Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
24.736
Поени од реакции
39.109
Што е ова со Санчо, сегде се збори. Нема теорија ние трансфер да средиме без перипетии, и тоа за време на пандемија.
 

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
962
Поени од реакции
1.024
Кои гзлаци, ама па пола од нив деца како денешниве....

Treble season
 

ziak92

Weezy
Член од
21 ноември 2007
Мислења
9.586
Поени од реакции
7.047
Шангај Шенхуа му нуди продолжување на договорот на Игало со неверојатни 400к неделно
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
6.354
Поени од реакции
3.865
Што е ова со Санчо, сегде се збори. Нема теорија ние трансфер да средиме без перипетии, и тоа за време на пандемија.
Не те потсетува ситуацијата на онаа со Гризман пред 3-4 сезони? :D
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
647
Поени од реакции
829
Не те потсетува ситуацијата на онаа со Гризман пред 3-4 сезони? :D
Не е исто, то беше само шпекулација која се вртеше секоја сезона. Сега јавна тајна е дека преговараат за Санчо и дека е прв transfer target за следна сезона
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
4.305
Поени од реакции
3.794

Клупа: Ромеро, Туанзебе, Далот, Фред, Џејмс, Игало, Гринвуд.Поширок состав: Вилијамс, Матич, Чонг, Лингард, Гомес, Мата, Переира, млад/нов ЦБ, млад/нов холдинг мид.

Се вртат муабети дека Погба можно е да остане ради економската криза и високата цена поставена од клубот, додека муабетите аз нов договор ми се реални само ако има откупна клаузула Погба во новиот договор.Исто ако се остварат идеите да земат некој асален и квалитетен шпиц, тогаш тимов уште подобар ќе биде.

Ваков состав на тим има голем потенцијал по мене и можно е да атакуваат на доста полиња.Едина работа што би ја забележал е дека Погба и Бруно би функционирале како 2 8ци или наизменични 10ки, во зависност од тек на утакмица или кондиција на играчите.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
6.354
Поени од реакции
3.865
Не е исто, то беше само шпекулација која се вртеше секоја сезона. Сега јавна тајна е дека преговараат за Санчо и дека е прв transfer target за следна сезона
Па имаше клаузула Гризман и очекувавме да ја активират во секој момент. Во меѓувреме излегуваа рaзни изјави, де од брат му де од некој друг, лајкувани објави и слично.
 
Последно уредено:

ziak92

Weezy
Член од
21 ноември 2007
Мислења
9.586
Поени од реакции
7.047
Да не се случеше банот за Атлетико имаше голема веројатност да се ангажира Гризман тоа лето. Потоа во Јануари го купивме Санчез и нашиот интерес заврши тука. Да не го купевме Санчез, можеби ќе се обидевме да го купиме Гризман по СП.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
1.100
Поени од реакции
1.705
Ако остане Погба, сигурен сум дека нема да се купува Грилиш/Медисон.
Санчо + еден штопер и дмф задоволен ќе сум.
Еден од нив треба да се земе, ја би пре Грилиш, ама Оле и компанија си знаат подобро. На лигушот не смееме да се потпреме, барем тоа треба да е научено за овие години!
Санчо? Хм, мислам дека тешко, иако скоро 99% од медиумите го поврзуваат со нас, мислам дека е само билдање цена од страна на Борусија! Штопер обавезно, центарфор исто, а за дмф како карта легне!
Иако верувам дека после оваа криза, ништо нема да биде како што беше досега!
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
726
Поени од реакции
300
Погба во Јунајтед и во следната сезона (без да купиме добра замена) е меч со две острици.

Ако почне пак да глуми "Ме боли ова, ме боли она...", а во исто време скока по разни забави и свадби - отиде и следната сезона по вода.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
495
Поени од реакции
295
И јас мислам дека по секоја цена треба да се ослободиме од него,а сега ако не се доигра сезонара,ке имаме доста загуби,кој знае колку ке смееме да трошиме,така да ваљда шпицот Игало ке биде и ке се земе десно крило и ууште еден везњак
 
На врв Bottom