Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
7 декември 2019
Мислења
4.609
Поени од реакции
8.189
The Reds line up as follows:

United: Romero, Williams, Bailly, Maguire (c), Shaw, Fred, McTominay, Mata, Fernandes, James, Ighalo.

Subs: De Gea, Lindelof, Tuanzebe, Andreas, Matic, Chong, Greenwood.

Добар состав! Ма аресва ;)
Погба може да остане само како маскота, ќе му легне улогата :D
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.177
Поени од реакции
1.025
The Reds line up as follows:

United: Romero, Williams, Bailly, Maguire (c), Shaw, Fred, McTominay, Mata, Fernandes, James, Ighalo.

Subs: De Gea, Lindelof, Tuanzebe, Andreas, Matic, Chong, Greenwood.

Добар состав! Ма аресва ;)
Погба може да остане само како маскота, ќе му легне улогата :D
Можел да го стави Гринвуд во прва, а Џејмс да го одмори малку
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.609
Поени од реакции
8.189
Можел да го стави Гринвуд во прва, а Џејмс да го одмори малку
Гринвуд е стерилен во ситуации кога е егал или не вршиме тотален притисок! На гости не очекувам дека ќе ги набутаме во нивниот шеснаесетник, повеќе е за очекување дека егал ќе биде до кај 65-70 мин. После може и ќе падне ЛАСК кондиционо! Освен одмарањето на Џејмс, нема саглам причина Гринвуд да биде во први 11!
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.177
Поени од реакции
1.025
Гринвуд е стерилен во ситуации кога е егал или не вршиме тотален притисок! На гости не очекувам дека ќе ги набутаме во нивниот шеснаесетник, повеќе е за очекување дека егал ќе биде до кај 65-70 мин. После може и ќе падне ЛАСК кондиционо! Освен одмарањето на Џејмс, нема саглам причина Гринвуд да биде во први 11!
Одмарањето е едно, а и детето може со еден потег да реши утакмица
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.507
Поени од реакции
878
Како му се лепи топкава на Игало.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.121
Поени од реакции
3.411
Каква контрола на топка демонстрираше Игало секоја чест. Ама Бруно како дели топки како на шала, дефинитивно засилување какво што ни требаше во средината.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.251
Поени од реакции
12.774
Колку е морбидно без публика
Ептен ме потсеќа на натпревар од втора (па и прва) лига кај нас, иста атмосфера има. Ко некоја полу-аматерска утакмица да гледам, мозокот не ми прифаќа дека е озбилна утакмица во нокаут фаза на Европа Лига :ROFLMAO:
Али интересно е дека можеш да ги слушаш што зборат меѓусебе...Ромеро цепа ли цепа на шпански, еден збор не кажа на Англиски, а едино Мата е Шпанец во составот :LOL:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
28.839
Поени од реакции
53.231
Ромеро цепа ли цепа на шпански, еден збор не кажа на Англиски, а едино Мата е Шпанец во составот :LOL:
Се дере на Шпански, каде да му стојат 3-ца, тоа барем го разбрав :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom