Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
757
Поени од реакции
626
Има некој побитен медиум објавено оваа или Твитер шпекулација.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.178
Поени од реакции
903
Ние имаме историја за неуспешни трансфери од Дортмунд и по таа основа треба да намалат некој милион .
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
757
Поени од реакции
626
Да дојде некој и да ни го бара Рашфорд зарем нема да му собереме се што има неверувам да попушти Дортмунд. али имаме среќа што ќе олабават малку со претераните суми инаку 150 мил ќе бараа.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.178
Поени од реакции
903
Да дојде некој и да ни го бара Рашфорд зарем нема да му собереме се што има неверувам да попушти Дортмунд. али имаме среќа што ќе олабават малку со претераните суми инаку 150 мил ќе бараа.
Разликата е во тоа што Рашфорд е веќе во голем клуб и игра на ниво, Јунајтед не е тип на клуб како Дортмунд да ги продава играчите за да профитира, јас Дортмунд така го гледам. Единствено нешто што ми мати работа е тоа што Дортмунд секоја година најјаките ги продаваат и пак играат јако, а ние секоја година купуваме и пак сме променливи, да не кажам многу под тоа што се очекува, во тоа мислам дека игра улога и лигата со тоа што Бундес лигата е полесна физички, па така крем де ла крем си е при врвот како во Англија до пред 10години.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
757
Поени од реакции
626
Дортмунд е посупешен од Јунајтед бар во последиве години тоа е заради структурата на клубот и вложување во клубот што ните треба да го правиме не само да купуваме играчи а ако не освоиме поголем трофеј во следните 2 години Рашфорд ќе си оди секој фудвалер сака успех не да игра за историски клуб.
Инаку за тоа дека Јунајтед нема да троши повеќе од 70 мил на играч точно е само незнам дали ќе успее за Санчо можеби гледаат и други опции што ми се допаѓа.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.178
Поени од реакции
903
Да ти кажам не се сложувам дека е поуспешен од Јунајтед. Тоа е лузерски пристап за мене, тие се добри, супер игра имаат, неверојатна хемија, навивачи се тоа , ама можноста секој играч да биде продаден во секој момент по одредена цена го прави Дортмунд не сериозен за било каква цел, било тоа да е прврнство или ЛШ.
Мислам дека нашите не сакаат таков впечаток да остават, и инвестициите тоа и го покажуваат, сакаат да вложат во квалитет за долги времиња. Оти се и свесни дека не можат да ги продадат играчите за повеќе од тоа што се земени.
Јас ќе се сложам со тебе ако мислиш на тоа да земаат млади таленти како Санчо за без пари и да ги праат world class играчи, за тоа си треба време и чиста среќа ти е да испадне нешто такво за толку кратко време.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
757
Поени од реакции
626
Абе ти си имаш мислење и јас си имам мислење и јас не се сложувам со тебе дека теба среќа за да биде игрaч world class си имаат Дортмунд директор за фудбал си работи на тоа тој да наоѓа таленти и добри скаути незнам само нашите што прават скаути.
А да поуспешен е од нас и Дортмунд падна некоја сезона али пак поконстантно игра во европа од нас .
Инаку сега читав на Њукасал ќе им биде дозволено преземање од арапите така да може и таму да заврши Санчо а и можеби ќе сакаат некои од нашите.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
579
Поени од реакции
737
Абе ти си имаш мислење и јас си имам мислење и јас не се сложувам со тебе дека теба среќа за да биде игрaч world class си имаат Дортмунд директор за фудбал си работи на тоа тој да наоѓа таленти и добри скаути незнам само нашите што прават скаути.
А да поуспешен е од нас и Дортмунд падна некоја сезона али пак поконстантно игра во европа од нас .
Инаку сега читав на Њукасал ќе им биде дозволено преземање од арапите така да може и таму да заврши Санчо а и можеби ќе сакаат некои од нашите.
Брат не заебавај, Њукасл од кај нас можи да ги земи само тие кои ќе одлучат да ги продадат, а сите знаеме кои се, друг никој неможат да земат. А за Рашфорд и Мектоминеј очекувам цела кариера да останат тука.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
11.544
Поени од реакции
15.250
Зошто Јунајтед нема пари, па ќе одат во Њукасл по пари. Од Њукасл ќе бидат загрозени Челзи, Тотенхем и Арсенал, кои нема да може да се натпреваруваат со нивните пари. И евентуално Сити, ако од политички причини едниот муџахедин реши да го минира другиот братучед муџахедин.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
757
Поени од реакции
626
Абе и јас го очекував истото за Роналдо и за Руни ама видиш не испадна така ќе видиме.
А за Њукасал и мислев да земат од оние отпишаните како Санчез и Лингард .
Зошто Јунајтед нема пари, па ќе одат во Њукасл по пари. Од Њукасл ќе бидат загрозени Челзи, Тотенхем и Арсенал, кои нема да може да се натпреваруваат со нивните пари. И евентуално Сити, ако од политички причини едниот муџахедин реши да го минира другиот братучед муџахедин.
А што тоа што Њукасал за 3 до 5 години ако се случи преземањето Јунајтед нема да може ни во Лига европа да игра.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
11.544
Поени од реакции
15.250
Абе и јас го очекував истото за Роналдо и за Руни ама видиш не испадна така ќе видиме.
А за Њукасал и мислев да земат од оние отпишаните како Санчез и Лингард .

А што тоа што Њукасал за 3 до 5 години ако се случи преземањето Јунајтед нема да може ни во Лига европа да игра.
Види, ако Јунајтед не игра ни Лига Европа, ќе биде заради грешки на луѓе во клубот, глупи трансфери и глупи одлуки. Не затоа што Јунајтед не може да биде компетитивен со било кој финансиски.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
757
Поени од реакции
626
Види, ако Јунајтед не игра ни Лига Европа, ќе биде заради грешки на луѓе во клубот, глупи трансфери и глупи одлуки. Не затоа што Јунајтед не може да биде компетитивен со било кој финансиски.
Па ли малку грешки имаше до сега и сигурен си дека нема да се повторат.
А ако не се вратиме на успеси и финансиите ќе ги снема не нагло нормално.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.178
Поени од реакции
903
Ќе нема потреба од ЛШ самата лига ќе биде страшна, уште повеќе пари ќе има, сите најјаки играчи ќе бидат таму, страшна конкуренција, уште повеќе инвестиции, нека се плаши УЕФА и ФИФА за ова што се случува и ќе се случуваа, тоа е директна закана за нив и за Шпанците и останатите лиги.
И секако не верувам дека ќе има ист шампион 2 години по ред камоли 3.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
11.544
Поени од реакции
15.250
Па ли малку грешки имаше до сега и сигурен си дека нема да се повторат.
А ако не се вратиме на успеси и финансиите ќе ги снема не нагло нормално.
Тоа ќе го видиме наредна година. Ако имаме уште еден дроп на перформанси, наместо значаен напредок, ќе треба да се помириме дека ќе треба долго да се чека. Со Мурињо втората сезона изгледаше одлично, третата беше катастрофа.

Оваа сезона со Солскер е падни стани, радува напредокот после Фернандеш. Ако тоа не продолжи во ист правец до декември, да, тогаш Јунајтед уште долго ќе чека за станување голем клуб повторно.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
579
Поени од реакции
737
Добро од Роналдо не ни очекував да биди во Јунајтед уште долго, Руни можи да се речи дека скоро цела кариера ја помина тука, 13 години, замина на залезот... Кај Рашфорд друга е ситуацијата, посебно во последно време се гледа колку е посветен и колку се дава за клубот и надвор од утакмиците.

А на Њукасл можи да се гледа како на опција да извадиме некој добар кеш за Лингард, Џонс и компанија :)
 
На врв Bottom