Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Против тимови кои длабоко се бранат треба зад напаѓач да се проба со триово Бруно -ВДБ - Мата и зад нив добро технички потковани како Погба и Матиќ. Триово може комотно да орбитрира околу казнен простор, а баш вчера воочливо беше колку добро ги користат каналите за 1-2 проигрувања, да ослободат простор и од ништо да излезат во позиција за шут.

На пр. Жозе да беше ќе пукаше да се игра вчера на високи центаршутеви, игра со долги топки...нешто во што Њукасл беше доминантен и со блиска поставеност многу лесно ќе се справеше со таква ситуација.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Вчера гледав на стрим ама уклучени беа и коментарите и Мегваер кога го даде голот, еден коментар беше: "HAVE THAT, GREECE!" :lolzz:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489


Не знам што да мислам за човечево, во Наполи и ПСЖ првите сезони беше убиец, склон е на повреди, се надевам дека барем ќе си ги користи шансите.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.741
Поени од реакции
1.168


Не знам што да мислам за човечево, во Наполи и ПСЖ првите сезони беше убиец, склон е на повреди, се надевам дека барем ќе си ги користи шансите.
Нека истера една топ сезона повеќе од доволно ќе биде. Се над тоа ќе биде бонус.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.902
Поени од реакции
10.528


Не знам што да мислам за човечево, во Наполи и ПСЖ првите сезони беше убиец, склон е на повреди, се надевам дека барем ќе си ги користи шансите.
што ке мислиш ти нека му ја мисли Марсијал


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135

Составот :confused:
Со Линделоф и Туанзебе стопери, ги нема ни Гринвуд, Мата, Баји.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Гринвуд е казнет поради алкохолизам, без заебанција ова. Налетав на статии дека се пијанчел, ако некој се докопа до понормално објаснување, нека пише/демантира.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.521
Поени од реакции
62.374
Гринвуд е казнет поради алкохолизам, без заебанција ова. Налетав на статии дека се пијанчел, ако некој се докопа до понормално објаснување, нека пише/демантира.
У пакет со Вилијамс биле, наводно. Туку, кај е Мегваер?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
У пакет со Вилијамс биле, наводно. Туку, кај е Мегваер?
Мегваер уште пред да добие црвен за Англија пријавил повреда на ложата, не дека најдов инфо ама претпоставувам исто како претходна сезона - терај ги да играат повредени и после изненадување.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
И некни против Њукасл при крајот Мегваер почна да се држи за задната ложа, до негде и очекувано ми беше да одмара. За Гринвуд и јас прочитав нешто дека петокот вечерта бил во некој клуб, ама не најдов некој релевантен извор.
Баји колку што знам е фит, во секој случај би бил подобра опција од Туанзебе кој нема одиграно утакмица цела една година. Сега едино Бисака ако го стави стопер со Линделоф.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Гринвуд е казнет поради алкохолизам, без заебанција ова. Налетав на статии дека се пијанчел, ако некој се докопа до понормално објаснување, нека пише/демантира.
Ебате тикварот ебате, колку ме вадат од кожа вакви идиоти ... Нека се окози на шоља и идиотон Ед што не донесе десно крило за да не зависиме од лиглено енглеско што ќе си ја сјебе кариерата оти му фали некоја даска у главата.

Инаку од сликиве што гледам, овој Факундо ми се чини на интроверт и не ми се чини дека се адаптирал баш со екипата за сега.Од друга страна Алекс Тељеш ниту еднаш се нема насмеано по сликине, ваљда се пцуе себе си што се заебал да дојде у клубов или можда времето не му се бендисува.Исто и он не се дружи баш со сите, туку со другари од негово говорно подрачје изгледа не знае англиски.

И да, тикварот Погба е фраерот у соблекувална, со сите нешто оправа, филозофира или се заебава.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Инаку од сликиве што гледам, овој Факундо ми се чини на интроверт и не ми се чини дека се адаптирал баш со екипата за сега.Од друга страна Алекс Тељеш ниту еднаш се нема насмеано по сликине, ваљда се пцуе себе си што се заебал да дојде у клубов или можда времето не му се бендисува.Исто и он не се дружи баш со сите, туку со другари од негово говорно подрачје изгледа не знае англиски.
Де бе друже и ти со две нозе ги собра :D Кога ќе смениш фирма ти, со сите се дружиш од старт?
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Инаку очекуван состав според мене е:

ДДГ
Линделоф - Туанзебе - Шо
Ван Бисака - Погба - Матич - Тељеш
Бруно
Марсијал - Рашфорд
Автоматски споено мислење:

Де бе друже и ти со две нозе ги собра :D Кога ќе смениш фирма ти, со сите се дружиш од старт?
реален муабет не викам не :D Конкретно Пелестри ми се чини доста изгубен и самотник, а Тељеш далеку од намќор за да е толку озбилен.Реално ко шо рече, од сликине скоро ништо не може да се познае т.е. не претставуваат реална слика за ситуациите.Малце ми згазна на живци овој Гринвуд и затоа малце се распишував што треба и не треба :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.521
Поени од реакции
62.374
реален муабет не викам не :D Конкретно Пелестри ми се чини доста изгубен и самотник, а Тељеш далеку од намќор за да е толку озбилен.Реално ко шо рече, од сликине скоро ништо не може да се познае т.е. не претставуваат реална слика за ситуациите.Малце ми згазна на живци овој Гринвуд и затоа малце се распишував што треба и не треба :D
Дете на 18 години, сменил континент. Шок е сето ова за него. Не знам ни дали знае да бекне Англиски.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135

Никој од засилувањата не разбираат англиски. И Телес и Кавани исто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom