Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
26 јануари 2009
Мислења
6.535
Поени од реакции
4.168
Се сложувам со цел пост, посебно со овој дел.
Јас од Марсијал па дури и Рашфорд уште лани дигнав раце, среќа овој вториов се разигра сезонава. Ама Марсијал никогаш нема да биде играчот што сите очекувавме да стане, за жал.
Не дека нема талент и дека не е огин играч кога му се игра. Проблемот е тоа кога му се игра го гледаме еднаш месечно, во најголем дел од натпреварите се влече ко црево по терен и утиња зицери.
Нека му дадат на Де Геа време до крај на сезона. Ако продолжи вака грев е Хендерсон да го прајќат по позајмици на сметка на ваков голман. Де Геа откако лапна нов договор па и пред тоа, има страшен пад во форма/квалитет.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.355
Поени од реакции
1.016
Ајсмен има милион недостатоци, ама во ситуацијата кај голот тешко можеше да помогне! Тоа се уигрува на тренинг и или го имаш сенсот или не, не се учи. Може да се поднаучи ама тоа е тоа, ограничен играч може да го смали ограничувањето, ама да го анулира тееешко!
Инаку Фред ја изгуби таа топка, Шо стоеше у прв ред на трибини на крај можда Мегваер требаше да иде на жолт, ама после битката сите сме генерали ;)
Автоматски споено мислење:


Таман работа да се правам паметен, таков сум роден изгледа:D
Па солиден беше сезонава, туку дека можеше да смени нешто и тој кога веќе овој претрча можеше. Преголем простор имаше во ширина Бергвајн не зезај. Далеку беа Мегваер и Линделоф.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
1.947
Поени од реакции
2.857
Па солиден беше сезонава, туку дека можеше да смени нешто и тој кога веќе овој претрча можеше. Преголем простор имаше во ширина Бергвајн не зезај. Далеку беа Мегваер и Линделоф.
Денеска барем три пати ја прегледав ситуацијата со голот! Се се случуваше во левата третина од теренот по вертикала, значи делот кој основно го бранат Шо, Фред и Мегваер. Јес да Мегваер го направија магаре, па на него најголемата вина и дупешки му ги удрија :D По одот на топката иницијален кривец е Фред, краен де Хеја, а уствари Шо го остави својот дел непокриен, движејќи се далеку од топката покрај аут линијата, како да не му се веруваше дека може нешто опасно да биде. На цела листа од играчи кои можеа да влијаат на поставеноста и бранење на ситуацијата Линделоф е тек на бедно петто место.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
915
Поени од реакции
1.132

Прв пат читам нешто од ликот ама гледам дека е близок до Дортмунд
 
Последно уредено:
Член од
10 декември 2010
Мислења
4.777
Поени од реакции
4.393
Откако почна лигата после карантинот, не го играа баш од одма, дур беа во игра за титула го играа, сега кога отпаднаа гледам од клупа влегол.Ништо чудно да го одмараат или да лицитираат.А уште помалку чудно е овој стварно да е замајан од интересот од клубови и да не е присутен со паметот или да е недисциплиниран.

Страшен талент и работник е на терен, совшрено ќе се вклопи во нашава тактика, ама има некои прашалници околу неговото однесување.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
915
Поени од реакции
1.132
Од ова до сега можи да се заклучи дека со него се договорени лични услови. Останува потешката работа, да се договори обесштетувањето со Дортмунд...

Ea99o3OWAAEt2FT.jpeg
 
Член од
15 јуни 2014
Мислења
225
Поени од реакции
183
Од ова до сега можи да се заклучи дека со него се договорени лични услови. Останува потешката работа, да се договори обесштетувањето со Дортмунд...

Прегледај го приврзокот 256033
Фејк е сликата. Отвори Твитер, ќе видиш дека нема таков лајк оставено.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
4.777
Поени од реакции
4.393
имаме исто поени ко Вулвс, предност имаме ради гол разлика.Ако не коштаат киксевите на Де Геа на крај на сезона, ќе биде интересно.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.355
Поени од реакции
1.016
Денеска барем три пати ја прегледав ситуацијата со голот! Се се случуваше во левата третина од теренот по вертикала, значи делот кој основно го бранат Шо, Фред и Мегваер. Јес да Мегваер го направија магаре, па на него најголемата вина и дупешки му ги удрија :D По одот на топката иницијален кривец е Фред, краен де Хеја, а уствари Шо го остави својот дел непокриен, движејќи се далеку од топката покрај аут линијата, како да не му се веруваше дека може нешто опасно да биде. На цела листа од играчи кои можеа да влијаат на поставеноста и бранење на ситуацијата Линделоф е тек на бедно петто место.
Да, ако бараш директен виновник, јас велам Линделоф да беше поблизу, до шанса немаше да дојдат, не па гол. Не ми значи сето ова оти нема поента 1-1
Вредно да се напомене дека и Марсијал имаше 2 шанси и тоа јаки, Рашфорд 1, тоа требаше да се поентира, Бергвајн ќе беше небитен сега.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.349
Поени од реакции
186.011
Ајде ете ДДГ ќе го продадеме, со Марсијал што правиме, уште колку години ќе го чекаме да се дроби од шанси за да даде гол или да фати континуитет?
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
750
Поени од реакции
316
Сте пишале горе-долу се'.

Да го игравме натпреварот во март, кога бевме во налет, веројатно друга би била приказната.
Сега, Тотенхем се опорави од повредите.

Друго...
Нашиве играчи (како и од другите клубови) полека се будат од сон.
Ќе им требаат неколку натпревари да се вратат во колосек.

Мурињо се затвори, а знаеме како ние се снаоѓаме во такви ситуации.

Фудбалот е колективен спорт и сите играчи имаат свој удел во победите и поразите.
Сепак, покрај другите, сезонава можат да се забележат грешките на Шо и Де Геа (5+ од секого, повеќе од вообичаено).
Грешките најчесто не' чинат -2 или -3 поени по натпревар.

Главата горе.
Ќе не' биде. Веројатно.
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
25.525
Поени од реакции
41.206
Ајде ете ДДГ ќе го продадеме, со Марсијал што правиме, уште колку години ќе го чекаме да се дроби од шанси за да даде гол или да фати континуитет?
Многу заебана ситуација со Де Геа, уште на почетоков на сезонава стравував дека ке продолжи како лани, што и испадна точно. Изненаден сум од Хендерсон, и неговиот напредок. Знаејки ги нашиве дека удараат на сентименталност, ке го остават Де Геа да брани и наредната сезона.

Марсијал полека почнува да ги троши џокерите, 2 игра, една не. Не ми се верува колку може незаинтересирано да изгледа на терен. Од секогаш ми било криво за играчи кои имаат талент, но не и воља за екстра труд.

Дечко што анализира голмани во Англија, со интересна опсервација за Де Геа, и што се има сменето во начинот на бранење од пред 3-4 години, кога бранеше во GOAТ мод.

 
На врв Bottom