Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
7.092
Поени од реакции
5.678
Уште е пре рано да се оценува да видиме како ќе се снајде до крајот на сезоната искрено немам многу доверба во Оле .
Ако не се прекине првенството .
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.243
Поени од реакции
1.105
Уште е пре рано да се оценува да видиме како ќе се снајде до крајот на сезоната искрено немам многу доверба во Оле .
Ако не се прекине првенството .
Со осакатен тим е уште во трка за топ4, ЛЕ и ФА куп и секој натпревар играме се подобро и подобро и уште немаш доверба?
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.873
Поени од реакции
4.244
Со осакатен тим е уште во трка за топ4, ЛЕ и ФА куп и секој натпревар играме се подобро и подобро и уште немаш доверба?
Па и лани имаше извонредна серија на резултати. Колку беа, 3 месеци без пораз? Па потоа се падна во вода.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.609
Поени од реакции
8.201
Не дека и тие пред нас на табелата не се со осакатени тимови, Челзи може и бетер е! Главно мене ми се допаѓа пристапот, трансферите и одалечувањето на паразитите од тимот. Откако ги земаа Фернандеш и Игало а ги снема Лингур и Переира, огромна разлика има. Само не се радувајте многу, поради нула интерес за циганот, постои голема можност да остане кај нас. Е од тука натаму господ нека ни е на помош! Единствена надеж е дека и понатака ќе остане "повреден"!
Многу ме интересира исто како Рашфорд ќе се вклопи во оваа слика, оти ако продолжи со себичење како Кејн, оде хомогеноста на тимот у пм.
Повеќе се надевам дека ќе купат нови дечки и пополека ќе изветрее вирусот кој не тресе веќе речиси деценија!
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.873
Поени од реакции
4.244
Лигата и ЕЛ суспендирани до 3.4.
Баш сега кога им тргна..
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.251
Поени од реакции
7.256

До сега братов имал одлично согледување за работата и функционирањето на Оле, така да ова е доста интересно објаснување за измените.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
29.930
Поени од реакции
57.061
Да примевме гол со Сити, оној што му ги поништија на Агуеро заради минимален офсајд, ке се распадневме од што не доминираа и ке го изгубевме мечот. Мора да постојат други начини за билдање на физичка кондиција, кога контролираме мечеви, него ли ризикување на повреди ради преиграност кога немаме контрола врз мечот.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.251
Поени од реакции
7.256
Да примевме гол со Сити, оној што му ги поништија на Агуеро заради минимален офсајд, ке се распадневме од што не доминираа и ке го изгубевме мечот. Мора да постојат други начини за билдање на физичка кондиција, кога контролираме мечеви, него ли ризикување на повреди ради преиграност кога немаме контрола врз мечот.
Најголема дамка у неговата тренерска кариера во Јунајтед по мое мислење, дури поголема од играњето на Лингард и Переира и форсирањето/прегорувањето на Мегваер, Рашфорд, Џејмс, Фред и Ван Бисака.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.955
Поени од реакции
1.830
Најголема дамка у неговата тренерска кариера во Јунајтед по мое мислење, дури поголема од играњето на Лингард и Переира и форсирањето/прегорувањето на Мегваер, Рашфорд, Џејмс, Фред и Ван Бисака.
Ван Дајк,Робертсон,Трент,Мане,Салах изиграа по 60 натпревари сезонава и не е никаков проблем.
Дамка му било на Солскјаер , ги прегорел Мегваер и Фред, па професионални фудбалери се , треба да се спремни .
Да не забораваме дека цела сезона мака мачиме со повреди, кога единствена опција од клупа ти е Џонс, ќе го играш Магваер па макар и да не е 100% фит. Да беа фит цела сезона Баји и Туанзебе сигурен сум дека Мегваер ќе имаше 5-10 натпревари помалку сезонава.
И доста му барате мани на Оле, клубов ни беше западнат во таква анемија после Ван Гал и Мурињо , што мислам дека никој не би завршил подобра работа Оле.
Да се разбериме, не викам дека Оле е безгрешен, направи и тој доста грешки, ама да му замерувате за вакви глупости е смешно.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.474
Поени од реакции
4.135
Најголема дамка у неговата тренерска кариера во Јунајтед по мое мислење, дури поголема од играњето на Лингард и Переира и форсирањето/прегорувањето на Мегваер, Рашфорд, Џејмс, Фред и Ван Бисака.
Тие се играчите, сакал-нејќел мора да ги игра. Еве земи спореди на пример со играчи од Ливерпул, Мегвајер со Ван Дајк исто имат утакмици изиграно (по 41), Ван Бисака со Трен, 34 - 40...
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.480
Поени од реакции
-759
Да примевме гол со Сити, оној што му ги поништија на Агуеро заради минимален офсајд, ке се распадневме од што не доминираа и ке го изгубевме мечот. Мора да постојат други начини за билдање на физичка кондиција, кога контролираме мечеви, него ли ризикување на повреди ради преиграност кога немаме контрола врз мечот.
Sto bi bilo koga bi bilo.....

Kolku natprevari ne pobedivme ovaa sezona zaradi mali margini koi odea vo korist na protivnikot?
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.609
Поени од реакции
8.201
Да примевме гол со Сити, оној што му ги поништија на Агуеро заради минимален офсајд, ке се распадневме од што не доминираа и ке го изгубевме мечот. Мора да постојат други начини за билдање на физичка кондиција, кога контролираме мечеви, него ли ризикување на повреди ради преиграност кога немаме контрола врз мечот.
Ок, најверојатно така ќе беше!
Оваа твоја мисла ме наведе на една епизода кога дојде Ибра! Ибра прави пресинг, Руни си ги драпа, и нормално Ибра излегува од кожа! Следната акција обратно и така до ден денешен! Ги имавме едни од најголемите психолози и тактичари за менаџери, а тимски и играчки дух нула, ако не и во минус!
Ми се плаче кога ќе се сетам на Ферги, неговите осум одбрамбени играчи во состав, кои не само што се држеа на утакмиците него и си победуваа, како да е нешто најнормално на светот! Не е толку физичката сила и кондиција во прашање, вербата во системот е!
Мегваер не верува во пола од тимот, затоа се троши дупло него ван Дајк! Трча пренесува топка напред, што треба да го прави неговиот полесен партнер, ама на Линделоф ќе му го остави тоа? При прекини он е кулата што се гаѓа, пошто играме со квазицентарфори, сето тоа доведува до енормно трошење на играчите што ги бива!
Не викам дека Игало е незнам каков центарфор, ама ни покажа што значи да имаш вистински центарфор во игра! Не да измислуваш топла вода со Марсијал или ај да не дробам....
Нејсе, трпение, да се скоцка тимот со уште 2-3 нормални појачувања, после ќе лафиме. Засега е така, дури и кога имаме сили, немаме верба!
 
Член од
14 април 2012
Мислења
29.930
Поени од реакции
57.061
Најголема дамка у неговата тренерска кариера во Јунајтед по мое мислење, дури поголема од играњето на Лингард и Переира и форсирањето/прегорувањето на Мегваер, Рашфорд, Џејмс, Фред и Ван Бисака.
Пишав и претходно, првото го разбирам, иако би сакал да носам мислење врз основа на тоа кој одлучил летово да не го купи Бруно, ги играше двајцава од што мораше. Кога се комплетираше составот, ете ги, на клупа, па ни таму.

Имам мали замерки што ги форсира дел од првотимциве против боранија екипи, тука сигурно може да им даде поштеда. Од друга страна, тоа ми вика дека има играчи на кои Оле не им верува доволно дека се квалитетни, за да му извадат добар резултат и против послаба екипа.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.051
Поени од реакции
9.092
Пишав и претходно, првото го разбирам, иако би сакал да носам мислење врз основа на тоа кој одлучил летово да не го купи Бруно, ги играше двајцава од што мораше. Кога се комплетираше составот, ете ги, на клупа, па ни таму.

Имам мали замерки што ги форсира дел од првотимциве против боранија екипи, тука сигурно може да им даде поштеда. Од друга страна, тоа ми вика дека има играчи на кои Оле не им верува доволно дека се квалитетни, за да му извадат добар резултат и против послаба екипа.
абе незаебавајте у глупи купови ги играше првотимците и тоа недолечени некои
кога имаш мал фонд на играчи испаѓаш од купови набрзинка и се концентрираш на главното


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom