Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Само на цигото да не му го продолжат договорот, само тоа НЕ!!!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.468
Член од
28 јуни 2015
Мислења
815
Поени од реакции
393
Може,ама да потпише нов договор,со тројно намалување на платата,само така би докажал дека заслужува да остане,ако не на лето се знае
Автоматски споено мислење:

Далот пак се повредил...
Некој (Погба) кој веќе ставил рака во теглата со мед, тешко дека ќе се врати на лижавче.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
815
Поени од реакции
393
Или пак нема купец
Така е, и таа варијанта е во игра.

Ако нема заинтересирани клубови за купување - позади твитовите стои Јунајтед, и се обидуваат да ја балансираат работата (клуб, играчи, фан база...).

Ако позади твитовите стои Погба и неговиот "PR team" - неколкумина се изјаснивме погоре што мислиме.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
8.299
Поени од реакции
7.879
Или пак нема купец
па незнам баш со оглед на тоа што свињата раиола излезе да дава онакви изјави
искрено мислам не е толку глуп за да млати празни муабети а уште поискрено се надевам ке го утрапиме на некој


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
8.299
Поени од реакции
7.879
Може,ама да потпише нов договор,со тројно намалување на платата,само така би докажал дека заслужува да остане,ако не на лето се знае
Автоматски споено мислење:

Далот пак се повредил...
нешто читав као сеа зимал 18м годишно а со новиот договор што му го понудиле ке зима 21м


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.131
Поени од реакции
966
нешто читав као сеа зимал 18м годишно а со новиот договор што му го понудиле ке зима 21м


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ваљда за да извадат повеќе пари од трансфер,не верувам дека ке остане
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.474
Поени од реакции
4.135
Ваљда за да извадат повеќе пари од трансфер,не верувам дека ке остане
Факт е дека е најголема ѕвезда во тимот, а со самото то и златна кокошка за маркетинг. Така да се е можно
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.234
Поени од реакции
7.252
Не би имал ништо против Томас Парти од Атлетико, одличен е дефанзивно, работник плус добар со топка, за офанзива не би можел да знам, не мрднаа атлетико од половина :D
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.131
Поени од реакции
966
Не би имал ништо против Томас Парти од Атлетико, одличен е дефанзивно, работник плус добар со топка, за офанзива не би можел да знам, не мрднаа атлетико од половина :D
Томас,Фред,МекТоминеј,МатиќБруно и Грилиш повеќе од супер средина за наредна сезона
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.786
Поени од реакции
6.878
Овој Тотенхем мора да се добие,моментално се на ниво на Њукасл.
Офанзивно се ебана 0,дефанзивно можда кец.
Ако се покакаме тука,тури му курот и оваа сезона.Полесен распоред имаме до крај,мора да се искористи овој моментум.


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.234
Поени од реакции
7.252
Овој Тотенхем мора да се добие,моментално се на ниво на Њукасл.
Офанзивно се ебана 0,дефанзивно можда кец.
Ако се покакаме тука,тури му курот и оваа сезона.Полесен распоред имаме до крај,мора да се искористи овој моментум.


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Мурињо ја искористи фамозната карта "Многу играчи од противничкиот тим би биле стартери во мојот тим" што ја искористи после испадот од Севиља пред 2 години, само што овој пат по директен беше и изјави дека играчите клупата на противникот би биле првотимци кај него.Дополнително претходно ја искористи картата "Изругај јавно играч кој не ти се свиѓа", што значи дека атмосферата им е на доста високо ниво во Тотенхем и се спремни да газат.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.718
Поени од реакции
1.286
Ако не го откажат првенството ради короната.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.131
Поени од реакции
966
Вилијамс десно,ебем ти Далот тамн се оправи и почне да добива минути,он па се повреди
 

Kajgana Shop

На врв Bottom