Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
12 декември 2010
Мислења
9.909
Поени од реакции
10.540
и покрај победата, стои фактот дека не не бива, не се мотивирани итн. ГГМУ
точно
неможе истата постава да изигра прво полувреме толку очајно а второ да искинат


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Smalling: "The manager didn’t have to say much at half time as we knew ourselves as players it was a poor performance. He said that we didn’t want to be the clowns standing there watching them get their title.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.459
Поени од реакции
20.238
Smalling: "The manager didn’t have to say much at half time as we knew ourselves as players it was a poor performance. He said that we didn’t want to be the clowns standing there watching them get their title.
и од сите шутраков најде да мудрува, нека земе нека се обеси на најблиското дрво.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
и од сите шутраков најде да мудрува, нека земе нека се обеси на најблиското дрво.
Де бе брат, тепаја, одмори еден ден. Ќе ги хејтаме од наредната. :D
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.134
Искрено кур ме заболе за пресвртот, си собра Жозе кредити за победава ќе има со што да се фали. Рамнодушно ја гледав утакмицава, можеби дека да не потопеа може ќе се чукнеа во глава, ја убија секоја страст во мене сезонава со мртвата игра. Единствено ми стана криво за стариот кога го фатија во кадар.
Богами добра забава имаше по последниот судиски свиреж, ме интересира разговорот меѓу Погба и Пеп. :D

Ај можеби ќе му текне на телето да ги одмори Санчез и Лукаку и да им даде повеќе шанса на Раш и Тони во овие неколку небитни натпревари.
 
S

silmarillion

Гостин
Никој не го спори талентот на Погба. Очигледно е дека и он како и Санчез бараат поголема слобода кога ќе се пребаци топката у последната третина од теренот. До сега, ќе се измрцварат на средина некако ќе ја пребацат преку половина и одма иде на крило со набацување кое у 99% случаеви завршува неуспешно. Погба сам најдобро си ја знае позицијата, проблемот е што делува дека протестира на терен кога не го играат кај што сака и се мрцвари по терен, троши топки, дрибла со шпагетите и ги вади од такт навијачите (и мене).

Мурињо треба да го среди последниот ред, се да избрка на клоци од таму (можда освен Баји стаклениот да остане уште една сезона). Задњи везни мора да купува и да го игра Скот што повеќе, а кога веќе ќе се пребаци топката у последните 40-30 метра од теренот према противникот, да остави на имагинацијата на напаѓачите и Погба. Не ли го направи ова летово, ќе гледаме уште една второразредна сезона 2018/2019.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Никој не го спори талентот на Погба. Очигледно е дека и он како и Санчез бараат поголема слобода кога ќе се пребаци топката у последната третина од теренот. До сега, ќе се измрцварат на средина некако ќе ја пребацат преку половина и одма иде на крило со набацување кое у 99% случаеви завршува неуспешно. Погба сам најдобро си ја знае позицијата, проблемот е што делува дека протестира на терен кога не го играат кај што сака и се мрцвари по терен, троши топки, дрибла со шпагетите и ги вади од такт навијачите (и мене).

Мурињо треба да го среди последниот ред, се да избрка на клоци од таму (можда освен Баји стаклениот да остане уште една сезона). Задњи везни мора да купува и да го игра Скот што повеќе, а кога веќе ќе се пребаци топката у последните 40-30 метра од теренот према противникот, да остави на имагинацијата на напаѓачите и Погба. Не ли го направи ова летово, ќе гледаме уште една второразредна сезона 2018/2019.
Мене ми се плаче кога ќе видам Санчез како врти играчи во мал простор а освен Лукаку нема на кого да нафрли или подаде :( зошто нели, наредено им е да биде безбедна ситуацијата.[DOUBLEPOST=1523185008][/DOUBLEPOST]Among other defenders United are after is Samuel Umtiti. The France international has a €60 million
release clause at Barcelona, who have so far failed to meet his request that his salary be more than doubled to an annual €9 million. United have made it clear that they would meet the center back’s terms should he agree to leave Camp Nou.

Juventus are open to selling Alex Sandro if their valuation of the Brazil left back is met. The 27-year-old has encouraged United’s interest and pressed his current employers to be allowed to move, but is expected to cost a minimum of €57 million.

An alternative option favored by United’s scouting department is Celtic’s Kieran Tierney. The Scotland left back, who has also operated as a central defender this season, was made the club’s captain last year.

Значи освен ако не излезат на пазарот подобри опции, Сидибе, Умтити, Алекс Сандро и Тирни се опциите за дефанзивата.
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.134
Значи освен ако не излезат на пазарот подобри опции, Сидибе, Умтити, Алекс Сандро и Тирни се опциите за дефанзивата.
Подобри опции нема да излезат. Може да излезат други опции(ако не одбијат/не се договорат овие) но тешко да се подобри од овие.
Со Сандро, Умтити и Сидибе јас ќе сум презадоволен.
 
R

red.devil

Гостин
И Киран не е лош, само што чуден ми е за бек. Градба како Стоунс има, слаб и височк.
За Сидибе не знам, ако се нафати Фабињо да игра лев бек тогаш него би го избрал пред овој.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Не ја гледав само видов на резултати прво полувреме 0 шутеви, второ пресврт. Значи можело, треба само мотивација и муда уште од почеток.
Стојам на тоа дека имаме тим, фали само да се пополни уште некоја дупка позади. Ама со ваков пристап како што имаме во 90% од утакмиците титула нема да видиме. Ако продужиме вака тогаш Астон Вила има поголеми шанси да се врати во прва лига и да ја освои наредна година.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom