Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Први 15 минути им го сокрија топката а сега губат 2:0. Кога не иде нешто не иде, џабе е.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.421
Поени од реакции
20.125
абе реално тоа е, добро играме но имаме играч што на 25 години допрва учи како треба да се позиционира а има и завршница нула .. згора на тоа ќе го додадеш јанг и сликата е комплетна !!! а и мојс е крив што воопшто го пушти јанг во игра ... требаше и требаше кагава позади велбек а јанузај крило.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
253
Поени од реакции
390
Во најлош момент примивме гол и само од еден 18 годишник чекаме.
Не играме лошо, но то е...
Толку се може без Руни и РВП, барем еден од овие да беше место Велбек подруго ќе беше.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
На пресот после натпревар, трудољубивото магаре на клупа ќе каже дека Јунајтед играл одлично, ама немал среќа. И ќе потенцира дека има 4 победи во последните 6 натпревари.

Најтрагично е што и навивачите и фановите почнаа да стануваат ко навивачи на Ливерпул...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ~2A
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
абе реално тоа е, добро играме но имаме играч што на 25 години допрва учи како треба да се позиционира а има и завршница нула .. згора на тоа ќе го додадеш јанг и сликата е комплетна !!!
Ако алудираш на Велбек, цело време се враќа да направи простор, вишок, да прими топка за да нападот тече и централно и бочно. Јанузај за тоа време е пред него во улога на шпиц. Не ми е уште јасна замислава на Мојс.

А за позиционирањево, насочи го на Евра. Толку очајно дефанзивно позиционирање од него досега не сум видел.
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Велбек е ок, ја незнам што сте му се запнале толку.
За Џонс имате да кажете нешто?
 
B

BooBojan

Гостин
Керик ја игра убедливо најлошата утакмица последниве 2 години.
Уште не ја научи Мојс играта на Челзи, дека само со згусната средина може да ги победи, едноставно мораше да игра или Кагава или Клеверли.

Сега им е моментот да завртат меч на полувреме.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
И после ќе ме убедувате дека јанг е боље крило од лалана. Ма немој да ме јебеш бре..
Мојс огрооооомна грешка што не игра кагава

Sent from my ST21i using Tapatalk
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.421
Поени од реакции
20.125
не сте ми јасни со велбек, игра во еден од најдобрите тимови како напаѓач ама не знае да даде гол ... мислам ок а и премногу бараме од него нели сепак не е ето со 60 години па да дава по 3 гола секоја утакмица , сепак е велбек колена му растат коса му расте допрва се учи .. тоа е .. што сакате топ си е дечкото !!!
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Велбек е далеку од ОК , а за Џонс... не игра сјајно али не е до него оваа сезона 10 пати му ја мењаат позицијата и почнува да се губи што е логично од тим со најјака клупа стигна до дереџе да неможе прв тим асален да извади (n)
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
очаен-поочаен-евра

јанузај да ја имаше шансата на јанг, тоа ке беше гол.

исто и било кој напаѓач да ја имаше шансата на велбек.. мада беше фаул и пенал ама не е оправдување тоа, мора гол да се даде...

сеа место да покажат зашто се во Јунајтед... они...

згора на се.. СРЕЌА ИЧ НЕАМЕ ЦЕЛА СЕЗОНА...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom