Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
За воља на вистината и Френк добро ја постави дефанзивата на Челзи, со 5 души се бранеше + Жоргињо и Канте.Имаше на почеток период кај што стиснаа ама некако не можеа да ги пробијат.Не знам, многу јалово ми делуваа, ко со сила некој да ги терал да играат.
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
700
Поени од реакции
1.775
Правиме муабет за Роналдо, а не за просечен 35 годишњак. Кога можеше Ибра на 36 години да даде 30 гола за Јунајтед, да не збориме за Кристијано.
На оваа возраст Рони пак придонесува колку Рашфорд и Марсијал заедно.
Greska si druze , Rash se cepe na teren detevo , ama do godinkite i imeto e ,Ronaldo ima ime , i zatoa sega juventus e tapa, poso Roni kasla od kovid ,sega Juve ne znae gol da dade. Ne deka nemaat igaci , tuku celata igra ja baziraa na eden 35 godisnik. Vo junajted , Marsijal igral ne igral , picime neli , gubime tepame koga kako , ama ne se mrtvi , kako juve be roni ili real na pocetok bez Roni
Автоматски споено мислење:

D
И подобар е !
Dryze ja bi mu odgovoril na deckovo so Greenwood, podobar finisher od ronaldo e detevo ,ama batkava e fan na junajted i se gleda deka i nego gkako nas go boli i taznee za starite dobri vremeinja. Ole e odgovor na prasanjeto , how are the glory days called in present times: Empty farts.
Ole da bese trener i da ns go sakase doni , ke stavi raka na masa ke prozbori protiv wooden direktor na intervju, ama ne covekov e bejbi face , ke se smeska i ke vrti kaj vetrot duva
 
Последно уредено:
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
А што ќар ако збориш против клубот? Ќе потрчаат да ти го донесат Меси? Оле е добровоспитан норвежанец, кој ќе голта и ќе си заработи чир од Јунајтед! Еве Мурџо им се мочаше на глава, имаше име охохо и што направи, освен канцер игра? Оле фино лепо си кажа кои места се за покривање, Ед му донесе еден пензионер само, Дони не го рачунам оти средњак и не беше приоритет. Без воља на Глејзери да земат ДОФ и да играат фудбал, а не реалити шоу, кој да е менаџер, толку.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.900
Поени од реакции
10.525
А што ќар ако збориш против клубот? Ќе потрчаат да ти го донесат Меси? Оле е добровоспитан норвежанец, кој ќе голта и ќе си заработи чир од Јунајтед! Еве Мурџо им се мочаше на глава, имаше име охохо и што направи, освен канцер игра? Оле фино лепо си кажа кои места се за покривање, Ед му донесе еден пензионер само, Дони не го рачунам оти средњак и не беше приоритет. Без воља на Глејзери да земат ДОФ и да играат фудбал, а не реалити шоу, кој да е менаџер, толку.
епа поставувањето на легенда за тренер е вин вин ситуација за сите управи, почнуваајќи од финансиски аспект па се до најголеми кредити кај навивачите, ретко креваат глас, скоро без посебни услови потпишуваат договори, без побарувања од типот 7нови играчи или 200м за засилувања
а ова се е на сметка на клубот кој си тапка у место


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Да споделам импресии од вчера. Џејмс не е играч за Јунајтед, посебно не за стартер во екипата. Разбирам јас дека пополнува место по крила бидејќи е танко таму, ама никако не може да биде стартер. Ако вчера Рашфорд мораше на шпиц заради Марсијал, тогаш не мора да угра Оле 4-2-3-1. Тотално е нефлексибилен Солскјер со формациите. Или 4-2-3-1, или 3-5-2. Не разбрав зошто Телеш вчера не беше вклучен во тимот. Подобро него да го стави да игра лево крило, барем ќе пушти неколку топки во 16, Џејмс е неупотреблив за ништо друго освен за контри.

Рашфорд е играчиште, ама мора да поработи на финиширањето. Онаа првата шанса е нешто што мора да се реализира. Да го погодеше тоа, ќе ги избушеа Челзи на контри потоа. Фернадес е се послаб и послаб, никако да ја пронајде формата од лани. Одбаната беше топ, Ван Бисака си ја врати формата, пиле не прелетува од таа страна. Вчера и Мегваер и Линделоф беа солидни, посевно Мегваер одигра одличен натпревар. Шо не беше лош позади, офанзивно ништо.

Стартот на ПЛ е лош, но не е катастрофален. Сите екипи киксаат, нема оваа година да гледаме трка со еден или два коњи. Кога оној заостанатиот натпревар би го сметале за добиен, тоа се 10 бода, Ливерпул има 13. Не дека ќе се бркаме со Ливерпул, чисто за споредба.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Да се надоврзам и дека Фред игра мајсторски во кршењето на играта на противникот, вчера пресече доста топки исто како против ПСЖ. Минус е што Оле не го врзува со плејмејкер, да беше вчера Дони или верзијата на Погба на која и се игра од почеток, меѓудругото нели, убедена сум дека ќе победевме.
Првиот допир на топката на Кавани вчера ми даде надеж дека може ќе биде нешто, тоа не се учи со тренинзи, со воигрување, сенс е, сантиметри фалеа да влезе во гол. Да видиме како ќе се снајде наредниот меч.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Немањето конзистентност е најголемиот проблем. Можевме многу лесно да бидеме горе на делба на 1 место, и понатаму не ги користиме киксовите на другите екипи.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Немањето конзистентност е најголемиот проблем. Можевме многу лесно да бидеме горе на делба на 1 место, и понатаму не ги користиме киксовите на другите екипи.
Не е тоа до вас, сите екипи го имаат тој проблем годинава (освен Евертон, сега за сега).
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Со Арсенал Оле треба да ја копира стратегијава на Лестер. Пушти им ја топката, немаат креативни играчи и чекај ги на контра. 3-5-2 со Шо и Телеш е измислена за нив.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Со Арсенал Оле треба да ја копира стратегијава на Лестер. Пушти им ја топката, немаат креативни играчи и чекај ги на контра. 3-5-2 со Шо и Телеш е измислена за нив.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
На Емирати да, на ОТ и не баш. Зборевме со @Vladimir1984 пред утакмицата со Челзи за овој пристап можеби и со ПСЖ, не го личи Јунајтед вака да игра дома.Знам дека е тактика во прашање што е поефективна и ќе донесе резултат, но не ја личи така работата.Дополнително ќе се деси реприза на уткамицата со Челзи од пред 2 дена, и Арсенал нема да имаат некоја иницијатива преголема и ќе си зврши фино лепо 0-0 утакмицата.

Во однос на позициранирање на играчите, 352 е ок според мене зошто ќе има екипа што ќе може и да брани и да напаѓа, пред се зошто ќе може Тељес да напаѓа бочно, а Рашфорд и другиот шпиц да имаат горе-доле free role и да не се замараат со дефанзива.Е сега колку ќе е компактен пресингот на таа формација, не сум сигурен.


ПС: Да им се плукнам на тренериве што повторно ја актуелизираа таа 352 тактика, многу анти-фудбал пристап ми е.Се израдував дека ја снема кога си кидна Конте од Челзи (го копираа и други тогаш), ама еве ја пак.Можеби Оле е крив заедно со Артета и Унаи Емери(овие двајца ја играа почесто од поголемиве екипи) што се враќа оваа тактика, ваљда дека се покажа како најефективен отпор кон Ливерпул и Сити.Лампард користи варијанта, односно 343 што е горе доле слично.
Автоматски споено мислење:


Супер, и ние сме задоволни со ваква 20 минутна улога на Погба.
 
Последно уредено:

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
700
Поени од реакции
1.775
[QUOTE

ПС: Да им се плукнам на тренериве што повторно ја актуелизираа таа 352 тактика, многу анти-фудбал пристап ми е.Се израдував дека ја снема кога си кидна Конте од Челзи (го копираа и други тогаш), ама еве ја пак.Можеби Оле е крив заедно со Артета и Унаи Емери(овие двајца ја играа почесто од поголемиве екипи) што се враќа оваа тактика, ваљда дека се покажа како најефективен отпор кон Ливерпул и Сити.Лампард користи варијанта, односно 343 што е горе доле слично.

[/QUOTE]
Dryze ne se slozuvam, jas mislam 3-5-2 e naj morfoidna formacija , odnosno formacija koja trenerot vo bilo koj moment moze da ja smeni bwz da iskotisti izmena , klucna pozicija se wingbacks , t.e inverted wingbacks , zosto so ovie igraci ( primer ashley ,valverde , mendy , walker ,teles ,alves ) se bekovi koi igraat kako krila , ili krila kako bekovi , i so eden #povik# ili livce kako so miluva murinjo , se dvizi kako ziva formacij od 3-5-2 vo 3-4-3 ili 4-3-3 ,i se prilagodyvas kako da go napadnes protivnikot. E sega sto Ole ja koristi ovaa formacija za kako da se odbranis toa e drygo 20. Isto klucno na ovaa formacija e ball playing defender i keeper , zatoa so od golmanot so kratok pas ti pocnuva napadot. Inaku mene ne mi se dopaga ovaa form. No pak ke kazam e najfleksibilna
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Абе што се мачите, 352 е царство формација! Битно е да имаш акикатни 11 души на терен, од неа и шеќерна волна можеш да направиш! Со едно ливче ја правиш 442 или 532, 3511......
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
@Shteff Mathers
Брат со празни стадиони некако се изгуби филингот кој игра дома, а кој гости...Види го пристапот на гостинските екипи и самиот ќе дојдеш до одговорот. Нема веќе страв кај тимовите кои гостуваат. Отсуството на публика си го прави своето. Баш ми е криво што поголемиве дербиња ќе ги играме на ОТ кога нема публика, а реваншите во пролетниот дел ќе ги гостуваме и ако се врати публиката до тогаш ќе сме еден вид “губитници“.

Точно е, Јунајтед сме и на ОТ треба да газиме. Впрочем на секој меч треба да биде така. Но, проблемот е што немаме констани настапи и тимот да гази континуирано во некој период за да поставеноста на следниот меч под дифолт да ни биде напад и напад, притоа минимални да ни бидат дефанзивните стравувања. Анализирајќи ги слабостите на Арсенал кои се евиедентни во безидејноста во нападот кога имаат топка и предноста им е главно во брзи опасни контра-напади кога противникот ја движи играта. Дефанзивно не се нешто солидни да спречат противник во брз налет како што имаме ние во моментов. Греота е таква шанса да не ја искористиме со тоа што не треба да се залетаме со многу напаѓачка игра затоа што може скапо да не чини, а можеме да поентираме од нивната слаба игра кога топката е во нивни посед.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom