Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
10 декември 2010
Мислења
6.240
Поени од реакции
7.252
Баји умрен е илјада пати подобар избор од Смолинг. Нас ни треба еден класа штопер и да се исчистат гомната како Линделоф и Џонс. Баји да останеше здрав кој знае кај ќе му беше крајот.
Џабе кога постои само на папир.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
28.839
Поени од реакции
53.231
Смолинг е створен за ротација, да го одмори Мегваер против екипи како Дерби, Ласк и остала боранија. Тука ти треба играч кој нема да е премногу квалитетен, но да е здрав. Нешто што Џонс не е, и не знам зашто само плата му даваат. Требаше уште пред 3-4 години да му акнат клоца.

Патем, за прв пат, по долго, долго време има некој feel good factor околу клубот.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.240
Поени од реакции
7.252
А твојов Смолинг што дека постои уопште? Каква корист од него?
нит ми е од дома, нит па ми е роб, така да не е мој :) "Твојов" Баји за докторски дневници и одржавање на клупски апарати е створен, ништо повеќе.

"Мојот" Смолинг е одличен за со мид-тејбл тимови и ротација за купови + ако не игра константно и не е под притисок, може да заврши работа и со некоја топ6 екипа.Висок и физички јак, искусен и пред се здрав.Вонсериските настапи у италијанска лига не му ги вбројувам зашто не ја ценам многу лигата, така да мислењето е базирано на искуство базирано со клубов.Да не зборам како Меси не зема душа на ОТ ради Смолинг.

Ќе се радуваме на Џонс кога ќе ни рикне Мегваер кај и да е, ако не се повредат со Баји на загревање или при седење на клупа, јер нели мора Мегваер да ги игра сите утакмици што ги има клубов, па макар и со 4то лигаши, анонимуси од блиски исток итн.
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
16 април 2008
Мислења
2.503
Поени од реакции
2.342
нит ми е од дома, нит па ми е роб, така да не е мој :) "Твојов" Баји за докторски дневници и одржавање на клупски апарати е створен, ништо повеќе.

"Мојот" Смолинг е одличен за со мид-тејбл тимови и ротација за купови + ако не игра константно и не е под притисок, може да заврши работа и со некоја топ6 екипа.Висок и физички јак, искусен и пред се здрав.Вонсериските настапи у италијанска лига не му ги вбројувам зашто не ја ценам многу лигата, така да мислењето е базирано на искуство базирано со клубов.Да не зборам како Меси не зема душа на ОТ ради Смолинг.

Ќе се радуваме на Џонс кога ќе ни рикне Мегваер кај и да е, ако не се повредат со Баји на загревање или при седење на клупа, јер нели мора Мегваер да ги игра сите утакмици што ги има клубов, па макар и со 4то лигаши, анонимуси од блиски исток итн.
Автоматски споено мислење:

Твојот Смолинг не е створен за со мид тејбл тимови веч да биде во мид тејбл тим и ништо повеќе. Џабе да ти е здрав кога е токмак. Ете го Туанзебе млад, перспективен за ротација, Баји врши работа периодов и покажува од што е направен кога е здрав, како што кажав ни треба класа штопер до Мегваер. Линделоф и Смолинг се само просеци кои некако успеале да се продадат.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
8.447
Поени од реакции
8.123
значи како сакате вртете пак ни фали квалитетен дефанзивец а тој што ке биде за ротација и не е толку битен ако до него има класа нешто налик сега што ни е штоперското дуо


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.177
Поени од реакции
1.025
значи како сакате вртете пак ни фали квалитетен дефанзивец а тој што ке биде за ротација и не е толку битен ако до него има класа нешто налик сега што ни е штоперското дуо


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линделоф,Баји,Туанзебе и Смолинг, ако се врати покрај Мегваер нема потреба од друг дефанзивец,ама ако се продадат Џонс и Смолинг сигурно ке земат некој
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.052
Поени од реакции
5.156
Прво нека се ослободат од Рохо и Џонс па после нека му ја мислат што со Смолинг и Бејли. Ако изнудат 25-30м за Смолинг колку што наводно бараат мислам дека нема ни да размислуват.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.470
Супер вест онаа за Санчо и Грилиш вие за Џонс и Рохо се оправате, се тоа ќе оди на shipment летово :D
Автоматски споено мислење:

p.s. Ме радува видеово... некои од емоцииве тука и да сакаш не можеш да ги изглумиш

 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
815
Поени од реакции
393
Нека го искористат до лето, а после - продавај на највисокиот понудувач!

На повидок се неколку одлични (играчки) опции за клубот.
Го немаме тој луксуз пак (уште неколку години) да бидеме нечии бебиситерки.

Не за џабе се рекло...
"Волкот влакното го менува, но не и табиетот."

Продавај!
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.177
Поени од реакции
1.025
Нека го искористат до лето, а после - продавај на највисокиот понудувач!

На повидок се неколку одлични (играчки) опции за клубот.
Го немаме тој луксуз пак (уште неколку години) да бидеме нечии бебиситерки.

Не за џабе се рекло...
"Волкот влакното го менува, но не и табиетот."

Продавај!
Може,ама да потпише нов договор,со тројно намалување на платата,само така би докажал дека заслужува да остане,ако не на лето се знае
Автоматски споено мислење:

Далот пак се повредил...
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom