Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

S

silmarillion

Гостин
Човеков е заљубен во Шпанија, и во Реал. 10% шанса давам за трансферов.
Ко ќе го споредиш Мадрид со било кој град у Англија, не е тешко да донесеш одлука :) А за негов развој во кариера исто му се фаќа, а ваму а таму и онака 9 од 12 месеци е повреден. Вака барем у убаво време ќе ужива.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Еве што му кажал Фергусон на Скот (без фото + видео)


Change my mind? No chance. You can dismiss that one. It was an easy decision for me to play for Scotland and make my grandad so proud. It was never a decision in my eyes. I was desperate to turn out for Scotland.

I just want to make all my family in Helensburgh proud. It’s where my dad was brought up and I used to come up every new year to see my aunties, uncles, grandparents and everyone else who lives there. It’s a place I still hold dear in my heart.

I was in and around the Cliff training ground as a kid and Sir Alex also spoke to my dad. At the Munich memorial service recently he also pulled me aside and said, ‘Make sure you play for Scotland!’ Jose and Sir Alex give you such confidence.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.612
Поени од реакции
81.309
И вие и ние задоволни од овој трансфер :icon_mrgr:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Зошто задоволни? Сон на секој навивач е во својот клуб да има вонсериски играчи како Де Шиљо и Дармијан...
Дармијан или ќе се пронајде во Италија или ќе е исти Де Шиљо. Не знам што да кажам за човеков, кога дојде играше топ 2-3 месеци, после се изгуби и поплава беше. Лани во ЛЕ играше согласно со очекувањата за квалитетен десен бек ама тоа беше се.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.518
Поени од реакции
62.368
Дармиан на припремите откако дојде кај нас беше еден од најдобрите играчи, исто и на почетокот на таа сезона. Се понадевав дека нашиве ископале драгуљ, арно ама, братот пропадна начисто, или пак, едноставно му дојдоа недостатоците до израз.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Гери ноќеска ломотел дека сме требале да го донесеме Бејл зошто бил game changer. Пазете сега во случај да го донесат како за некој месец ќе ломоти дека донеле играч склон на повреди и со тие пари можеле да ја активираат клаузулата на Гризман :)

Песимист сум за евентуален трансфер на Бејл ама сакам да го земат чисто за да се види легендиве колку ни се "како дувне ветрот" со коментарите. Руни сите го исмеваат зошто е со трето одделение ама истите вредности и ставови си ги држи со години кога го прашуваат за мислење.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Дармиан на припремите откако дојде кај нас беше еден од најдобрите играчи, исто и на почетокот на таа сезона. Се понадевав дека нашиве ископале драгуљ, арно ама, братот пропадна начисто, или пак, едноставно му дојдоа недостатоците до израз.
Од кога Санчез му го зеде умот таа сезона, Дармиан не знае кај тера...а тек на тренинг сега кој знае што го снајдува.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Зошто толку одолговлекуваат со евентуалните трансфери, не ми е јасно ич... Во ситуација кога вика дека му требаат 5 играчи и реконструкција тој ќе чека Светското да заврши, е бе управо...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom