Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
7 декември 2019
Мислења
4.609
Поени од реакции
8.187
The Reds line up as follows:

United: Romero, Williams, Bailly, Maguire (c), Shaw, Fred, McTominay, Mata, Fernandes, James, Ighalo.

Subs: De Gea, Lindelof, Tuanzebe, Andreas, Matic, Chong, Greenwood.

Добар состав! Ма аресва ;)
Погба може да остане само како маскота, ќе му легне улогата :D
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.128
Поени од реакции
966
The Reds line up as follows:

United: Romero, Williams, Bailly, Maguire (c), Shaw, Fred, McTominay, Mata, Fernandes, James, Ighalo.

Subs: De Gea, Lindelof, Tuanzebe, Andreas, Matic, Chong, Greenwood.

Добар состав! Ма аресва ;)
Погба може да остане само како маскота, ќе му легне улогата :D
Можел да го стави Гринвуд во прва, а Џејмс да го одмори малку
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.609
Поени од реакции
8.187
Можел да го стави Гринвуд во прва, а Џејмс да го одмори малку
Гринвуд е стерилен во ситуации кога е егал или не вршиме тотален притисок! На гости не очекувам дека ќе ги набутаме во нивниот шеснаесетник, повеќе е за очекување дека егал ќе биде до кај 65-70 мин. После може и ќе падне ЛАСК кондиционо! Освен одмарањето на Џејмс, нема саглам причина Гринвуд да биде во први 11!
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.128
Поени од реакции
966
Гринвуд е стерилен во ситуации кога е егал или не вршиме тотален притисок! На гости не очекувам дека ќе ги набутаме во нивниот шеснаесетник, повеќе е за очекување дека егал ќе биде до кај 65-70 мин. После може и ќе падне ЛАСК кондиционо! Освен одмарањето на Џејмс, нема саглам причина Гринвуд да биде во први 11!
Одмарањето е едно, а и детето може со еден потег да реши утакмица
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.496
Поени од реакции
875
Како му се лепи топкава на Игало.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.050
Поени од реакции
3.323
Каква контрола на топка демонстрираше Игало секоја чест. Ама Бруно како дели топки како на шала, дефинитивно засилување какво што ни требаше во средината.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.187
Поени од реакции
12.629
Колку е морбидно без публика
Ептен ме потсеќа на натпревар од втора (па и прва) лига кај нас, иста атмосфера има. Ко некоја полу-аматерска утакмица да гледам, мозокот не ми прифаќа дека е озбилна утакмица во нокаут фаза на Европа Лига :ROFLMAO:
Али интересно е дека можеш да ги слушаш што зборат меѓусебе...Ромеро цепа ли цепа на шпански, еден збор не кажа на Англиски, а едино Мата е Шпанец во составот :LOL:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
28.568
Поени од реакции
52.461
Ромеро цепа ли цепа на шпански, еден збор не кажа на Англиски, а едино Мата е Шпанец во составот :LOL:
Се дере на Шпански, каде да му стојат 3-ца, тоа барем го разбрав :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom