ко човек.
Се е то ствар на вкус. Мене лично Адидас ми се сто пати подобри од Најк. Стварно годинава оние црнине линии не им требеа,ама во глобала ми се подобри.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Се е то ствар на вкус. Мене лично Адидас ми се сто пати подобри од Најк. Стварно годинава оние црнине линии не им требеа,ама во глобала ми се подобри.
Вкус е дефинитивно али еднаш бе мајка му стара нека го напраат класика без џинџурење.
На пр. ланскиот бел ќе беше екстра ако ја немаше таа сликата на долниот дел од дресот и на секој модел има така по нешто што го упропастува.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Вкус е дефинитивно али еднаш бе мајка му стара нека го напраат класика без џинџурење.
На пр. ланскиот бел ќе беше екстра ако ја немаше таа сликата на долниот дел од дресот и на секој модел има така по нешто што го упропастува.
Првиот беше добар, и домашен и гостински. Си земав од белиот, класа беше.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Што е со рекордот на Туанзебе?
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.056
Не знам што да кажам, дали светска класа играчи не им се доаѓа, дали клубот го интересира само профит не ми е јасно. После вакви очајни сезони и години мачење со Џонс, Смолинг со Јанг на лев бек, 20 дена до почеток на ПЛ лед не ги леди, катастрофа.
 
Последно уредено:

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
5.332
Не знам што да кажам, дали светска класа играчи не им се доаѓа, дали клубот го интересира само профит не ми е јасно. После вакви очајни сезони и години мачење со Џонс, Смолинг со Јанг на лев бек, 20 дена до почеток на ПЛ лед не го леди, катастрофа.
are u sure ?!?!?!

"Bookmakers Betfair have priced Manchester United as favorites to land Chelsea and England defender Gary Cahill" - [ESPN]

:pos: :pos:

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Посакувам на турава да не треснат 10 - 0 за да видат дека главните проблеми не се решени. Сериозно страшна неправда е спрема други играчи кои биле продадени брзо што Смолинг и Џонс се уште во клубов.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Посакувам на турава да не треснат 10 - 0 за да видат дека главните проблеми не се решени. Сериозно страшна неправда е спрема други играчи кои биле продадени брзо што Смолинг и Џонс се уште во клубов.
Рафаел со мозочен удар,скинати лигаменти,скршена рака,без вилица,и без четири прсти на ногата ќе покажеше повеќе од некои имбецили што се вртат во клубов.
Не ли земе квалитетни играчи тоа копилето болно ќе одјебам и фудбал и све.
Ќе глеам ја ќе се нервирам како не можеме да тепаме со ФК Осогово а некои морони ќе си лапаат кеш и кур ќе дрват.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.622
Фрчат трансфери од висок калибар и уште колку шпекулации има од таков тип, а ние си го дрвиме засега со тинејџер од Порто и Фред баксузот кој се повреди баш пред СП. Мислат да земат некое асално десно крило и класа стопер или слабо нешто? :unsure:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ајде што се мачиме да ја средиме одбраната, ТФМ го нудат на позајмица во Валенсија ама тие не се прости и барале да го откупат на крајот од сезоната.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom