Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.873
Поени од реакции
4.244
Screenshot_20200316_143335_com.facebook.katana.jpg
Јане со честитка за роденденот на Погба.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.051
Поени од реакции
9.092
Бруно е играч на месецот во Премиер Лига!
како тргна и на сезоната ке го прогласеа
иначе по тоа се двојат играчите од добри и класа нешо налик Роналдо безразлика на лига, менаџер, сонце, дожд, јазик они си газат а не адаптација на лига па на играли па у депресија од облачното време


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
14 април 2012
Мислења
29.930
Поени од реакции
57.061
Му помага тоа што на млади години собрал храброст да се проба во Италија, па сега адаптацијата му иде полесно. Секако, карактерот игра огромна улога.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.251
Поени од реакции
7.256

Прочитав дека Фред има одлична комуникација и дружба со Бруно, надвор од терените пред се затоа што зборат и двајцата португалски.Земајки го тоа во предвид, имаме обезбедно средишна тројка за наредни неколку години т.е. Скот, Фред и Бруно пред нив.

 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.609
Поени од реакции
8.201
Може Фред и марсовски да збори, не е другарче на Бруно! Нема Фред визија и кретивност за импровизации со него, али ајт, тука е нема да штети малку буст ;)
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.243
Поени од реакции
1.105
Може Фред и марсовски да збори, не е другарче на Бруно! Нема Фред визија и кретивност за импровизации со него, али ајт, тука е нема да штети малку буст ;)
Ама затоа сече противнички напади и има повеќе одземени топки од сите во ПЛ,затоа трча за двајца,треба и таков играч
 
Член од
14 април 2012
Мислења
29.930
Поени од реакции
57.061
Дефинитивно, Фред ја имаа онаа енергија во средината што Ерера ја носеше. Почнува да се забележува дека се мачи да го направи оној креативен пас кога треба да пробие одбрана. Но, тоа не му е работа. Јас сум презадоволен од него, од флоп, до еден од најредовните во тимот сезонава. Мидлам дека не би имал и самиот играч против, да го ротираат, иако ми делува дека он ке отиде курбан кога Даберот ке се врати во првиот тим.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.609
Поени од реакции
8.201
Дефинитивно, Фред ја имаа онаа енергија во средината што Ерера ја носеше. Почнува да се забележува дека се мачи да го направи оној креативен пас кога треба да пробие одбрана. Но, тоа не му е работа. Јас сум презадоволен од него, од флоп, до еден од најредовните во тимот сезонава. Мидлам дека не би имал и самиот играч против, да го ротираат, иако ми делува дека он ке отиде курбан кога Даберот ке се врати во првиот тим.
Чудно што ти е навика! Ерера го земаме за еталон, а човекот беше играч за ротација, ништо више!
Тоа што ПСЖ истурија толку пари за него, више збори за глупоста нивна, отколку за квалитетот на Ерера. Јас искрено Фред би го играл пред Ерера во секое време. А ставот дека не му е задача да дава квалитетни завршни пасови, баш и не ти држи вода, не би сметало, ама кога нема се може и без нив.
Исто даберот, памти ми збор, никад нема да заигра континуирано! Ќе поигра малку па или ќе сјебе нешто или ќе смислат нешто со идиотот од менаџер, пак ќе биде иста песна! Имам осет дека ни Оле не се топи од среќа да го игра, али одозгора му се диктира да дава такви изјави, какви што дава! Сетики истурија цело богатство за него!
Бајдвеј, на сите глупости, сабајлево читам дека Игало прифаќа многу помала плата, само да остане во Јунајтед! А знае дека ќе биде трета опција! Аферим ако е вистина, пример за крлежите.
Секој ден во секој поглед се повеќе го ценам човеков! Иако јас бев фанот со можеби најголеми очекувања од него, успеа и мене да ме изненади, позитивно разбирасе ;) !
Автоматски споено мислење:

Ама затоа сече противнички напади и има повеќе одземени топки од сите во ПЛ,затоа трча за двајца,треба и таков играч
Се согласувам, треба! Ама не е лошо кога ќе ја земе таа топка да даде и некој квалитетен пас! Некако сме помирени со аксиомата дека сила и ум не одат заедно:D
 
Последно уредено:
Член од
3 ноември 2009
Мислења
5.009
Поени од реакции
27.560
Штета ќе биде даберот да се влече по терен и да пробува пасови у празно со пета на сметка на Фред.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.276
Поени од реакции
5.647
Играме во 3 натпреварувања до крај на сезона, ќе има ротации на секој дел од теренот, особено во средниот ред. Ако по некоја случајност се доигра сезоната веројатно ќе имаме и уште погуст распоред.

Најмал проблем е врајќането на Погба во моментов, нека се среди ситуацијата со вирусов прво па ќе видиме што како. Ова со вирусов веројатно ќе има финансиски последици врз сите клубови па ќе мора да се менуват и стратегии за трансфери. Не е јасно дали ќе заврши воопшто сезонава (ако да, во каков формат ќе се доигрува) ниту дали навреме ќе почне следната(ако воопшто започне).
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
7.092
Поени од реакции
5.678
Незнам што имате толку против Фред со Басака се во борба за играчи на сезоната во тимот
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
7.092
Поени од реакции
5.678
Може Фред и марсовски да збори, не е другарче на Бруно! Нема Фред визија и кретивност за импровизации со него, али ајт, тука е нема да штети малку буст ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom