Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Па затоа ви го пофалив дилот...мене ми има оставено одличен впечаток и баш сакав да го доведеме, но клубот не мислел така.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
Шала е и постот, ви го немав отворено фан клубов оддамна и се зачитав 100 страни уназад, па дојдов до ова. Иначе, ќе видиме, ваљда Бакајоко е преварата а Фабињо ѕверот :D
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.288
Поени од реакции
6.588
Шала е и постот, ви го немав отворено фан клубов оддамна и се зачитав 100 страни уназад, па дојдов до ова. Иначе, ќе видиме, ваљда Бакајоко е преварата а Фабињо ѕверот :D
Зошто Бакајоко превара? Истите грешки што ги прави у Челзи ги правеше и у Монако. Кога и да сум ги гледал Монако, поготово во ЛШ, онправел клучни грешки и им стварал шанси на противниците.
А кај Фабињо едино нешто што не ми се допаѓа е што после 60-70 минута се губи, нема душа. Се ми делува дека во тој поглед е Пандев тип на играч.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Зошто Бакајоко превара? Истите грешки што ги прави у Челзи ги правеше и у Монако. Кога и да сум ги гледал Монако, поготово во ЛШ, онправел клучни грешки и им стварал шанси на противниците.
А кај Фабињо едино нешто што не ми се допаѓа е што после 60-70 минута се губи, нема душа. Се ми делува дека во тој поглед е Пандев тип на играч.
Искрено, до толку неам приметено зошто освен во ЛШ, ги неам ни глеано Монако, затоа не можам ни да коментирам а не сакам да пуштам 2-3 видеа на јутјуб и да глумам експерт на форумов :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Искрено, до толку неам приметено зошто освен во ЛШ, ги неам ни глеано Монако, затоа не можам ни да коментирам а не сакам да пуштам 2-3 видеа на јутјуб и да глумам експерт на форумов :D
Ко пола форум за Марсијал пред 3 години :icon_lol:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Искрено за Марсијал никој ништо не знаеше
Кој пола форум:cool: и тие што пратеа француско не го знаеа:)
Како бе не знаеле, пишуваа пропаст, паник бај итн, да пишеш нешто такво за некого значи си го гледал и знаеш дека е боранија. :)
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Како бе не знаеле, пишуваа пропаст, паник бај итн, да пишеш нешто такво за некого значи си го гледал и знаеш дека е боранија. :)
Е тоа де :D
Очигледно ни они немаа појма.
Тони е бестбај после Роналдо ама не му се сложија коцките ни со жена ни со тренер, плус со карактер:(.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ma пари не се проблем, туку кај би играл, и да дојде по некоја случајност? Lеft winger фали очајно.
Со тоа што го напишав постот така сакав да индицирам и дека муабетот е пуштен од ВХ самите, може се интересираме, не викам не ама не е дојден нож до коска како за други делови од теренот. За клупа играч е ок, имам пишано и во ПЛ темата низ сезонава дека кога му се игра е навистина квалитетен играч ама дека е без мозок и тоа си држи вода.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Од тимот на Ди Марцио викаат дека сеуште немаме понуда за Алекс Сандро...засега преговараат околу Дармиан.

Околу Арнауитович наводно Мурињо бара друга варијанта за нападот и да не сме еднодимензионални со Лукаку само. Во ред тоа, но 50м за 29 годишен кој можеби за клупа е океј е премногу. Подобро Чича би го вратил. Или хипотетички и по Роналдо би тргнал кој и на 32 има уште 3 сезони најмалку како што е спремен физички да експлодира отколку Арнаутович.

Имаше и еден коментар...уште 20м додај и понуди му првотимско место на Марез и пак зезни ги Сити, а ќе ја покриеш десната страна.

Се надевам дека ова со Арнаутович е патка на Вест Хем.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Сега кога Зидан си замина, малку потешко до Бејл :)
Не ако го земеме Зидан :DШала на страна, желби за наследници на Мур ми се:Зидан,Сари,Покетино #inthatorder

Таман Мурињо нека изменаџира уште една сезона, Зизу нека одмори и од 1.6.2019 тренер на Манчестер Јунајтед

 

Kajgana Shop

На врв Bottom