Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
27.936
Поени од реакции
50.389
Е вакви работи се средуваат на тренинзи. Без разлика дали е тоа Лингард, Переира или некој играч од наша лига, со правилна работа на тренинзи, со правилна филозофија, овие работи, па и со моменталниве играчи не би се дешавале. Мене тоа ме плаши и затоа немам доверба дека Оле може да биде успешен. А поминеме на противничка половина, ние сме распад систем, делува ко да сме без компас, играчите не знаат каде треба да бидат. Па затоа имаме многу често ситуации како на видеото, тројца набитани покрај аут линија на 15 метри, а средината зјае празна и во таква ситуација на противникот му е многу полесно да се брани.
Кој сакаш систем разработи, ако играчот кој треба да биде во тој систем, не знае да штопне топка (Лингард), или да задржи посед (Переира), џабе е све. Мата не може да издржи играч на грб. Едноставно, премногу играчи иаме што не знаат основи на фудбал.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.228
Поени од реакции
7.252
Е вакви работи се средуваат на тренинзи. Без разлика дали е тоа Лингард, Переира или некој играч од наша лига, со правилна работа на тренинзи, со правилна филозофија, овие работи, па и со моменталниве играчи не би се дешавале. Мене тоа ме плаши и затоа немам доверба дека Оле може да биде успешен. А поминеме на противничка половина, ние сме распад систем, делува ко да сме без компас, играчите не знаат каде треба да бидат. Па затоа имаме многу често ситуации како на видеото, тројца набитани покрај аут линија на 15 метри, а средината зјае празна и во таква ситуација на противникот му е многу полесно да се брани.
Ја мислев вака за време на Мурињо (и уште мислам, што ли прават на тренинзи), ама ќе да е до играчите.Не е реална толкава разлика у игра за последнава година и пол, прво да се жива мизерија со мурињо, па да кинат со Оле па сега пак да не знаат најосновни работи како позиционирање, пасови и штопирање.

Рече еден член погоре, со Мата лингард и Переира не можеш повеќе.

Ај ова со Џеси и не ме чуди, стварно е изгубен типот, чим Оле стигна да вришти по него ко мрднат + чим новодојденец со еден пајдушко тренинг стартува пред Џеси јасно е колку е саатот.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.421
Поени од реакции
816
До кое дереџе дојде клубов.

Фановиве на Јунајтед да се палат на факинг Игало, како да дошле Меси и Роналдо заедно и тоа 10 години помлади.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.633
Поени од реакции
1.214
Шо му фали на Игало добро е видеото,јаки акции има дури мислам дека од многу ѕвезди ќе биде подобар. Та кој веруваше во Ван Дајк, во Мане мислам јас лично не верував дека ќе биде играч
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.421
Поени од реакции
816

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

И после сме немале 1-ва, 2-ра, ... 6-та опција.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.553
Поени од реакции
8.051
Прашање на неделата: Колку од фан клубот овде се сеќаваат на Игало? Муабетот е како да сме купиле некој ти африканец со корона вирус од Кина :D
Човекот кога играше во ПЛ, беше супер! Бар мене ми оставаше таков впечаток со техниката.
Ситуациите со Пјонтек, Кавани и Халанд се сосема друга димензија, перманенти трансфери со неизвесен резултат, ајт Халанд може условно да се исклучи од друштвото. Кинг и Игало ти се ист случај и ако се се одвива како што треба, може и да не биде само позајмица!
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.633
Поени од реакции
1.214
Уште не знам како го спореди со трансферите на Ван Дајк и Мане :ROFLMAO:
Па ако ја гледам сегашноста само со оглед на тоа дека се играчишта стварно е без везе. Ама пошто ја гледам широката слика не би рекол.
Само Клоп го виде потенцијалот во нив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom