Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
31.521
Поени од реакции
62.373
Иначе за делот со договорот на Сортинг и Бруно дека ќе го продадат за 50 милиони, најверојатно погршно си разбрал.
Што знам, обично за нешто пишувам ако го прочитам на повеќе места што ги сметам за порелевантни. Ова со сумава искочи далеку пред да пропаднат преговорите. Еве и од денес, и од пред 3 дена.


Ова е од Каслс, пред 3 дена.

The Daily Record understands that Bruno and his agent Miguel Pinho are entitled to a payment of €5m should the Lisbon club receive a formal offer equal to or greater than the exact figure the English Premier club have proposed paying as a guaranteed transfer fee for the midfielder. The compensation must be paid regardless of whether Sporting ultimately agree to sell for the €50m.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Со оглед дека играме против Транмере у недела, ако не одморат Линделоф, Мегваер, ВанБисака, Фред и Матич, нека се отепа Оле.
Чонг, Гомес, Лингард, Переира, Далот, Баји, ТФМ, Гарнер и Лерд сите треба да играат.
Автоматски споено мислење:


Се повеќе ми се одмилува човеков, 4 месеци нема заиграно Погба, пак он е проблем.
 
Последно уредено:
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Со оглед дека играме против Транмере у недела, ако не одморат Линделоф, Мегваер, ВанБисака, Фред и Матич, нека се отепа Оле.
Чонг, Гомес, Лингард, Переира, Далот, Баји, ТФМ, Гарнер и Лерд сите треба да играат.
Автоматски споено мислење:


Се повеќе ми се одмилува човеков, 4 месеци нема заиграно Погба, пак он е проблем.
И јас мислам дека Погба едноставно не сака да игра за нас. И да не е оваа повреда друго ќе е.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Со оглед дека играме против Транмере у недела, ако не одморат Линделоф, Мегваер, ВанБисака, Фред и Матич, нека се отепа Оле.
Чонг, Гомес, Лингард, Переира, Далот, Баји, ТФМ, Гарнер и Лерд сите треба да играат.
Автоматски споено мислење:


Се повеќе ми се одмилува човеков, 4 месеци нема заиграно Погба, пак он е проблем.
Што си толку осетлив на вистината?
Пола од фудбалскиот свет знае дека Погба избегнува да игра! И тоа не е од вчера, се сеќаваш кога беше фатен како си игра кошарка во Мајами( не сум сигурен 100% за местото) во време кога беше оставен на рехабилитација? Еднаш лопов, засекогаш лопов!
Кој све пишува во нашиве спортски портали, мајко мила :facepalm:
 
Последно уредено:
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Што си толку осетлив на вистината?
Пола од фудбалскиот свет знае дека Погба избегнува да игра! И тоа не е од вчера, се сеќаваш кога беше фатен како си игра кошарка во Мајами( не сум сигурен 100% за местото) во време кога беше оставен на рехабилитација? Еднаш лопов, засекогаш лопов!
Кој све пишува во нашиве спортски портали, мајко мила :facepalm:

И што сугерираш, дека патерициве и операцијата е се фејк?Ко да зборавивме дека недолечен играше против Рочдејл и Арсенал и летоска не писна иако сакаше да си оди?
Буквално се сјеба сам себе у име на клубот.

 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
И што сугерираш, дека патерициве и операцијата е се фејк?Ко да зборавивме дека недолечен играше против Рочдејл и Арсенал и летоска не писна иако сакаше да си оди?
Буквално се сјеба сам себе у име на клубот.
Ќути, дај да покренеме иницијатива да се преименува стадионот во "Пол фак**г Погба"? Нормално откако ќе отиде во Реал. За заслугите за клубот, оти има погодено во просек највеќе рекламни паноа, од постоењето на ПЛ :facepalm:
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Ќути, дај да покренеме иницијатива да се преименува стадионот во "Пол фак**г Погба"? Нормално откако ќе отиде во Реал. За заслугите за клубот, оти има погодено во просек највеќе рекламни паноа, од постоењето на ПЛ :facepalm:
Да не беше тажно, ќе беше смешно.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Да не беше тажно, ќе беше смешно.
Мислиш некому е до смеа, при волку крлежи во тимот? Вие скоро никој не памтите ваква ситуација во Јунајтед, вас уште потажно треба да ви е! Јас се сеќавам во пред Ферги ерата имавме вакви периоди, кога не знаеш дали се борат за врв или пробуваат да останат во лига!
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Овие па Спортинг колку се смешни со тие 80милиони. Никад нема да им дадам да сум бос. Секоја понуда ќе е помала чисто да знаат со кого си играат.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.521
Поени од реакции
62.373
Ако и даље се сомневате во тоа дали Погба лошо влијае врз клубот, имам лоши вести за вас. Квалитетот како играч никој не му го оспорува.

Човекот јебано си стави слика како му се смее на Мурињо ради отказот, летото сакаше да си иде, јаде гомна преку брат му, агентот, самиот пишува цитати на IG, флертува со Зидан.

На толку информации достапни, толку да сте во заблуда. За греота.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.699
Поени од реакции
6.621
Добро еве нема трансфер засега, не можат ли барем двајца да дојдат на позајмица 6 месеци да ја истуркаме сезоната? :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom