Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
19 март 2011
Мислења
11.509
Поени од реакции
10.511
Смрдеше на втор гол за Сотон цело второ полувреме и ете го...во најлош момент.

Очигледно ништо немаат научено од лани и се уште не знаат да искористат шанса. Чист чоук.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
1.769
Поени од реакции
2.650
Лошо издание. Линделоф тотално потфрли за голот на крајот.
Не знаеме да искористиме кикс на конкурентите. Подобро играме кога немаме притисок и го почнуваме колото.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
Трета среќа, двапати утна здраво се извлековме, ама не може вечно да трае среќата.
Автоматски споено мислење:

Две грешки имаше де, едната катастрофална. Ама не одигра лошо понапред, тој му ја даде топката на Марсијал за првуот гол.
Лепи, онаа пета пред да го извадат човек со два грама мозок не би ја играл, овој очигледно ни толку нема! Све тече све се мења, само Погба игра к*рташак со Јунајтед. Сега ЛЕ ќе ја бркаме, како шанса. После катастрофата на Челзи и Лестер ние сами се утепуеме:sramezliv:
 
Член од
21 март 2015
Мислења
627
Поени од реакции
390
Од денеска веќе не го бранам Линделоф, онаков кепец да не можеш да сочуваш и да ти даде после корнер е мизерно за штопер
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
804
Поени од реакции
1.787
Се испичкаа и Оле и играчите. Од 99 минути, ми делуваше ко 60 да чекавме контра. Одбранава при корнеров и голов, жалосна.
Иначе не можеше да прави уште една измена, иако направи само 4. За да се искористст 5 измени, последнатс мора да внесе два играча, што во ситуацијава не беше можно.
Пак аматерски грешки при примените голови, исто ко со Борнмут. Срамно е да ти падне нафрлена топка од корнер во петерец. Мора, мора и мора на прва да се ослободуваат од топка, поготово Матиќ, Погба, па и Рашфорд. Тоа е битно поготово за позицијата на Матиќ и Погба, секој контат пкус, посериозна екипа ќе го користи.
Мора наредни утакмици 3 од 3. Киксов ќе ги кррне и Лестер и Челзи. Јеби га, го нема тој шампионски менталитет екипава, за во вакви ситуации да им го дотепа моралот на конкурентите.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
17.390
Поени од реакции
20.503
Накрајот глава ме заболе. Се осекаше оти ке ни дадат гол. Наредните утакмици мора победи, до крај.
 
Член од
28 октомври 2007
Мислења
708
Поени од реакции
170
Го немаше оној момент Бруно на 10ка па да ги разигра, секоја топка идеше по страна, средина денес немаше
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
6.511
Поени од реакции
4.118
A мислевте дека лаганица до крај ќе тепаме се? Јунајтед не е Јунајтед ако не оди по потешкиот пат. Има да биде тресење до самиот крај 38мо коло.
 
Член од
30 јануари 2009
Мислења
325
Поени од реакции
224
Ако се гледа меѓусебен дуел од сезонава зошто сме позади Лестер моментално, да не е тоа правило само ако имаме исти бодови и иста гол разлика?

Очигледно моменталниов тим слично како лани не е ментално дораснат за примање на поклони во завршницата, баш во овакви моменти се гледа кои играчи можат а кои неможат да го издржат притисокот на голем клуб.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
1.948
Поени од реакции
1.812
Ништо ново, Линделоф се крие како пичка на втора статива, не ни очекував нешто друго. Дај изгуби се се да ти ебам неписмено.
Погба куртон глуп.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.993
Поени од реакции
35.413
Ако се гледа меѓусебен дуел од сезонава зошто сме позади Лестер моментално, да не е тоа правило само ако имаме исти бодови и иста гол разлика?

Очигледно моменталниов тим слично како лани не е ментално дораснат за примање на поклони во завршницата, баш во овакви моменти се гледа кои играчи можат а кои неможат да го издржат притисокот на голем клуб.
Ради тоа што сеуште не сме ги играле двата меча со Лестер и сеуште не се знае кој би имал подобар меѓусебен дуел. Дури не се изиграат двата меча се гледа гол разлика, а тие имаат подобра моментално. :) Сепак, ако освоиме и ние и они по 6 бода во следни две кола и ако изиграме нерешно на Кинг Пауер, тогаш Јунајтед завршува на четврто место.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
848
Поени од реакции
1.055
Кај губиме бодови, уште и без двата леви бека останваме :tapp:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
25.337
Поени од реакции
40.686
Дали имаме 1 победа откако Челси има кикснато пред нас? Не е Линделоф крив колку оние што не ја исчистија на прва статива.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.089
Поени од реакции
184.874
Кај губиме бодови, уште и без двата леви бека останваме :tapp:
Ајде кај Вилијамс нема што, глава со глава се мавнаа ама аман веќе од Шо, полусезона не може да помине а да не го извадат на носилка.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
4.681
Поени од реакции
4.247
90% oд кривицата иде на Оле, прерано се повлекоа и оставија топка.Второ за кој ташак не искористи 5та замена??????

Останатите 10% идат на душа на Марсијал и Рашфорд, имаа добри шанси што не ги реализираа.Освен тоа, Марсијал и Рашфорд изиграа одлични утакмици во однос на целокупен перформанс, трчање, борба, движење со и без топка итн.
 
На врв Bottom