Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Црнчево има да се труди повеќе од Переира и Лингард заедно од она што го видов не е класична 9ка не очекувам повеќе од 5 гола (дали и толку) ама знам дека ќе даде се од себе и ни еднаш нема да флопне
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Ushte ne mi se veruva deka pravite matematiki sporedbi itn. Covekot e dojden na pozajmica poso imame nieden napagac. Jas se molam samo deka naucija posle ovie 6 godini deka gubreto se frla i se kupuvaat novi igraci. Mesto procesov da trae 2 godini nasiot trae 7. Imbecili
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Еве сеа и за Игало, извадија статистики од пред 2 години во Вотфорд што имал, па уште и со Лаказет споредби.
Ко прво не знаеш во каква форма доаѓа, има 2-3 години плус од кога си го "гледал" последен пат, доаѓа да пополни дупка(место) каде што фалат играчи, не можеш да очекуваш дека сам ќе ја сврти сезоната. Едноставно види го прво како игра, која ќе му биде улогата во тимов до крајот на сезоната, па после склопи некое мислење за него.
Имало вакви играчи и во времето на Ферги, како Ларсон и Овен, некој со поголем импакт некој со помал, ама пак не биле играчи за подолги стази.

Пошто јас ја ставив статистиката за Лаказет, морам да се објаснам зошто очиглeдно погрешно си ме сфатил.
Прво само по себе, таа статистика е пародија и заебанција, иако точна, испровоцирана е од фанови на Арсенал што се смеат на позајмницата демек глеј на кое ниво се спаднати, а уставари Лаказет има помал учинок.Сума сумарум, заебанција е.

Второ не очекувам да добиеме играч на ниво на Лаказет пред се зошто типот играше во Кина 3 години и мислам дека физички и квалитативно ќе фејлне, али нека има некој да ги одмори Гринвуд и Марсијал + да потрча у Белгија кај Бриж или евентуално у Русија у дивините ако ни се падне некој таков чкљ противник.За во ЛЕ и против боси екипи мислам ќе се најде.

Трето играчот е привремено решение и мислам дека никој тука нема големи очекувања дека ќе го биде или дека ќе ни ја спасува сезоната.Баш напротив, секој гол и асистенција е позитивно изненадување и бонус.Моите лични очекувања е дека нема да биде ништо поарен од Фалкао.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.140
Поени од реакции
35.141
Пошто јас ја ставив статистиката за Лаказет, морам да се објаснам зошто очиглeдно погрешно си ме сфатил.
Прво само по себе, таа статистика е пародија и заебанција, иако точна, испровоцирана е од фанови на Арсенал што се смеат на позајмницата демек глеј на кое ниво се спаднати, а уставари Лаказет има помал учинок.Сума сумарум, заебанција е.

Второ не очекувам да добиеме играч на ниво на Лаказет пред се зошто типот играше во Кина 3 години и мислам дека физички и квалитативно ќе фејлне, али нека има некој да ги одмори Гринвуд и Марсијал + да потрча у Белгија кај Бриж или евентуално у Русија у дивините ако ни се падне некој таков чкљ противник.За во ЛЕ и против боси екипи мислам ќе се најде.

Трето играчот е привремено решение и мислам дека никој тука нема големи очекувања дека ќе го биде или дека ќе ни ја спасува сезоната.Баш напротив, секој гол и асистенција е позитивно изненадување и бонус.Моите лични очекувања е дека нема да биде ништо поарен од Фалкао.
Не ми беше поентата нешто да те потенцирам баш тебе, не ми текнуваше кој ја стави сликата, само знам дека имаше некоја слика со Лаказет и веројатно не сум сфатил дека е направена за заебанција. Моја грешка.
Поентата ми беше дека за секој играч што ќе се донесе се поставуваат некои не реални очекувања, без разлика дали бил донесен за прва постава или за од клупа.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Додуше не можеш да ги судиш луѓево, едни (ко мене) се заебаваат, од друга страна Скај Спортс викаат дека Игало ќе има импакт ко Кантона и луѓе стварно веруваат.Одма unlike им направив на Скај после тоа.
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не би се радувала многу, ЕСПН е изворот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.501
Поени од реакции
6.128
Незнам што се замарате со Игало. Тој е донесен да се спаси колку се може, ако се може. Класа напаѓач е невозможно да купиш во јануари.
Јас од сезонава се простив по повредата на Рашфорд. Не гледам како би освоиле ЛЕ или би фатиле топ 4 со Марсијал, Џејмс, Гринвуд па и Игало.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Изгледа нема да одат нигде за паузата (требаше во Доха ама ја откажаа, па се споменуваше Марбеља како дестинација за камп). Гледам Фред заминал на Малдиви, Далот и Фернандеш се Португалија...
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Моите лични очекувања е дека нема да биде ништо поарен од Фалкао.
Пошто Фалкао беше комплетен флоп, овој ако погоди една статива за овие 6 месеци, пуна капа ;)
Имало вакви играчи и во времето на Ферги, како Ларсон и Овен, некој со поголем импакт некој со помал, ама пак не биле играчи за подолги стази.
Нека се погоди колку овие двајцата заедно, немам против! А искрено Овен беше пола време повреден, не верувам дека ферги рачунал на тоа, а Ларсон стариот стварно го користеше за крпење!
Сепак, човеков има само 30 години, може не е во врвна кодиција, ама имајки предвид со кого треба да игра, и без ден тренинг поарен ќе биде!
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Изгледа нема да одат нигде за паузата (требаше во Доха ама ја откажаа, па се споменуваше Марбеља како дестинација за камп). Гледам Фред заминал на Малдиви, Далот и Фернандеш се Португалија...
Sega se na invidualen odmor igracite. Za vikendov najverojatno patuvaat site vo Spanija na nekolku dena podgotovki.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Медисон е блиску до потпишување на нов договор со Лестер.Ко што знам сака летоска да си оди, ондак која е поентава на новиов договор?
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Ништо страшно, нема да биди никаква пречка то. И Фернандеш потпиша нов договор пред некој месец, па ете...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom