Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
24 март 2010
Мислења
15.144
Поени од реакции
25.570
Па ли малку грешки имаше до сега и сигурен си дека нема да се повторат.
А ако не се вратиме на успеси и финансиите ќе ги снема не нагло нормално.
Тоа ќе го видиме наредна година. Ако имаме уште еден дроп на перформанси, наместо значаен напредок, ќе треба да се помириме дека ќе треба долго да се чека. Со Мурињо втората сезона изгледаше одлично, третата беше катастрофа.

Оваа сезона со Солскер е падни стани, радува напредокот после Фернандеш. Ако тоа не продолжи во ист правец до декември, да, тогаш Јунајтед уште долго ќе чека за станување голем клуб повторно.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Добро од Роналдо не ни очекував да биди во Јунајтед уште долго, Руни можи да се речи дека скоро цела кариера ја помина тука, 13 години, замина на залезот... Кај Рашфорд друга е ситуацијата, посебно во последно време се гледа колку е посветен и колку се дава за клубот и надвор од утакмиците.

А на Њукасл можи да се гледа како на опција да извадиме некој добар кеш за Лингард, Џонс и компанија :)
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.618
Поени од реакции
7.187
Руни можеше уште да пружи ама имавме идиот за менаџер на кого сите му ја научија играта замисли си се браниш на Олд тафорд 60 мин или 70 беа против Севиља.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Руни можеше уште да пружи ама имавме идиот за менаџер на кого сите му ја научија играта замисли си се браниш на Олд тафорд 60 мин или 70 беа против Севиља.
Напротив Руни остана барем 2-3 сезони подолго од што заслужи со перформансите кои ги прикажуваше. Имаше падни стани перформанси уште во времето на Мојс.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.618
Поени од реакции
7.187
И у Евертон со падната форма над 10 гола даде можеше уште но со прав менаџер.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.892
Поени од реакции
10.517
И у Евертон со падната форма над 10 гола даде можеше уште но со прав менаџер.
можел курац исто ко да ме убедуваш дека Мата може уште
Руни си беше на излезна врата, Ферги го спреми теренот за такво нешто ама Мојс го остави
туку сакаш ко Дортмунд да бидеме купи продај или да атакуваме на трофеи? воопшто не е лесно у јака лига да правиш експерименти со недокажани играчи, пример ти е оваа сезона со нашите младинци


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.229
Сме планирале да користиме некој од Смолинг, Џонс, Лингард и Рохо во понудата за Грилиш. Јас сум сите да им ги дадеме наеднаш и да доплатиме :icon_lol:
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.618
Поени од реакции
7.187
можел курац исто ко да ме убедуваш дека Мата може уште
Руни си беше на излезна врата, Ферги го спреми теренот за такво нешто ама Мојс го остави
туку сакаш ко Дортмунд да бидеме купи продај или да атакуваме на трофеи? воопшто не е лесно у јака лига да правиш експерименти со недокажани играчи, пример ти е оваа сезона со нашите младинци


Sent from my iPhone using Tapatalk
Мата требаше да си оди уште претходната зима оваа му е премногу исто е и со Матич кој има добри утакмици ама треба навемено да се реагира.
А за Руни мисли си ти што сакаш јас си стојам на своиот став.
А што се однесува за Грилиш тој ќе дојде во случај Погба да си оди
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
А што се однесува за Грилиш тој ќе дојде во случај Погба да си оди
Тоа е веста што ја читам од повеќе места. Ке видиме во наредниот период дали има нешто поконкретно.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
И у Евертон со падната форма над 10 гола даде можеше уште но со прав менаџер.
Брат, Ферги да останеше уште 1 сезона Руни ќе леташе. За скоро видовме дека бил во право. Руни 3 години се влечеше по теренот, неможеше да помине играч 1 на 1, да направи штоп итн. Начинот на живот кој го води направи од него да игра ко пензионер пред да влезе во 3тата деценија од животот.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Брат, Ферги да останеше уште 1 сезона Руни ќе леташе. За скоро видовме дека бил во право. Руни 3 години се влечеше по теренот, неможеше да помине играч 1 на 1, да направи штоп итн. Начинот на живот кој го води направи од него да игра ко пензионер пред да влезе во 3тата деценија од животот.
Не е само начинот на живот! Мислам дека го правевме тој муабет и порано, Руни со 16 години веќе беше она што некои го достигнуваат на 20-21 година! Човекот порано созреа и играше во таква форма за која и многу повозрасни можеа да му позавидат! Е сега и телото е како машина, не е само годината на производство и поминатата километража е битен фактор ;) а Руни на 30 години имаше добри 14-15 сезони и веќе личеше на ветеран!
Ете за разлика од него, Лингур ќе си умре како надеж на Јунајтед:D, он никогаш нема да достигне фудбалска зрелост, не па ветеран да биде!
Мене кај Руни филмот ми се скрши уште со потпишувањето на последниот договор и клаузулата дека мора да биде најплатен фудбалер на МУ. Воедно мислам дека од тогаш и почна да му диши низ ушите:(
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.892
Поени од реакции
10.517
Точно е дека тоа што играше на јако ниво од 16 си има улога ама ако водеше начин на живот пола од оној на Роналдо и Ибра имаше да извади уште три сезони на високо ниво, ке му најдеа нова позиција ама дебелото јок си лабавеше па затоа послем секоја повреда или пауза му требаше доста да фати форма, што значи ако го оставеа за да влегува од клупа апсолутно никаков ќар ке немаше


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
Денеска му бил роденденот на Ерик Кантона, прво шо ми падна на ум беше дали ако се родел малку подесно на картата наместо во Франција ќе се викаше Кире Кантона :D
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.618
Поени од реакции
7.187
Чекај да ги видиш домашните дресови колку се лоши.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom