Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
И Мики беше измислен за кај нас последната сезона во Дортмунд.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Вакво слично видео имаше и за Ренато Санчез, еве го у Свонси!
Значи едно е да се има талент, сосема друго е да стане добар играч. Штом не го имаат во план, значи не му е време!
Така земо и Де Бруин и Лукаку ги пуштија оти не верувале у нив, нема врска јас за иднината кажав сега детето е младо ама верувам дека од следната сезона и на него ќе му дадат шанса
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Така земо и Де Бруин и Лукаку ги пуштија оти не верувале у нив, нема врска јас за иднината кажав сега детето е младо ама верувам дека од следната сезона и на него ќе му дадат шанса
Де Бруине беше детиште во Челзи, реално не личеше дека ќе направи нешто повеќе а Лукаку не знам дали се зезнале они или ние;).
Реално со вакво темпо и ситуација, во борба за титула или барем први четири, плус ЛШ не е место за пробување деца. Штетно и за децата и за клубот. Затоа беа оние мики маус купови, да набилдаат минути Мектоминеј и генерација! Ама ние стручњаци успеавме да испаднеме од тим што заборавил кога тепал утакмица:mad:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не ни е време за испробување деца, поготово Чонг. Грибин е доктор за него, па и Гомес што веќе дебитираше лани, има време за Индонезиецов, само дека изгледа вака како што изгледа и фаца им е на сите.

Иначе, Мата на Инстаграм :cuc:
 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.892
Поени од реакции
10.517
има таленти, ако ништо друго тоа радува
еве денес читав дека му дале договор на некој копиљ шо навидно барса и дортмунд сакале да го ќарат
па вајда некој ке се погоди од овие


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Ферги не успеа да го донесе, ама изглеа Жозе ќе успее... вртоглав пад има на коефициентот Лукас Моура да потпише за Манчестер месецов..

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
Боље Малком да го земат него овој.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Има ли некој инфо од кога сме немале BPL PLAYER OF THE MONTH?
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Ферги не успеа да го донесе, ама изглеа Жозе ќе успее... вртоглав пад има на коефициентот Лукас Моура да потпише за Манчестер месецов..

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
Ферги не успеа затоа што тогаш за него се бараше 45 милиони фунти.
Изјавата од Ферги:

http://www.espn.com/soccer/news/story/_/id/1131171/sir-alex-ferguson:-psg-paying-€45m-for-lucas-moura-is-mad

Сеа ни 10 милиони не бил дал за него лично.
Тогаш се искурнази мислејќи кој знае колку добар играч е, па после толку години не успеа во ПСЖ.
Ебем ти играчот!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
[DOUBLEPOST=1515068450][/DOUBLEPOST]
Исто така активирана е опцијата +1 на договорите на Ерера, Блинд, Јанг и Мата.

United had already triggered the 12-month option in Luke Shaw’s contract before then with the England left back also contracted until at the end of next season. The players are understood to have received letters confirming the extensions.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Прегледај го приврзокот 183032
Ибрахимович, Декември 2016
Марсијал, Септември 2015
Ај ај ај подобро било од шо мислев, сме имале барем ја мислев дека од Ферги наваму сме немале...[DOUBLEPOST=1515076137][/DOUBLEPOST]Најмногу ме нервира што секој рок сме поврзани барем со 50 играчи, од од Авганистан до Португалија, секакви врсти, дај нека реагираат, мада кај нас тоа многу неславно поминува, оддамна не сме купиле играч во зимски период, и сега да се случи искрено сум голем скептик.. ќе видиме..
 
Последно уредено:

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190
Ај ај ај подобро било од шо мислев, сме имале барем ја мислев дека од Ферги наваму сме немале...[DOUBLEPOST=1515076137][/DOUBLEPOST]Најмногу ме нервира што секој рок сме поврзани барем со 50 играчи, од од Авганистан до Португалија, секакви врсти, дај нека реагираат, мада кај нас тоа многу неславно поминува, оддамна не сме купиле играч во зимски период, и сега да се случи искрено сум голем скептик.. ќе видиме..
Пошто испаднавме од сите купови а ќе испаднеме и од лига на шампиони а немаме теоретски шански за премиер лига ... не верувам дека ќе се купува зимава непотребно. Евентуално некој од некорисните да добие шут карта како миктаријан па да се ослободи место за некој рандом црнец, тоа нема да ме изненади познаваајќи ги апетитите на Мурџо за црнци и пропратни црнечки работи.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.229
Мурињо пазарел во Јануари или да покрие некоја дупка до крај на сезона или директна замена за играч кој ќе го продава.

За Лукас не знам колку е сериозна веста, но дечкото има 5 натпревари во прв дел од сезоната и не играл во ЛШ што значи би имал право за настап во ЛШ. Јас ако се прашувам, не ми е по мерак искрено.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Мурињо пазарел во Јануари или да покрие некоја дупка до крај на сезона или директна замена за играч кој ќе го продава.

За Лукас не знам колку е сериозна веста, но дечкото има 5 натпревари во прв дел од сезоната и не играл во ЛШ што значи би имал право за настап во ЛШ. Јас ако се прашувам, не ми е по мерак искрено.
Тој дечко нема м...а изгледа за тоа не го биде во ПСЖ, нема ни кај нас да го биде, ако дојде..[DOUBLEPOST=1515078693][/DOUBLEPOST]
Тој дечко нема м...а изгледа за тоа не го биде во ПСЖ, нема ни кај нас да го биде, ако дојде..
Ди Марија тип, Депај,Пасторе, кои се потенцијал ама никогаш не се стигнати до врвот со нешто конкретно..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom