Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Колку само ми е жал новиов Роналдо ќе заврши во Сосиедад...:(:(:(
И треба да ни е жал на сите , што првите 3-4 утакмици му беа одлични .
Момакот извлече погрешен заклучок и тоа му ја уби кариерата.
Него сеуште во тоа косоварскиот акал , му се чини дека Роналдо се родил таков а не дека се отцепил од тренинзи да дојде до тоа ниво :rolleyes: .
 
R

red.devil

Гостин
[За Руни е муaбетов]
Па ја почна добро сезоната, за негови стандарди бидејќи знаеме колку е вон форма на почеток од сезона, дури ја почна и предобро. Почна да се пичка Мурџо од Сити па натаму и другото го знаеме. Со 7 дефанзивно ориентирани играчи во поле против Ливерпул излезе. Лингард само на хартија фигурира десетка/крило шо и да е, појќе на своја половина игра и затоа му фати место. Истото очекувам да биде и сезонава ако го земи Перишиќ.
За резултати рано е, али мислам подобро ќе помини во ЛШ отколку во лигата, баш ради пристапот.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.502
Поени од реакции
6.128
Дечки ај некој нека пише термините за предсезонските натпревари. :)
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.286
Поени од реакции
4.689
15 JULY 19:00 LOCAL TIME - LA Galaxy v UNITED, StubHub Center (16 JULY 04:00 MKD)
17 JULY 20:00 LOCAL TIME - Real Salt Lake v UNITED, Rio Tinto Stadium (18 JULY 04:00 MKD)
20 JULY 21:00 LOCAL TIME - UNITED v Manchester City, NRG Stadium (21 JULY 04:00 MKD)
23 JULY 14:00 LOCAL TIME - UNITED v Real Madrid, Levi's Stadium (23 JULY 23:00 MKD)
26 JULY 19:30 LOCAL TIME - UNITED v FC Barcelona, FedEx Field (27 JULY 01:30 MKD)
30 JULY 19:00 LOCAL TIME - Valerenga IF v UNITED, Ullevaal Stadium (30 JULY 20:00 MKD)
2 AUGUST 19:45 LOCAL TIME - UNITED v UC Sampdoria, Aviva Stadium (2 AUGUST 20:45 MKD)
8 AUGUST 20:45 LOCAL TIME - Real Madrid v UNITED, Philip II Arena (8 AUGUST 20:45 MKD)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.515
Поени од реакции
62.364
"I started the season doing OK. I had a bad game at Watford away and that was it.

"He [Jose Mourinho] started with me as a No.10 with Zlatan [Ibrahimovic] up front but then he changed the system a little and the lads who came in did well.

"He stuck with that. That's his decision and I respect him as a person, as a manager. I understand managers have to make decisions but I also have to make decisions for my career."-Wayne Rooney

Нејке да признае дека не го бива, Џеси Лингард го играа на 10ка место него, а уште вика дека почнал ок, само со Вотфорд имал лош настап, а што беше мизерија тоа е небитно.
Така де, не дека формата му иде во надолна линија од 2013-та, ама до Мурињо било и една лоша утакмица против Вотфорд.

Него, сликава.

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

Aбе ти си desperate ама газдата твој е проблемот...
Смолинг колку подобра атлета е и од нив двајца ама џабе кога има координација на телото како едногодишно дете.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295

Aбе ти си desperate ама газдата твој е проблемот...

Смолинг колку подобра атлета е и од нив двајца ама џабе кога има координација на телото како едногодишно дете.
Ми иде да заплачам како играше Смолинг лани до утакмицата со Сити.
Изеде црвен и потона,што му се деси од тогаш навака не знам.
Бетер од титаник е.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
На инстаграм видео на Манчестер и рохо тренира

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
На инстаграм видео на Манчестер и рохо тренира

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Изгледа на полесни тренинзи е. Некако како да ми куцаше на видеото.

Него што се случи со КБЏ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Изгледа на полесни тренинзи е. Некако како да ми куцаше на видеото.

Него што се случи со КБЏ?
Па нема некое инфо колку што знам, само дека најверојатно тој е во групацијата што ќе игра пријателски кога ќе дојдат на европско тло, нели имаме плус две со Валеренга и Сампдорија негде низ скандинавскиве земји.

За Рохо тешко дека е во стање да игра, ви велам пред месец дена не можеше ќерка му дете мало да ја стигне со одење кога ја переа колата, па фудбал на највисоко ниво. Земен е на тим билдинг, потег кој ми се допаѓа.
 
Член од
18 февруари 2015
Мислења
73
Поени од реакции
64
Може ли некако да се дојде до карта ако од Англија се купат. Ако може спремен сум да частам 2ца англичани престој со превоз со сите нишани и кафана од мене. Нека ми купат една карта само.

Дебелата шибнала некој добар гол денес. Имам некое чувство дека кога евертон ке игра против нас ке ни шибне 2-3 гола. :(
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.515
Поени од реакции
62.364
Изгледа на полесни тренинзи е. Некако како да ми куцаше на видеото.

Него што се случи со КБЏ?
Сакаат да го купат од Волфс. Нашиве ке се ретарди ако не му стават бај бек.

Иначе, Тони...

 

Kajgana Shop

На врв Bottom