Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Има ли инфо за тоа дали ќе продолжи сезонава? Некој релевантен од тие вашите по твитер?
Јас мислам дека ако евентуално продолжи во Јуни наредната ќе почне Септември,Октомври ако воопшто и почне.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.615
Поени од реакции
7.184
Мислам дека нема да има одмор ќе заврши оваа у јули ќе почне следната во август можеби малку покасно а да се заврши ќе се заврши треба да вратат 750 милиони фунти ако не се заврши.
Официјално одложена е до почетокот на мај имаше и официјална изјава од клубот.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Дали има некој играч кој е на излезна врата од Јунајтед а да Арсенал и во последно време Интер не се заинтересирани за истиот :pos: :pos:
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
1586127404961.png

Имаше овде пред некое време пцовки на сметка на Линделоф, а богами и на социјални мрежи доста се ругаше Виктор и се правеа паралели со Рој Кин, Руни итн.Сакам да кажам дека жена му одлично ја искористила приликата да се изрекламира преку Линделоф, жената е моден дизајнер.

Колку ефтин маркетинг, смешно ми е дури.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135

Нема зима за нас, полни сме како брод :D

Имам осечај дека Ед ќе се расфрла за играчи летото
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Прегледај го приврзокот 243275

Имаше овде пред некое време пцовки на сметка на Линделоф, а богами и на социјални мрежи доста се ругаше Виктор и се правеа паралели со Рој Кин, Руни итн.Сакам да кажам дека жена му одлично ја искористила приликата да се изрекламира преку Линделоф, жената е моден дизајнер.

Колку ефтин маркетинг, смешно ми е дури.
Настрана ова, алал да им е на ова Швеѓаниве и Норвежаниве, за ништо не се замараат, затоа до 150 години живеат.
Автоматски споено мислење:


Нема зима за нас, полни сме како брод :D

Имам осечај дека Ед ќе се расфрла за играчи летото
Срамота е на таков пријавен капитал да се праќаат вработени на одмор, лошо ќе влијае и на PR многу, види како ги распнаа Ливерпул, Тотенхем и Њукасл.
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.457
Поени од реакции
419
Карантински занимации

Хајлајтс од четвртфинале и полуфинале ЛШ 1998/99 - финалето го знаеме сите.

Четвртфинале против Интер - Дуел на Бекам против Симеоне, прв пат после случката на светското првенство 1998 во Франција. Интер со Баџо, Занети, Заморано, Роналдо. Победа за Јунајтед 2:0 на Олд Трафорд и потоа 1:1 у гости.


Полуфинале против Јувентус - Предводен од Карло Анчелоти, во тимот ги имаат Зидан, Инзаги, Давидс, Конте, Дешамп. На Олд Трафорд вадиме 1:1 со гол на Гигс во 90+ минута. Во реваншот на гости, губиме 2:0 после 11 минути игра, и после ја вртиме 2:3, победа и пласман во финале. Заради славното финале овој пресврт не добива толку фама.


Финалето го знаеме со затворени очи.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Настрана ова, алал да им е на ова Швеѓаниве и Норвежаниве, за ништо не се замараат, затоа до 150 години живеат.
Автоматски споено мислење:


Срамота е на таков пријавен капитал да се праќаат вработени на одмор, лошо ќе влијае и на PR многу, види како ги распнаа Ливерпул, Тотенхем и Њукасл.
Имаше пред некој ден дека и на играчите нема да му се намали платата, мислам дека сме еден од по ретките кои не намалија плати (со исклучок на ова доброволно што дадоа 30% донација од платите )
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Шала на страна ми фали ПЛ . Со вакво сценарио којзнае дали и ќе продолжи.
Ма да можно е да ја поништат цела сезона според мене.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.615
Поени од реакции
7.184
Шала на страна ми фали ПЛ . Со вакво сценарио којзнае дали и ќе продолжи.
Ма да можно е да ја поништат цела сезона според мене.
Па да враќаат 750 мил а и така губат пари поради кризата нема шанса да се поништи ќе се игра до Нова година ако треба нема да се поништи .
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Uste nema informacii deka Jones se povredil doma. :D

Mos kje go bide koga kje se vrati fudbalot. :popce:
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.356
Поени од реакции
3.223
Ole says he is confident Paul Pogba & Marcus Rashford will return to United if football resumes in May/June.

He also states the club have had more time than usual to discuss transfers & that he is confident of striking in the market whenever that will be held.

Sancho
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263

Рашфорд имаше лајв со Санчо за bleacherreport пред некој ден.Некако многу хајп ја следи целава приказна за Санчо.
Автоматски споено мислење:

1586476376572.png
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom