Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
Доџите да се играмо (ама во Лига Европа)...а за наредна сезона ние си знаеме :))
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
Ако не освојат титула сезонава, ќе ги запалат со се стадион.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.371
Поени од реакции
21.915
Видеата што ги гледам на Фејсбук од Погба ми личат на трејлер од некој блокбастер филм ...

Кога ќе биде неговиот пев меч? против Бормаут(како и да се вика клубот) или?
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
За безпари земавме двајца играчи...

Ибра на free трансфер....и со парите од продажбата на дресови со неговото име....Погба...

Браво Јунајтед !
 
E

Epsilon

Гостин
Eee posle Ronaldo Fergi so transfer politikata i tvrdoglavosta ne unazadi so nekoj glupi igraci Bebe Obertan Tosic Pauel Lindegard Henkrikez Diuf Butner Zaha sve gluposti do gluposti baska Pogba go izbrka im davase prednost na botovi kako Gibson Kleverli pa i Rafael vo sredina epa nikoj ne trpi izivuvanje Snajder isto letoto 2011 ne go donese abe gluposti zivi.Dva pati Barsa ne pregazi bukvalno takvi dve finalinja vo LS so razlika na kvalitet i dominacija nemalo a on pak terase inaeti pari imase ne kupuvase zatoa posle Mojs koga go postavi nikoj igrac svetska klasa ne sakase da dojde normalno niti ce saka za Mojs da igra a plus so godini nemase doneseno ekstra klasa igrac osven Van Persi na 29 god vozrast so plata neverojatna i ne znam kolku znaete ako Van Persi ostanese i poslednata godina od dogovorot ako ne go dadevme vo Fener imase klauzula uste 10 m funti da mu dademe kako lojalnost!!!
Вакви глупости можи само на форум да истрескаш, во живо че ти се изнасмејат во фацата.

:)
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
За безпари земавме двајца играчи...

Ибра на free трансфер....и со парите од продажбата на дресови со неговото име....Погба...

Браво Јунајтед !
A oд Погба од дресови сега што ќе земате? кој клуб ќе го купите? :D
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Епа да си освоиме ЛЕ и вгодина на суперкупот во Скопје да го гледаме.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
ќе им ја простам Премиер лига годинава, ама да бидат барем 2ри или 3ти и во трка за титула ама затоа да освојат ЛЕ и да ги гледаме догодина во Скопје :rolleyes:Мада имаат кадарен тим и за двете титули да ги освојат...
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Мурињо кажа дека сака 20 играчи + 3 голмани, но 22/3+3 голмани ќе има годинава

Одбрана:
Десен бек: 1. Валенсија, 2. Дармиан
Стопер: 3.Беји, 4. Смолинг, 5. Џонс, 6.Блинд
Лев бек: 7.Шо, 8. Рохо
+ 9. Менса (десен бек, стопер)
Средина:
Десно крило: 10. Мики, 11. Лингард
Лево крило: 12. Марсијал, 13. Мемфис
ДМ/МЦ: 14. Погба, 15. Керик, 16. Морган 17. Ерера, 18. Фелаини
10ка: 19. Руни, 20. Мата
Напад: 21. Ибра, 22. Рашфорд.

И Јанг е 23тиот. Другите се вишок. Е сега не би ме чудело да се продаде Јанг зошто Лингард исто може и лево да го игра, Марсиајл исто се менуваше десно, Рашфорд исто така играше лево во финалето, Мики исто така и по двете страни игра, плус и Мата може десно. Таа е логиката.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
На крилните позиции може да играат Мемфис, Рашфорд, Марсијал, Мики, Лингард, Мата, па и Валенсија. Ешли е 31 година, сите овие се помлади и/или со посветла иднина од него. Мурињо демек рекол сезонава нема да има голем рез освен Швајни и Јанузај а другите може да одат ако не се задоволни со минутажата. Можеби Ешли сака да игра повеќе фудбал, сепак и лондончанец е. Позајмиците на некои млади играчи не ги рачунам, посекако ќе одеа. Така одлучил, може не сака уште одма да го чепка тимот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom