Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.474
Поени од реакции
4.135
Гарантирам дека се преморени, 100% сум убеден.Никој од играчиве ги ротираше а се играше пеколно темпо.Има Оле доста за учење, ептен го гледа Клоп и дека не ротира, не знам што се залетал со таа филозофија, Ферги никад не вадеше 2 исти постави на повеќе утакмици.

Искрено се радувам за резултатов од 2 причини.Прво ќе одморат и ќе имаат отприлика месец дена пауза.Второ ќе летаат глави.Нема шанси Оле да им го прости влечењено по терен и изгубени 3 полуфиналиња.

Мислам дека увиде на повеќе наврати дека Гринвуд не може вечито да го вади од гомна дека е дете и плус дека фалат карактери и квалитет.Санчо треба да им е договорен најкасно до петок.
Се надевам ќе запнат и за Грилиш зошто смачено ми е од примадониве што се кријат.

ПС: Сами се победија.Требаше 4 2 минимум да биде, а и применине голови се поклон од Линделоф и Вилијамс.Марсијал 3 гола можеше да даде, Рашфорд изиграва Роналдо итн.
Би додал и уште поголем притисок до оперативецот да си ја заврши работата што побрзо со трансферите не да се влечка еден месец и уште ни еден трансфер нема завршено, а прекупотребни се и крило и стопер.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
28.335
Поени од реакции
51.740
Матич место цигото ке беше доволно да не примиме глуп гол

Sent from my iPhone using Tapatalk
Како Матиќ би го спречил вториот гол? Заспа Линделоф, а и Де Геа стандардно за него на линија. Баји и Линделоф се половични играчи, првиот нема никаква фудбалска интелигенција, вториот е ко крава која дава многу млеко, за да на крај ја шутне кофата.

Фалат играчи кои ке бидат конкуренција за првиот состав, Рохо, Џонс, Смолинг, Лингард, Баји мора да се продадат по секоја цена.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
8.218
Поени од реакции
7.779
Како Матиќ би го спречил вториот гол? Заспа Линделоф, а и Де Геа стандардно за него на линија. Баји и Линделоф се половични играчи, првиот нема никаква фудбалска интелигенција, вториот е ко крава која дава многу млеко, за да на крај ја шутне кофата.

Фалат играчи кои ке бидат конкуренција за првиот состав, Рохо, Џонс, Смолинг, Лингард, Баји мора да се продадат по секоја цена.
друг тек на настаните, помалку грешки помалку шанси за гол итн


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.100
Поени од реакции
2.913
И јас не го сакам Погба, ама денес имаше добра партија. Што е крив Погба што милион шанси промашија второто полувреме и што на два нивни центашутеви ни дадоа голови?

Повеќе ме плаши фактот што и после толку сезони одбраната не ни е средена, а за клупата да не правиме муабет, послаба клупа сме немале од никогаш. Има доста вишок за продавање, и без 3-4 квалитетни засилувања не се надевајте на ништо подобро.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.095
Поени од реакции
936
Можда е премногу, само што дојде, ама јас би му дал на бруно да е капитен и да ги тепа сите што си ладат јајца, се гледа дека човекот игра со срце и го иѓа тоа лидерското во себе
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.470
Поени од реакции
3.994
На моменти игравме врвен фудбал, каков што многу време не сме играле, штета за аматерските грешки.

Ајсмен па уште и силен :pos: Мора да се пополни тимот. Лев бек, стопер класа не овој циркузант и крило, ако планираат за нешто да се бориме. Ако веќе успех за тимот е да биде во топ 4, ок.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.474
Поени од реакции
4.135
So Solskjer tolku. Tri polu finalinja za edna sezona e premnogu. Luzerski mentalitet. Najgolem uspeh kje mu bide tretoto mesto. So nego trofej ne osvojuvame.
Ајде бе доста го потиш. Тој да не треба да влези и да постигни гол од 20 шанси еден на еден со голман? И место Линделоф да чисти назад? Топката со големина на карпа да е ќе ја промаши трупот. Цело второ одличен фудбал изигравме, ги напикавме во голот и од единствената шанса во цело полувреме гол примаме. После ова вечерва прв фаворит ми е да лета од клубот. Попрво би ги гледал Џонс или Смолинг отколку него следна сезона. Кај крив уште и памет продава и се расправа.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.013
Поени од реакции
5.112
Се си мислам дека годинава третото место во лигата не го освоивме туку ни беше подаремо. Ужасната сезона на Арсенал и Тотенхем, очајниот финиш на Лестер и топло ладното на Челзи практично ни го подарија тоа трето место и само ни замачкаа очи да не видиме колку уствари сме далеку од врвот. Три порази во три полуфиналиња на куповите годинава се вистинската слика на клубов. Неможе трипати да не ти е денот, туку толку ти е капацитетот.

Ако сакаат трофеј догодина МОРА да се земе Санчо, централен дефанзивец може и два (еден за резерва) и бекап за Матич и уште еден за Погба. Плус ни фалат и квалитетни замени на крилата па и во напад.

И на крај мора да играме поразновидно. Неможе 90 мин. да се форсира пробив низ средина а гледаш дека не проаѓа тоа. Мора за секој натпревар да имаат неколку тактики и побрзо да ги менуваат. А замените се друга приказна. Бркаш резултат а правиш измени во 87 минута. Не ја гледам поентата.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Не бе брат, заслужено завршивме 3ти. До декември имавме 4 победи од 14 натпревари. :D 3тото место е сплет на околности, најголема заслуга на Бруно, короната, конкуренцијата...

На овој Јунајтед му требаат барем 5 6 играчи да биде на ниво на Сити, Пул...
Десно крило немаме, за левото замена е факинг Џејмс. Десен бек ни е Арон не постојам во напад Бисака.

Мора да се одврзе ќесето и овие 2 лета да се надополни квалитетно ростерот.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
28.335
Поени од реакции
51.740
И да го земат Санчо, централен, пак ке фалат 2-3 играчи за импакт од клупа. Не може прва 11-ка саглам да комплетираме, што останало за клупата. Она ѓубре мора да се избрка од клубот. Паразити.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.686
Поени од реакции
1.253
Овој пораз е на Оле.. И само негов...
Ни еден играч не е крив како он. Од тоа малку што видов физички неспремни во 70минута паднаа, после голот ни ментално не беа јаки да се кренат. Рашфорд е надвор од форма и требаше да му го балансира времето, Фред во пар со Погба е јуслес, и Оле не знам што ги форсира 2та Фред и Погба кога цела сезона играше со други играчи, па до негде и во ред е прашањето да се постави со што Погба заслужи да игра пред Мек Томинај или Матич..
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.095
Поени од реакции
936
Санчо-приоритет, дефанзивец-приоритет, везњак-приоритет, за пополнување на ростер има еден куп играчи што би ни завршиле работа, не знам зошто не практикуваат позајмица со право на откуп нашиве, Кутињо,Коман,Даглас Коста,Дембеле, сите тие се на излезни врати од клуботвите во кои што се, а на нас ептен добро би ни дошле, ако изиграат добра сезона ги потпишуваш, ако не ви враќаш назад и чао пријатно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom