Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

TrikkY

Shit happens. [God]
Член од
4 мај 2012
Мислења
203
Поени од реакции
243
Знам дека Манчестер води и дека ова шо ќе го пишам е барање игла во сено, но кога го гледам Бруно колку трча, се труди, вложува се од себе да покрија, да укради топка или да врати топка во своја посед откако ја изгубил, а Погба се влечи ко црево ми се прикењува и еве досега 6 пати сум појден во WC.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
На Рашфорд не може да му се замерува имаше лоша повреда, ке се врати и тој во форма, ме радува марсијал што погодува,, а за средниот ред само пофалби, одамна немамее гледано такви комбинации
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.406
Поени од реакции
61.999
Знам дека Манчестер води и дека ова шо ќе го пишам е барање игла во сено, но кога го гледам Бруно колку трча, се труди, вложува се од себе да покрија, да укради топка или да врати топка во своја посед откако ја изгубил, а Погба се влечи ко црево ми се прикењува и еве досега 6 пати сум појден во WC.
Навалниот ред е страшен кога треба да иде напред, ама кога Погба мора да му помогне на Матиќ во дефанзивните задачи, доаѓа до израз негово незалагање. И не е барање игла, посаглам екипи ке не таргетираат баш таму кога ке играме со оваа тројка. Плус и лошото позиционирање на Шо го забележав во неколку наврати.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
ednas i nie da odmorime oci bravo

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

TrikkY

Shit happens. [God]
Член од
4 мај 2012
Мислења
203
Поени од реакции
243
Навалниот ред е страшен кога треба да иде напред, ама кога Погба мора да му помогне на Матиќ во дефанзивните задачи, доаѓа до израз негово незалагање. И не е барање игла, посаглам екипи ке не таргетираат баш таму кога ке играме со оваа тројка. Плус и лошото позиционирање на Шо го забележав во неколку наврати.
Шо е тип на играч една утакмица играм, а другата не ме барајте. Незнам зошто Оле не го стави Вилиамс и онака имаше можност за 5измени, таман да билдаше experience детето + и онака утакмицата е решена веќе
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
На Мата му ги извадија Погба и Фернандеш и го оставија да се мачи со Переира :pos:
Автоматски споено мислење:

Шо е тип на играч една утакмица играм, а другата не ме барајте. Незнам зошто Оле не го стави Вилиамс и онака имаше можност за 5измени, таман да билдаше experience детето + и онака утакмицата е решена веќе
По моја логика, најверојатно зошто офанзивците многу трчаат со овој фудбал на Оле и склони се на замор со оглед на згуснатиот распоред + преголемата пауза.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.748
Поени од реакции
13.965
Е ова е тоа ниво на кое што сите знаеме дека Марсијал може да игра и дека е огин играч. Се надевам дека следна утакмица нема да се врати на неговата препознатлива незаинтересираност.

Завршницата за третиот гол му беше партали, колку лагано го даде алал да му е :bravobe:
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.524
Поени од реакции
7.115
Само мала замерка за Оле пак касни со замените.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.870
Поени од реакции
7.268
Ова е веќе друго. Со Санчо во тимот мислам дека ќе бидеме огин напред.
П.С во клаџа 30 квота е Марсијал да се насмее,значи стварно може да бидне нешто од нас

Sent from my SM-A920F using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.493
Поени од реакции
6.119
Мило ми е за Марсијал за хеттрикот, му требаше ваков перформанс да набилда самодоверба. Се виде дека е "посерен" од радост после мечот. :D Ептен се разбираат со Рашфорд, одлично комбинираат, затоа и во ситуацијата кога Рашфорд промаши празен гол, Марсијал одигра "другарски" а не "голгетерски".

Петорката што излезе од игра страшно се разбира, одлично функционира. Погба одличен офанзивно, друг играч е кога има со кој да игра. Гринвуд е ептен непредвидлив и опасен на 20тина метри од голот, незнаеш од каде може да извади шут, а и не се плаши да преземе одговорност, да шутира.

Со 2-3 паметни трансфери, задржување на првотимците, чистење на Лингард, Переира, Џонс, позајмените... борба за титула следна сезона е на повидок.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Убаво што го пушти Гринвуд, макар што не изигра ништо, бар километража да напукаше! Уште неколку утакмици и ќе се види што материјал е, некако изгубен во простор и време, ама детиште е уште!
Мргуд, од времето на ван Гал, дајбоже да врзе неколку вакви утакмици, не мора сите да се со хетрик :D Уф колку е Рашфорд далеку од формата пред повредата! За погба:cenzura:! Матич и одбраната освен Шо одлични! Дува промаја на страната на Шо одамна, ама му направи Мегваер услуга со кокошките, па не му пишаа рецка! Бруно стандардно главна полуга! Најважно личиме на нешто, освен хокеарската замена:facepalm:
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Бруно кој мозок е страшна работа, 2 чекори унапред е секогаш.Како отвори простор при 3тиот гол на Марсијал, мајсторска работа.Дополнително ме фасцинира како со мали потези исфрла играчи ко муви, од Давид Силва немам видено друг играч после него така да игра.

Инаку овој Шефилд си нема врска со оној од пред карантинот, кога играа предобро.Сега личеа на Чемпионшип екипа, едвај се движеа, веројатно ги стига заморот.

Рашфорд личи на оној од септември кога утнуваше тешки зицери, финишот пак му е во минус.Ама ако нека продолжи со работа, ќе се врати во форма.
 
Последно уредено:

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.524
Поени од реакции
7.115
Бруно кој мозок е страшна работа, 2 чекори унапред е секогаш.Како отвори простор при 3тиот гол на Марсијал, мајсторска работа.Дополнително ме фасцинира како со мали потези исфрла играчи ко муви, од Давид Силва немам видено друг играч после него така да игра.

Инаку овој Шефилд си нема врска со оној од пред карантинот, кога играа предобро.Сега личеа на Чемпионшип екипа, едвај се движеа, веројатно ги стига заморот.
Тоа и го зборував имаат 1 утакмица повеќе од нас повеќе од нас на 3 дена и уморот ги фати.
Следната во фа купот ги очекувам децата со Скот, Фред, Игало,Мата,Лингард,Переира и Џејмс. А притив Брајтон итата стартна 11ка од денеска.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom