Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Играч кој наскоро ќе наполни 31 година и има една година до крај на договорот, ќе даде некој за него 40м евра (y) Инаку Атлетико се во финансиска криза и ќе продаваат играчи, меѓу кои и Саул. Нашиве се заинтересирани, ама искрено е далеку од приоритет.
Автоматски споено мислење:



По мене трампа Варан - Погба, а со парите предвидени за штопер да се купи или Рајс или Невеш е чиста 10ка трансфер лето. Задржување на Погба не е пожелно сценарио, бидејки ќе бара астрономска плата која секако не ја заслужува или ќе замине за беспари.

ПС: За Невеш фанови, клубот го гледа како замена за Матич и алтернатива на Рајс - кој искрено мислам дека тешко да го земе некој зошто Вест Хем бараат 100м за него. Загреани се Челзи и Сити за него.

ППС: Ефтин ЦБ, Рајс/Невеш, Санчо и Трипиер ми е одлична варијанта на трансфер пазар.
Заминување на Погба ќе треба да значи купување на двајца од среден ред.. Џабе ни е ако останеме со Мектоминеј/Фред во прв тим. Бар според мене.


Иначе, генерално не знам што да очекувам од трансфер периодов. Потајно се надевам на Кејн, но некако не ми се верува, посебно не после ова со Санчно.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.660
Поени од реакции
7.242
Да да, наводни Аталанта го откупила од Јуве за 16 милиони и дека бил постигнат договор да го земеме ние за 40-45 милиони
Можеби планираат на таа карта да одат ама официјално е сеуште играч на Јуве последно уште му стои "End of loan"
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263



Чим почнаа да се курчат овие, значи е завршена работата. До сега, сите најблиски новинари до клубовите каснеа по неколку дена со информации.
Инаку дечкиве викаат дека Џоел Глејзер не го одобрил трансферот минатото лето, но ситуацијата ова лето е сосема различна - протести на фановите, суперлига и казните за неа. Сигурно ќе сакаат да смират ситуација.



Едит:

 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
Изгледа ке чекаме да заврши европското, па да земеме некој :(
Автоматски споено мислење:

Изгледа ке чекаме да заврши европското, па да земеме некој :(
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.660
Поени од реакции
7.242
Изгледа ке чекаме да заврши европското, па да земеме некој :(
Автоматски споено мислење:

Изгледа ке чекаме да заврши европското, па да земеме некој :(
Можеби и повеќе.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Јас мислам ќе завршат работа со Санчо за брзо. Според Фабрицио и провизијата за агентот е договорена денес. Останува уште со Дортмунд да се договорат за оштетата, не е никаква пречка ЕП во овој случај.
Сношти излезе од Скај дека од Јунајтед сакаат на 5 пати да оди исплатата, додека Дортмунд инсистира на помалце (максимум 4).

 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
80 плус бонуси ќе оди. Се погласно е дека е готов трансферов, мада со нас ништо до крај не се знае. Да не беше ЕП можеби ќе беше официјален следната недела, вака...
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Јунајтед и брзо завршен трансфер... ко вода и масло.
Знаеш на кумановско: е**ја сам, ама ако никој не дознае како и да не сам :D Очигледно и тоалет хартија на тендер купуваат овие, не па играч!
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263


Знаат дека го фрлаат у провалија играчот чим иде кај нас :D Традицијата за вметнување Ballon D'Or клаузула продолжува :ROFLMAO: Не знам дали Саутгејт ќе дозволи денес да има медицински предглед Санчо (ако би се согласиле Дортмунд или договорат трансфер во целост).

Реално имаат и други трансфери т.е. работа, така да нема смисла да се влечат многу со овој - Трипиер, Погба договор, ДеГеа/Хендерсон, Лингард и Далот + штопер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom