Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
12 декември 2010
Мислења
9.901
Поени од реакции
10.525
Ти си ултра антиталент доколку не ги сфати моите претходни два поста овде. И не, нигде не прочитав такво нешто, тоа го напишав чисто за компарација.


И да се заобиколуваат глупостите од типот трампа Погба за Кулешевски, бидејќи тука е негде веројатноста како таа што ја напишав за Лингард и Мбапе.
ајде ајде не се вади да не ти го барам мислењето што ми го пиша откако го цитирав Ставро


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
ајде ајде не се вади да не ти го барам мислењето што ми го пиша откако го цитирав Ставро


Sent from my iPhone using Tapatalk
Кое мислење бе? Ај најди го, не знам за што се работи.
И сеуште мислиш дека озбилно го напишав преѓе она за Лингард и Мбапе?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.901
Поени од реакции
10.525
Јунјатед да му понуди на Јувентус трампа Погба за Дибала, со двете раце ќе ја прифатат. И потоа цела Европа ќе му се смее на Вудвард за епохалната глупост која ја направи.
квалитетот на цигото нема врска со моменталната цена негова ради договорот што му истекува така да најдобро е за сува пара да го дадат


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.901
Поени од реакции
10.525
Кое мислење бе? Ај најди го, не знам за што се работи.
И сеуште мислиш дека озбилно го напишав преѓе она за Лингард и Мбапе?
нешо у стилот дали сум верувал у тоа дека е можно а јас само се зезав а ти го лапна ко поп сарма затоа ти викам олабави не форсирај толку се ке биде


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
29 март 2021
Мислења
301
Поени од реакции
864
квалитетот на цигото нема врска со моменталната цена негова ради договорот што му истекува така да најдобро е за сува пара да го дадат


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не, најдобро е да потпишат нов договор со него, оти не може да се најде замена за Погба. Не можеш да купиш осумка со техника на десетка и физичка сила на шестка. Не знам како ова не ви е јасно.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
нешо у стилот дали сум верувал у тоа дека е можно а јас само се зезав а ти го лапна ко поп сарма затоа ти викам олабави не форсирај толку се ке биде


Sent from my iPhone using Tapatalk
Аха ок. Јас мртов озбилен бев со Лингард и Мбапе. Само ти се најде да (не) ја разбра поентата на постот. Секоја чест Ајнштајн.

А всушност ти си тој што се вади дека се шалел кога сподели тука за трампа за Погба - Кулешевски, така да немој тоа да го рефлектираш преку мене. ;)
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.901
Поени од реакции
10.525
Не, најдобро е да потпишат нов договор со него, оти не може да се најде замена за Погба. Не можеш да купиш осумка со техника на десетка и физичка сила на шестка. Не знам како ова не ви е јасно.
џабе е кога не е константен, џабе е кога не му се игра за клубов...
и вие треба да сфатите дека не го сакаме од причина што му се измоча на клубов, тотално непочитување и тоа неколку пати, па толку у минатото за многу поголеми играчи белег што остаиле не сме се потресувале па сеа на него ке му се удоволува а платен е ко од злато да е
на некој не му смеетаат ваквите педерски игри а некој го доживува ко непријател на клубот и тоа е тоа на клоци заедно со свињата па нека си продужат со мајмунските игри таму по Реал, ПСЖ


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
29 март 2021
Мислења
301
Поени од реакции
864
џабе е кога не е константен, џабе е кога не му се игра за клубов...
и вие треба да сфатите дека не го сакаме од причина што му се измоча на клубов, тотално непочитување и тоа неколку пати, па толку у минатото за многу поголеми играчи белег што остаиле не сме се потресувале па сеа на него ке му се удоволува а платен е ко од злато да е
на некој не му смеетаат ваквите педерски игри а некој го доживува ко непријател на клубот и тоа е тоа на клоци заедно со свињата па нека си продужат со мајмунските игри таму по Реал, ПСЖ


Sent from my iPhone using Tapatalk
Мене ме интересира кои сте тоа вие што не го сакате. И зошто мислите дека тој е некаков општ сентимент кај навивачите и управата на Јунајтед? Јас мислам дека и Оле и Вудвард би сакале Погба да потпише нов договор, и дека тоа е најдобро решение и за него и за клубот.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.282
Поени од реакции
6.544
Погба е сам крив што голем дел оф фановите немаат доверба во него, пред се поради нековите настапи на терен и понижувачките изјави на Раиола и неговите браќа. Игра 10 утакмици на високо ниво, следните 20 си го лади на терен. Тоа се дешава цело време од кога е дојден. Да, последниве месеци игра стварно добро, никој не може тоа да му го оспори, али по мене, тоа го прави пошто сака да се продаде и да биде во форма на ЕП. Самиот е виновен за таквиот впечаток.
Е сега кога станува збор за негова евентуална замена, ако бараме баш ист тип на играч ко него нема да најдеме. Од опциите кои ги имаме, некои реални, некои помалку реални, пред се поради тоа што би требало да се искешира добро, се Крос, Саул, Кеси (како и да е правилно), Грилиш, Тилеманс, Ворд Праус, можда некој од Италија или Франција. Крос, за мене подобар играч од Погба, секад би го избрал пред него и пред било кој во тим, али има 31 година веќе, не знам дали уопште и би сакал трансфер и дали Реал уопште би го продале. Како и да е, најмалку реална опција. Саул исто е доста добар играч, добар теничар, добар шут, мислам дека супер би му легнала ПЛ, е сеа ако не е пред крај на договор, би бил доста скап. Не верувам дека би платил Јунајтед за него тешки милиони. Кеси го немам нешто пермногу гледано, али ме нема нешто посебно импресионирано, така да од сите погоре набројани би ми бил последна опција. Грилиш е играчиште, докажан у ПЛ, лидер, може да покрие и на крилни позиции, али мислам дека Вила ќе бара 100+ милиони за него, а дали Јунајтед би платил толку пари у моментов не сум сигурен. Како и да е, на раце би го носел до Јунатед. Тилеманс исто рака е добар, млад, песпективен. Игра доста добро последниве 2 сезони, би бил поевтин од предходниве. Ворд Праус можда и најмалку би коштал од набројаниве, али мене па и не ми е нешто послебно овој играч. Добар изведувач е на прекини. Тоа е она што го памтам кај него. Он и Кеси на послени опции би ми биле. Секако ова е само во случај Погба да си оди летово.

Приоритетни позиции треба да се дмф и десно крило/шпиц, штопер. Рајс ако успеат да го донесат, ќе биде супер. Ете и Лингард да го искористат. Ако фатат Вест Хем ЛШ, многу тешко би го земале. Кога станува збор за крило/шпиц (ако си оди Кавани), стварно не знам што е подобро да земат. Ко оции за шпиц се спомнуваат Кејн и Халанд. Не знам дали би можеле овој преоден рок да се дадат толу пари за еден играч. Реално, освен од Лингард, Јунајтед не може од ниеден друг играч да заработи пари. Зборам од овие што теерба да си идат. Од овие три позиции, штопер е најмалку приоритетна, иако ни фали еден партнер за Мегваер.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.657
Поени од реакции
7.236
Мене ме интересира кои сте тоа вие што не го сакате. И зошто мислите дека тој е некаков општ сентимент кај навивачите и управата на Јунајтед? Јас мислам дека и Оле и Вудвард би сакале Погба да потпише нов договор, и дека тоа е најдобро решение и за него и за клубот.
Желбите на Оле и Желбите на Вудвард и нивните планови се различни да беа исти ќе беше подржан во целост не гу му носат 2ри или 3ти на листата за трансфери или пак што е поевтино се фрлаат пари само кога СЕ МОРА.
Да подобри сме со Погба во тимот али не на секој натпревар топло ладно игра и ако се спомне играч на оваа сезона тоа не е Погба сигурно.
И уште нешто не го сакам Оле како менаџер тоа е јасно по моите постови али човекот си заслужи да си го одработи договорот со ништо донесе резултати и треба да биде подржан дали ќе биде лично се сомневам дека во целост ќе биде подржан.
 
Член од
29 март 2021
Мислења
301
Поени од реакции
864
Е сега кога станува збор за негова евентуална замена, ако бараме баш ист тип на играч ко него нема да најдеме. Од опциите кои ги имаме, некои реални, некои помалку реални, пред се поради тоа што би требало да се искешира добро, се Крос, Саул, Кеси (како и да е правилно), Грилиш, Тилеманс, Ворд Праус, можда некој од Италија или Франција. Крос, за мене подобар играч од Погба, секад би го избрал пред него и пред било кој во тим, али има 31 година веќе, не знам дали уопште и би сакал трансфер и дали Реал уопште би го продале. Како и да е, најмалку реална опција. Саул исто е доста добар играч, добар теничар, добар шут, мислам дека супер би му легнала ПЛ, е сеа ако не е пред крај на договор, би бил доста скап. Не верувам дека би платил Јунајтед за него тешки милиони. Кеси го немам нешто пермногу гледано, али ме нема нешто посебно импресионирано, така да од сите погоре набројани би ми бил последна опција. Грилиш е играчиште, докажан у ПЛ, лидер, може да покрие и на крилни позиции, али мислам дека Вила ќе бара 100+ милиони за него, а дали Јунајтед би платил толку пари у моментов не сум сигурен. Како и да е, на раце би го носел до Јунатед. Тилеманс исто рака е добар, млад, песпективен. Игра доста добро последниве 2 сезони, би бил поевтин од предходниве. Ворд Праус можда и најмалку би коштал од набројаниве, али мене па и не ми е нешто послебно овој играч. Добар изведувач е на прекини. Тоа е она што го памтам кај него. Он и Кеси на послени опции би ми биле. Секако ова е само во случај Погба да си оди летово.
Повеќето од набројаните не играат на иста позиција со Погба. Крос нема да го коментирам, тотално нерална опција, играч на залез на кариерата, Кеси е замена за Фред или Мек Томинеј, не за Погба, Грилиш игра нешто помеѓу Бруно и Рашфорд, затоа никогаш нема да го купат, Ворд е физички слаб и не е играч за Јунајтед, тамам е за Саутемптон. Саул и Тилеманс се некакви опции, но заебанцијата е дека заради сплет на околности би коштале повеќе отколку што може да се земе за Погба, а Погба е подобар фудбалер од двајцата. Не знам што би била финтата да продадеш подобар играч за помалку пари од оној кој ќе го донесеш. Тотално бесмислено, настрана фактот дека ниту Тилеманс ниту Саул не се медиумска атрактивни како Погба.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Не знам кој го спомна Камавинга па да се надоврзам, ја би се потридел посериозно да го собереме пред конкурентите. Со оглед дека ќе има уште една година до крај на договор (нема да го обнови тековниот), цена од 70м еур што ја бараа прошло лето ќе биде преполовена. Дечкото некој хибрид од Погба и Виера (уствари она што замислуваа дека Погба ќе биде).

Дечкото е доста интелигентен со топка, неверојатно резистентен е на пресинг од противници, има супер техника, пренос на топка, дефанзивна поставеност, дисциплина, плус има топ визија. Измислен е за пивот позицијата на Оле, башка го следат некое време. Проблемот се состои во тоа што Зидан и Реал се ептен загреани за него (прошло лето душкаа за него), а богами и многу други тимови. Јас лично би го зел пред Рајс (иако и овој ни е потребен). Ако замине Погба, тогаш дефинитивно во него би ја гледал алтернативата и сметам дека е must buy.

Исто во зависност дали Погба оди, јас би се коцкал со Санчо. Ако замине Погба, очајно ќе ни биде потребен уште еден креативен играч во тимот - Санчо. Периодов Дортмунд без него се ептен тапа. Ако остане Погба, не би одел по Санчо (иако е доста потребен), туку по шпиц - Кејн.

Кејн, Камавинга, Миленкович (како поефтина варијанта) ин, Лингард, Переира, Вилијамс, Џонс, Кавани аут. Дури и без нов штопер да останеме би прифатил само Кејн и Камавинга да дојдат. Матич и Мата би ги оставил чисто ради влијание и искуство.
 
Член од
29 март 2021
Мислења
301
Поени од реакции
864
Не знам кој го спомна Камавинга па да се надоврзам, ја би се потридел посериозно да го собереме пред конкурентите. Со оглед дека ќе има уште една година до крај на договор (нема да го обнови тековниот), цена од 70м еур што ја бараа прошло лето ќе биде преполовена. Дечкото некој хибрид од Погба и Виера (уствари она што замислуваа дека Погба ќе биде).

Дечкото е доста интелигентен со топка, неверојатно резистентен е на пресинг од противници, има супер техника, пренос на топка, дефанзивна поставеност, дисциплина, плус има топ визија. Измислен е за пивот позицијата на Оле, башка го следат некое време. Проблемот се состои во тоа што Зидан и Реал се ептен загреани за него (прошло лето душкаа за него), а богами и многу други тимови. Јас лично би го зел пред Рајс (иако и овој ни е потребен). Ако замине Погба, тогаш дефинитивно во него би ја гледал алтернативата и сметам дека е must buy.

Исто во зависност дали Погба оди, јас би се коцкал со Санчо. Ако замине Погба, очајно ќе ни биде потребен уште еден креативен играч во тимот - Санчо. Периодов Дортмунд без него се ептен тапа. Ако остане Погба, не би одел по Санчо (иако е доста потребен), туку по шпиц - Кејн.

Кејн, Камавинга, Миленкович (како поефтина варијанта) ин, Лингард, Переира, Вилијамс, Џонс, Кавани аут. Дури и без нов штопер да останеме би прифатил само Кејн и Камавинга да дојдат. Матич и Мата би ги оставил чисто ради влијание и искуство.
Камавинга не сум го гледал, па нема да коментирам, но овој Миленкович е тотално просечен играч кој во ништо не е подобар од Линделоф, и не знам што е поентата со негово купување.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
1.497
Не знам кој го спомна Камавинга па да се надоврзам, ја би се потридел посериозно да го собереме пред конкурентите. Со оглед дека ќе има уште една година до крај на договор (нема да го обнови тековниот), цена од 70м еур што ја бараа прошло лето ќе биде преполовена. Дечкото некој хибрид од Погба и Виера (уствари она што замислуваа дека Погба ќе биде).

Дечкото е доста интелигентен со топка, неверојатно резистентен е на пресинг од противници, има супер техника, пренос на топка, дефанзивна поставеност, дисциплина, плус има топ визија. Измислен е за пивот позицијата на Оле, башка го следат некое време. Проблемот се состои во тоа што Зидан и Реал се ептен загреани за него (прошло лето душкаа за него), а богами и многу други тимови. Јас лично би го зел пред Рајс (иако и овој ни е потребен). Ако замине Погба, тогаш дефинитивно во него би ја гледал алтернативата и сметам дека е must buy.

Исто во зависност дали Погба оди, јас би се коцкал со Санчо. Ако замине Погба, очајно ќе ни биде потребен уште еден креативен играч во тимот - Санчо. Периодов Дортмунд без него се ептен тапа. Ако остане Погба, не би одел по Санчо (иако е доста потребен), туку по шпиц - Кејн.

Кејн, Камавинга, Миленкович (како поефтина варијанта) ин, Лингард, Переира, Вилијамс, Џонс, Кавани аут. Дури и без нов штопер да останеме би прифатил само Кејн и Камавинга да дојдат. Матич и Мата би ги оставил чисто ради влијание и искуство.
Ок ти е муабетов ама па овој Миленкович или јас не гледам добро или мнозинството се водите по медиуми...не би го зел во мој тим ни на фри,нормално ако се спрема шампионски тим. Ако е колку да се има фудбалер ок, ништо врвно нема во ликов. Т.е. според мене не само врвно туку ништо над просек. Ама само според мене,што не значи дека сум во право.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Миленкович го зедов како пример за ефтин штопер кој може да закрпи и заврши работа, 10м наводно би коштал. Висок, снажен и релативно педантен тип на играч. Од Баји и Туанзебе верувам дека ќе биде подостапен и покорисен. Јбг и мене ми е криво за ситуацијата со Баји, али братот е стаклен. Мислам дека ќе сака да замине. Истото важи и за Туанзебе, 2 години на клупа ги пројде, не верувам да остане + изгледа е склон на повреди.

ПС: 1.95м со 90+ кила е, по default е бољи од Линделоф зашто е супериорен во воздух.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom